Esimest korda Pilateses

Häbematult palju on viimasest postitusest möödas, aga ma isegi ei hakka vabandama. 😀

Neljapäeval seadsin ma vabariigi taasiseseisvumise puhul sammud Postimaja MyFitnessi, et taaskord midagi uut proovida. Pealkiri juba küll reetis, aga pilatest ma igatahes proovisin.

Õnneks oli inimesi vähe ja ma sain enne trenni juba treenerile märku anda, et olen esimest korda. Minu arvates on oluline, et treener teaks, kui keegi on päris esimest korda. Nii seletab ta kindlasti põhjalikumalt tunnisisu ja oskab sind jälgida, et vajadusel sind aidata ja suunata.

Iiiigatahes..

Võtsin omale mati, võtsin tossud jalast (sest kõik teised tegid seda) ja jäin tunni algust ootama. Treener pühendas tunni alguses päris mitu head minutit sellele, et rääkida ära, milline on õige kehaasend harjutuste sooritamiseks. Edasi juba erinevad harjutused, mis peaksid keskenduma just süvalihastele.

Kui ma nüüd püüaks seletada, mida me tegime, siis.. noh, ma ei oska. Harjutused olid iseenesest päris väljakutsuvad ja võttis lihased värisema küll, aga üldplaanis oli mul siiski..igav. 😀 Haigutasin päris mitu korda, mis oli lausa piinlik. Ma olen ilmselt lihtsalt nii ära harjunud selliste tempokamate ja jõulisemate trennidega, et rahulik keskendumist vajav trenn mulle seda vajalikku “pinget” ei paku. Noh, järgmine päev olid kõhulihased valusad küll, aga ma kahtlen, kas ja kui palju ma tulevikus justnimelt pilatesesse sattuda tahan.

Aga vahelduse mõttes oli muidugi tore. Treener oli samuti väga meeldiv, käis ja parandas asendeid ja aitas korralikult. Mulle selline lähenemine meeldib ja seetõttu jäi mulle trennist ikka hea mulje. Ära proovida tasub kindlasti, kes veel pole. Peaks ehk miskit joogat ikka ka proovima. Mul on nimelt plaan jälle spagaati visata. Vaatame, kuidas sellega muidugi läheb. Äkki mu vanad jalad ei paindu ega venigi enam nii nagu vaja. Hihii.

Ühesõnaga, jälle üks uus asi proovitud ja linnuke kirjas!

Ahjaa, enne trenni kohtusin ühe blogilugejaga, kes ühe kleidikese ära ostis ja ma olen nii rõõmus, et ta seda tegi. Mitte sellepärast, et ma jätsiraha sain, vaid sellepärast, et ta on mulle nüüd väga palju head nõu andnud seoses mu tööga ja on üldse ääretult armas. Nii et, ostke mult midagi, lihtsalt sellepärast, et siis mul on põhjus teid näha ja teada saada, kes te olete. Nii põnev ju! 🙂

Ilusat algavat töönädalat! Minu esimene päris töönädal! 😉

Laura.

Steve Jobs

2 kommentaari

 • Mellu

  27. aug. 2015 at 10:12

  Olen tegelenud Pilatesega üle 4 aasta. Kindlasti on tegemist täpselt minu teemaga, aga ümber kedagi veenma ei hakka. Tahtsin seda kirjutada, kuidas ma jõudsin pilateseni ja see on seotud ka Sinu poolt armastatud Bodypumpiga. Tol kevadel olin enda mõistes üsna heas vormis, olin just Tartu Maratoni läbi sõitnud, käisin regulaarselt Bodypumpis, sest see mulle väga meeldis ja siis ma tõmbasin oma selja seal ära. No ja oligi kõik. Pilates annab mulle võimaluse luu- ja lihaskonda arendada samamoodi nagu Bodypump, mida ma teha ei saa. Alguses õpid kehaasendit, et ennast säästvalt treenida kuni aastate jooksul saab ka Pilatesest väga tugev jõutreening – oma keharaskusega või täiendavate raskustega.
  Aga siit on mul küsimus Sulle kui treenerile. Kas ja kui palju BP paberite saamiseks on vaja käsitleda erivajadustega treenijate teemat? Olen mõelnud, et läheksin ehk mõnda BP trenni ja ütleksin enne treenerile, et mul on problemaatiline selg, et mis siis saab? Äkki oskad avada seda tausta.

  Vasta
  • Laura

   30. aug. 2015 at 10:43

   Vigastusest on küll kahju. Ma pean küll üsna suure kurbusega ütlema, et väga palju BP koolitusel vigastustele tähelepanu ei pöörata. See tähendab, et pigem selgitatakse ja räägitakse sellest, kuidas vigastusi vältida. Ma usun, et sellise probleemiga võib sind aidata ehk mõni elukutseline treener, kes ka BP-d annab. Nemad on ilmselt rohkem koolitusi saanud ja teavad ehk rohkem.

   Aga hea, et oled leidnud alternatiivi, mis annab sulle võimaluse oma keha arendada!

   Vasta

Lisa kommentaar

%d bloggers like this: