Ma olen elus ehk eksam on tehtud, vist?!

Nonii! Trall on läbi saanud. Istun Tartu-Tallinn bussis, kaasas miljon kotti-kohvrit ja peaaegu valmis suvele vastu hakkama.

asjad

See nädal on olnud üks kreisimaid üldse. Esmaspäeva-teisipäeva veetsime veel viimaseid asju pähe tuupides, korrates ja asju läbi arutades. Pinge oli rets ja ma lihtsalt iga päev palvetasin (tegelikult teen siiani, sest eksamitulemust ju veel pole), et mingu mul see eksam ikka hästi. Veel teisipäeva hilisõhtul tegime kursaõdedega skype’is grupivestluse ja imekombel võttis see hullu pinge maha. Isegi magada sain täiesti normilt.

minuinimesed!See, et aastate jooksul inimesed üksteisest kaugenevad, on üsna paratamatu. Need kaks tüdrukut on mu aga lõpuni vedanud ja ma olen selle üle väga rõõmus!

Kolmapäeva hommikul, eksamipäeval, oli mul süda korralikult paha, kõht keeras ja hull närv oli sees. Eksamiruumis läks asi juba tšillimaks. Sel hetkel polnud enam taganemisteed ja asi tuli ära teha. Keerasin väriseva käega eksamitöö lahti ja… alustasin. Esimest kahte lehte täites värises käsi ikka, aga mõne aja pärast olin vana rahu ise.

Küsimused olid.. rasked! Väga rasked! Põhimõtteliselt peab teadma KÕIKE. Pole nii, et küsitakse ainult põhilisi asju. Kõike küsiti. Mõni küsimus oli lihtsam, mõnda asja tundus nagu esimest korda näeks. Hindamissüsteem on samuti väga range. Valikvastustega küsimuste juures pead ära märkima kõik õiged variandid ja kui üks variant jääb märkimata või märgid ühe vale, ei saa sa ühtegi punkti. Ehk siis kõik või mitte midagi. Aga minu pisikene südamekene viienda roidekaare all tahab väga-väga loota, et ma sain selle siiski tehtud.

Nüüd on veel umbes 4-5 päeva praadimist. Ilmselt ei julge ma ise oma tulemust ÕISist vaadata ja lasen seda näiteks H.-l teha. Too skeeri!

Peale eksamit läksime suurema osaga kursusest Botaanikaaeda närve rahustama. Ka mina jõin ära ÜHE siidri ja mul hakkas päris.. kerge. 😀 Aga see polnud veel kõik. Õhtul oli vaja ka eksamipäeva tähistama minna ja nii me väiksema seltskonnaga Piro pargis alustasime ja Club Tallinnas lõpetasime. Mul pole ammu niii lõbus olnud! Päriselt, nii lõbus oli! Tänks, tsikid selle õhtu eest!

eksamontehtud!Eksam on tehtud!!!!

Järgmisel päeval polnud mul aga üldse mitte lõbus. Mõtlesin, et suren ära, aga ellu jäin kurask. Sain taas meeldetuletuse, miks mulle alkohol ei meeldi. Vastik, aga peale seda nii pingelist perioodi kulus see kõik ära, so no regrets!

Eile pealelõunat tuli värskelt täisealiseks saanud sugulane mulle külla ja nii me ka veel eile õhtul Tartu ööelus ringlesime. Seekord ütlesin mina alkoholile kindla ei. 🙂

Ja nüüd siis kojuuuuu!!
Nädalavahetuseks igasugused plaanid tehtud ja saab kindlasti lahe olema.

minaPeale eksamit nägu.

Nii kui tulemus käes, saan ma teile oma edasistest plaanidest rääkida. Ma olen nii elevil ja juba nii väga tahaks hõisata, aga ma kardan asja ära sõnuda! But stay tuned! 😉

Soon to be (hopefully) kõrg(emalt)haritud Laura.
Pai!

2 kommentaari

 • Merlin;)

  7. juuni 2015 at 03:43

  Laurakene tubli oled;) Usun, et võin sulle kindlasti õnne soovida aga kirjuta kuidas läks eks;)
  Ma nii imetlen teid, kes tegite eksameid, trenn ja kõik muu ka veel juures. Mina jändasin oma 10nda klassi juures ja hakkasin vaikselt hulluks minema. Aga no ma vabandan end välja, et ma pole 15a õppinud ja tõesti see on hirmus 😀 Aga järgmine aasta olen targem, ei puudu niisama ja teen asju õigel ajal.
  Väga armsad pildid ja ilus oled. Ja vahel peabki lõõgastama ja tegema, mida iganes;)
  Kas sa siis nüüd Tartust sügiseni ära?

  Vasta
  • Laura

   8. juuni 2015 at 10:35

   Kohalkäimine on tõesti oluline. 😀
   Aga selles on sul küll õigus, et kui õppimisharjumust enam pole, on nii raske end õppima sundida. Aga kindlasti saad hakkama! 🙂
   Sellest, mis minust sügisel saab, kirjutan siis, kui eksamitulemus käes! 🙂

   Vasta

Lisa kommentaar

%d bloggers like this: