Kui trenn pakub pinget

Viimased päevad on endaga toonud nii häid trennielamusi!

Esimest korda BodyAttackis

Nädalavahetusel käisin esimest korda BodyAttackis. Lubasin Elarile, et minu esimene päris BA kogemus saab olema tema juhendatavas tunnis, aga kuna ma nüüd Tallinnas olen ja tema Tartus, ei suutnud ma enam oodata ja tundsin, et nüüd on õige aeg asi ära proovida.

Mulle meeldivad trennid, mis panevad korralikult higistama, pingutama ja trenni lõppedes oled nii läbi, et pesema minek on juba liiga suur katsumus. Just sellise tunde andis mulle ka BA. Ma kartsin, et väsin hästi ruttu ära ja võhm saab otsa, aga tegelikult tegin kõige lihtsamaid harjutusi väga vähe, püüdsin ikka maksimumi endast anda ja pidasin vastu! Higi voolas, suu oli naerul ja keha tänas!

Uues kuues BodyPump

Pühapäevaks sain koha Viktori BP-sse. Olen sellest treenerist palju kuulnud, aga kunagi pole olnud võimalust tema trenni minna. Tahtsin näha, et millest see kiidulaul tekkinud on ja kas tõesti on tegemist imetreeneriga.

BP on teadupärast mu lemmik. Uut kava (mis ju enam polegi nii uus) olin ma enne ainult ühe korra teinud ja seda ka ainult 45-minutilist versiooni. Seepärast oli koreograafia minu jaoks veel ikka väga võõras. Esimeste lugude aeg mõtlesin küll, et mis selles treeneris nüüd nii head on. Mikrisse ta hääl ei kostunud ja koreot oli raske jälgida.

Ühel hetkel hakkas ta aga saalis ringi liikuma, juhendas inimesi. Ka minu juurde astus ta paar korda, et mind kiita (jeejee, kiitus on alati tore :D) ja mind rohkem pingutama panna. Võtsin triitsepsiloos liiga kerge raskuse, mille peale ta mu juurde kükitas ja tõsiselt küsis “miks sa nii kerge raskuse võtsid, endal nii hea muskel?” 😀 Tõstsin raskust ja voilaa, jaksasin küll. Selline personaalne lähenemine mulle meeldib.

Peale head trenni, meeldib mulle alati treeneritele sellest märku anda ja neid tänada. Rääkisime Viktoriga hiljem päris pikalt. Mainisin, et koerot oli vahepeal raske jälgida, aga muidu oli nii mõnus. Ta vabandas ja põhjendas olukorda probleemsete klientidega. Ei saa ju ometi vale tehnikaga inimestel ennast lõhkuda lasta. Ühesõnaga, väga sümpaatne ja hea mulje jäi ja homseks on mul tema trenni taas aeg kirjas. 😀

Midagi täiesti uut – Nike Training Club

Kristiina, kes mu litsentsivideo filmimisel käis, kutsus mind NTC-d proovima, kus ma täna vapralt käisingi. Mind hirmutas väga trenni kellaaeg 7.30, sest ega ma suvel tavaliselt enne 11 ei tõuse ju. Ilmselgelt magasin sisse ja põhimõtteliselt otse voodist ma kohale roomasin. APPI!! Ma surin seal! 😀 Vahepeal oli täitsa okseklomp suus, higi tilkus.. uuh! 😀 Aga samas on see tunne nii megahea! Rasvad põlevad! Oleks olnud hommik pikem ja ma oleks jõudnud midagigi suhu pista enne trenni, oleks ehk jaksu rohkem olnud. Päris ilma söömata oli ikka rets, aga kogemus missugune!

Pulsikell?

Nende viimaste trennide ajal olen nii väga pulsikellast puudust tundnud. Nii tahaks teada, palju ühe trenniga kaloreid kulutatud sai, mis pulss teeb jne. Kui ma mujalt veits kokku hoian, oleks täiesti reaalne see omale ka osta. Peab uurima hakkama.

Astu mugavustsoonist välja!

Kokkuvõtteks tahtsin ma öelda seda, et ärge kartke uusi asju proovida. Mina leidsin omale kaks uut trenni, milles aktiivsemalt ja regulaarsemalt käima hakata tahan. Keha vajabki aeg-ajalt midagi muud. Katsetage, uurige. Ega kõik trennid ei saagi meeldida. Mulle näiteks ei meeldi väga tantsulised trennid, kus palju sambukombinatsioone jms. See-eest naudin aga näiteks jõutrenne! Kust ma seda tean? Sest ma olen mõlemat proovinud. Enne kui ei proovi, ei saagi teada, mis just sulle sobida võib! 🙂

Andke kommentaariumis teada, mis on teie lemmiktrennid ja mida ma veel kindlasti proovida võiks!

Päikest,
Laura.

 

 

10 kommentaari

 • anne

  21. juuli 2015 at 12:11

  Minu südame on võitnud BodyBalance. Tallinnas on nt Triin Ruus väga lahe treener, kes oskab alati hea emotsiooni trennis tekitada. Ene Ottokar samas on jõulisem ja paneb rõhku rohkem sellele, et harjutused oleksid õigesti tehtud. 🙂 Ja siis olen enda jaoks avastanud BodyVive – nii mõnus trenn ja pärast on alati hea tunne, et sai korralikult pingutatud. Selg-kõht-tuhar (selles trennis käin enamasti küll Pärnus), aga see on ülimõnus trenn ja annab väga korraliku koormuse pluss olen palju erinevaid harjutusi meelde jätnud, et ise enne tööpäeva teha (õlad ja ülaselg on mul hetkel natuke nõrgad kohad). Ja siis NTC sai ka üks vahe korralikult pingutatud. 🙂 Mäletan veel nii hästi seda korda, kus trenni lõppu tegime 1min kätekõverdusi (ilma pausita tuli teha), kui enam ei jõua, pidi prääksuga kükke (olid vist prääksuga?) tegema kuni aeg täis saab. DeepWORK on selline trenn, kuhu ma kindlasti tagasi lähen, kui jälle Tallinnas. See oli nii karm, et mul poole peal oli juba tunne, et mida ma siin teen? Higi on nii väljas, nägu punane ja pulss üsna kõrge. Sai pikk kommentaar, aga loodan, et mingi hetk tuleb Sul jälle mõni trennipostitus. PS! Matti Berg on super BP treener.

  Vasta
  • Laura

   21. juuli 2015 at 11:51

   Balance tuleks küll ära proovida, ma pole midagi sellist üldse kunagi proovinud ja vahelduseks oleks ju mõnus midagi natuke rahulikumat proovida. BodyVive’is ma korra käisin ja mulle täitsa meeldis, aga nüüd on nii palju muid meeldivaid trenne peale tulnud. 😀
   DeepWORKi mul nii keeruline saada, sest mul on see päevapakett ja see on enamasti õhtuti, aga nii palju kui videosid olen vaadanud, tundub vääga põnev!

   Mulle väga-väga meeldivad pikad kommentaarid! 😉
   Ja Matti nime jätan meelde, mulle meeldib erinevaid treenereid ka “katsetada”.

   Vasta
   • T.

    22. juuli 2015 at 06:44

    Tehnikat annab ikka omajagu minu meelest õppida… samas alguses saab alati löögid madalamale teha jne. Aga tõesti supermõnus trenn: korralik kardio ja lihased saavad ka korralikult tööd teha. Esimestel trennidel või kui on pikk vahe sisse jäänud, siis mul annavad ikka õlad ja ülaselg tunda. Lisaks teevad pidevalt tööd ka kerelihased ja jalad. Kindlasti mine proovi ära!

    Vasta
     • T.

      23. juuli 2015 at 09:28

      Jään ootama tagasisidet! Üldse tore postitus! Kui veel enda jaoks uusi trenne proovid, pane jälle midagi blogisse ka kirja. 🙂

     • Laura

      23. juuli 2015 at 10:24

      Homme kell 12 lähen BodyCombatit proovima. Olen põnevil aga sama palju hirmul. Nagunii olen nagu peata kana seal. 😀
      Nii tore, et postitus meeldis! 🙂 Homme panen oma BC kogemuse kindlasti kirja!

Lisa kommentaar

%d bloggers like this: