Aasta 2014!

Ring hakkab täis saama ja järjekordne aasta on möödumas. Ma ei oskagi öelda, missugune see 2014 oli. Mahtus siia palju seiklusi, enesearendamist ja muud vahvat, aga ma olen täiesti kindel, et 2015 on minu aasta! Ma olen seda juba viimased kuud endale sisestanud, et järgmisel aastal saabub minu tähelend ja kõik saab ainult ülesmäge minna! Arvestades praeguseid plaane, siis ma isegi enam ei kahtle kõiges selles. 🙂

Aasta algas ootamatult, aga ma olin õnnelik, või vähemalt ma arvasin nii. Suhete vallas on üldse väga segane aasta olnud. Tegin haiget ja sain ise ka haiget. Tean, et olen nendest kogemustest õppinud ja kõik see oli vajalik, et jõuda siia, kus ma praegu olen. H. hoiab mind, ma tean, et tal on tõsi taga ja ilma kiirustamata liigume koos uude aastasse. Ilma plaanideta ja ülemõtlemiseta naudime teineteist ja eks ole näha, kuhu see kõik viib.

Reisimispisik on minus alati olnud ja sel aastal võtsin ette lausa kaks pikemat reisi. Märtsis toimunud Türgi reis oli minu senise elu lõbusaim. Seal tekkis mul arusaam, et Kristina näol on tegemist minu-inimesega, kes pidi mu ellu tulema. Ta on minu jaoks alati olemas, annab nõu, toetab, kurjustab kui vaja ja suudab mind alati maa peale tagasi tuua. Siiras, südamlik ja hullult ägeda huumoriga inimene. Meil oli Türgis nii fun, et ohohoo.

Augustis käisin Monika ja tema perega Küprosel. See kuumus ja kõrvetav päike olid enne kooli nii vajalikud. Olgugi, et Eesti suvi oli ka sel aastal nauditav, on reisimine ja kodust eemal käimine alati nii mõnus! Sel ajal sai alguse ka meie romaan H.-ga, nii et.. ilusad ajad indeed! 😀

Lisaks nendele reisidele käisin Soomes kolm korda, kahel Rootsi kruiisil ja Leedus.

Suvel ehmatas meid aga vanaema. Aga ma ütlen, need Kased on ühed vintsked vennad ja vanaema pettis surma ära. Minu ainukene vanavanem, kes veel alles on ja kohe üldse ei taha temast ilma jääda. Olgugi, et ta tervis on praegu kontrolli all, ei ole ta siiski päris terve, kuid ta on olemas. Sain sel perioodil aru, kui oluline on leida kodus käies kas või see 10 minutit, et kõrval majas vanaema juures käia. Hoidke oma lähedasi, päriselt!

Kõige suurem muutus sel aastal on olnud ilmselgelt minu kaalunumber ja välimus. Otsisin küll, kuid päris täpset numbrit ma ei leidnud, aga minu mäletamist mööda kaalusin aasta alguses umbes 77-78 kg. Täna näitas kaal 64,7. Väikseim number, mida kaalul näinud olen on 63,7! Olgugi, et ma ju tegelikult ootasin ja lootsin palju paremaid tulemusi aasta jooksul, olen ma siiski pika ja tubli maa maha käinud. Leidsin enda jaoks ala, mis mulle nii palju rahuldust pakub ja üsna ootamatult on mul võimalus end sel alal arendada ning lõpuks ehk rahva ette astuda. Ilmselt ei mõista keegi, kui elevil ma selle kõige pärast tegelikult olen!

Ka eelmisel aastal tegin sarnase postituse ja andsin siis omale uueks aastaks paar lubadust.

Aastal 2014:

 • Mõtlen vähem. Naudin seda, mis just praegu minu ümber on. Ei mingeid agasid, hirme või vabandusi. Ela, Laura! – Noh, selle punktiga on lood nii nagu nad on. Olen elu nautinud küll, aga oma ülemõtlemisest pole ma siiani lahti saanud ja vahel olen enda vastu liiga karm.
 • Lähen suvel randa nina püsti ehk võtan end korralikult käsile ja teen nii, et peeglist vastuvaatav tüdruk oleks ilus nii väljast kui seest. – Pääh! Ilmselgelt jäi see asi saavutamata. Olgugi, et Küprosel olles tundsin end rannas üsna mugavalt, oli asi siiski ilusast kaugel.
 • Reisin nii palju kui võimalik. See aasta võiks Euroopat vallutama minna ja seljakottidega seigelda. Kes on käpp? Päris sel viisil ma ei reisinud, aga Eestist ära käisin küll. Sellele võib vist linnukese ette panna.
 • Saan tervise korda!!! – Ma olen sel aastal palju tervem olnud. Ilmselt on selles süüdi tervislikum elustiil ning muud head asjad.
 • Leian õnne. Lasen õnnel end leida. Olgu see õnn, mis kujul tahes. Ma tahan õnnelik olla! – No vot siis, õnnelik olen ma küll! Aasta jooksul on see õnn erinev olnud, aga kokkuvõttes pole elukesel viga midagi.

 

Selleks, et järgmisel aastal samal ajal oleks hea kokkuvõtteid teha, tuleks ka nüüd kirja panna need lootused ja unistused, mis mul uueks aastaks on.

Aastal 2015:

 • Hakkan end armastama! Oma keha armastama. Olen selle nimel juba vaeva näinud ja ma olen täiesti kindel, et uuel aastal saab see saavutatud. Rannast saab suvel minu lemmikkoht!
 • Läbin BodyPumpi instruktori koolituse ja saan litsentsi kätte.
 • Lõpetan kooli edukalt ja saan magistriõppesse sisse. (Fingers so crossed!)
 • Reisin nii palju kui võimalik. Sellest pisikust ei saa ma ilmselt kunagi lahti ja loodetavasti toob kevad endaga kaasa mõne vahva väljasõidu.
 • Olen õnnelik! Simple as that!

Taaskord väga lihtsad plaanid, vähemalt praegu tundub nii. Olen aru saanud, kui palju sõltub minu eluke minu oma mõtlemisest. Positiivne mõtlemine aitab nii palju kaasa ja viib kaugemale, kui arvatagi oskaks.

Mõtlesin küll piltidena ka aastast kokkuvõtte teha, aga jääb tegemata. Põhjus üsna lihtne, kõik mu pildid on alles eelmises arvutis. 😀

kollaaz

Ma soovin Teile imetoredat aastavahetust! Uus aasta toogu palju eneseületamist, eesmärkide saavutamist, õnne, rõõmu ja armastust!

Ei saa mainimata jätta, et ületasin end täna 2-tunnises BodyPumpis ja loodetavasti higistasin välja praegu kallal oleva haigusepisiku. Vägev punkt vanale aastale, et uus aasta saaks veel sportlikum tulla.

Parimat, kullapaid!
Laura.

3 kommentaari

 • Karmen Lepp

  31. dets. 2014 at 06:43

  Ilusat vana lõppu ja uue algust!

  Väga teguderohke ja mõnus aasta oli sul postituse järgi!

  Küsin siis veidi infot nende koolituste kohta kui tohib.
  “Läbin BodyPumpi instruktori koolituse ja saan litsentsi kätte.”

  Kas Tartus on üldse mingisuguseid koolitusi treeneriks pürgijatele?
  Oleksin väga õnnelik kui Tartus saaks aeroobikatreeneriks õppida, kuid tundub, et peab Tallinnasse selleks eraldi sõitma/elama asuma.

  Kuna koolitused maksavad üpris palju,siis kas on ka järelmaksuvõimalus vms.

  2015 on ju nii ilus number, et peab tulema uhke aasta! 🙂

  Vasta
  • Elari K.

   3. jaan. 2015 at 11:39

   Hei,

   Tartus sellist koolitus otseselt ei toimu. Kui soovid aeroobikatreeneriks saada, siis seda korraldab EOK (eesti olümpiakomitee) ning need on erienvate astmetgega alates I kuni V astmeni (mis on ka viimane). Kõik astmed maksavad, miinimumhind on 250€ ja need toimuvad Tallinnas (viimane aste on personaaltreener).

   LesMills koolitused toimuvad KÕIK kas Tallinnas või siis välismaal, Laural siis antud juhul Riias. Need on samuti kirvehinnaga ja üldjuhul järelmaksu nende jaoks ei ole, kuna koolitusfirmad ei saa anda garantiid, et inimesed selle ilusti tagasi maksavad. Tuleb lihtsalt ise koguda… koguda ja koguda…

   Vasta
   • Karmen

    3. jaan. 2015 at 06:41

    Tänan info eest!
    Kui rikkaks saan, siis ma ära teen! 😀
    Ettemaks oleks ka paljudele abiks ma usun ja kui summa lõpuks koos, siis koolitusele.
    Unistada ju ikka võib 🙂

    Vasta

Lisa kommentaar

%d bloggers like this: