“Make the most of yourself, for that is all there is of you.”

Tee, mille alguses ma alles olen, on väga pikk. Sellele teele mahub kindlasti komistuskive, palju eneseületamist, õnnestumisi ja ebaõnnestumisi, naeru ja pisaraid. Kõike seda, mida elustiili muutus endaga kaasa toob. Minu eesmärk ei ole lihtsalt kaalu kaotada, minu eesmärk on elada tervislikumat, paremat ja õnnelikumat elu. Ma vajan energiat, et kõik kooli ja tööga seotud unistused ellu viia. Ma tahan teha rohkem, kui minult ehk oodatakse. Ja mis selle juures kõige tähtsam – ma tahan õnnelik olla!

Nii uskumatu kui see ka pole, ei ole ma ju ometi kogu aeg ülekaaluline olnud. Olen sellest juba kirjutanud, kuidas end lihtsalt ühel hetkel käest lasin ja kõigel minna lasin. See on üks asi, mida ma endale ilmselt ei andesta. Nüüd aga olen ma tõsimeeli ette võtnud selle rännaku, mis loodetavasti saab tulemuslik olema. Olen siiani liiga nõrk olnud, pole suutnud end piisavalt kaua motiveerituna hoida, olen käega löönud, kui tulemused end kiirelt ei ilmuta. See on minu üks suurimaid vigu – ma tahan kõike nüüd ja praegu ja korraga. Pean endale aru andma, et sellised muutused ei toimu üleöö, pean endale aega andma.

Nii nagu te teate, olen nüüd viimased nädalad treeninud “eratreeneriga”. Oma väga hea sõbraga, kes mulle igal hetkel toeks on. Kahjuks ei ole kaugel see päev, kui ta oma eraelu pärast mu “üksinda” jätab. See saab olema ilmselt tõehetk – kas ma saan ise hakkama?

Kuna ma pole asjatundja, ei saa ma väga palju sõna võtta selle kohta, mis puudutab mu toitumist. Olen googeldades, lugedes ja katsetades leidnud mõned enda jaoks töötavad nipid. Ma olen alati öelnud, et mulle meeldib süüa. Seetõttu on õige toitumise osa minu jaoks kõige raskem. Trenni ma suudan ja tahan teha, aga et toitumine on kaalukaotuse juures võti, on väljakutse veel suurem. (Lisan veel, et kui siia blogisse peaks juhuslikult mõni toitumisasjatundja sattuma, kes mind aidata tahaks, võib mulle iga kell kirjutada – laura.kask92[ät]gmail.com)

Minu “nipid” on sellised:

  • VESI – kõigile teada tõde, kuid miskipärast minu jaoks alati raske teostada olnud. Ma lihtsalt unustan päeva jooksul vett juua. Nüüd olen aga tubliks hakanud. Veepudel on igal ajal käeulatuses ja püüan päeva jooksul umbes 2 liitrit ära juua. Tellisin omale apteekonline’ist Equa Universumi-nimelise veepudeli. Sain selle täna kätte ja nii nagu ka lugenud olen – vesi maitseb sellest pudelist justkui palju paremini. Esialgu tundus totter küll 10 eurot ühe pudeli eest maksta, aga praegu olen küll oma ostu üle väga rõõmus. Pudeli topeltkorgi tõttu saan vee hulka lisada nii sidrunit või marju vms. Võite pudelite kohta lugeda ka nende kodulehelt: My Equa
  • RIISILEIVAD – olen teinud otsuse vältida nisujahu nii palju kui võimalik. Üheks mõnusaks viisiks siiski “võileibu” süüa ongi need sama riisileivad. Ostes jälgin, et nad ei sisaldaks nisujahu ja oleksid valmistatud pruunist riisist. 
Näide “võileivast”.
  • BANAANIPANNKOOGID – olen alati maias olnud. Sellepärast on mul väga hea meel, et selle imelihtsa retsepti leidsin. Hea võimalus endiselt pannkoogi-pühapäevasid pidada süümepiinu tundmata. Mina teen nii: püreestan banaani(d), lisan muna, vahustan ja küpsetan. Ühe keskmise suuruse banaani kohta panen ühe muna. Ootan juba seda aega, kui oma aiast värskeid marju ka peale panna saab. Ideaalne magustoit. 
Minu esimesed, järgmised nägid juba paremad välja.
  • UNI – olen hakanud hindama und. Magada on mulle ju alati meeldinud, kellele ei meeldiks, kuid nüüd on mu unereziim eriti paigas. Lähen tavaliselt juba kell kümme õhtul voodisse, mistõttu pole hommikuti kell 7-8 mingit probleemi ärgata. Viimasel ajal olen juba enne äratuskella üleval – värske ja puhanud. Töötab!
  • PUUVILJAKORV – olen alati mõelnud, et kui mul ükskord oma kodu on, peab seal kindlasti 24/7 olema üks mõnusalt värviline puuviljadega täidetud korv. Püüan nüüd korteris ka alati onupere poolt kingitud korvis midagi värvilist hoida – apelsine, õunu, banaane vms. Jällegi põhjus väga lihtne – kui “isutama” hakkab, haaran õuna ja elan rõõmsalt edasi. Väldin näiteks viinamarju ja oma suurt lemmikut melonit, sest need sisaldavad palju suhkrut.
Banaaniga ei maksa muidugi liialdada. Hea vahepala energiavarude taastamiseks.
  • LIIKUMINE – nii ilmselge, eksole. Tartu on selle jaoks ideaalne linn. Esiteks saan ma loengutesse alati jala minna ja selleks pean tihti üles ronima nii Vanemuise mäest, Salme mäest kui ka Lossi tänava mäest. Olgugi, et ma siis alati kirun, et “miks kott nii raske on” või “saaks see mägi juba otsa”. Lõppude-lõpuks ma ju tean, kui hästi see mu kehale mõjub.
Üks tegelikult märkimistväärt tõde on see, et olen alkoholiga lõpparvet tegemas. Mu keha lihtsalt ei vaja seda. Kindlasti ei usu ma, et minust päris karsklane saab. Luban endale aeg-ajalt ehk ikka pokaali veini, aga kõik muud kangemad või gaasilisemad joogid on küll välistatud.
Sellel lehel saab arvutada oma KMI ja teada saada, kui palju peaks kaalu langetama või tõstma. Minule ütleb kalkulaator nii: KMI on mul hetkel 27.22, mis tähendab, et olen ülekaalus. (Vahemärkusena võin öelda, et umbes 1,5 või natuke rohkem aastat tagasi oli see näitaja ligi 32, mis tähendas rasvumise I astet.) Peaksin normaalkaalu saavutamiseks alla võtma ligikaudu 6kg. Tegelikult loodan ma ühel heal hetkel kaaluda 12kg vähem kui praegu. 
Lõpetuseks üks artikkel, mida igaüks teist võiks kiigata. “30 Things to Stop Doing to Yourself” – see asub SIIN.
Millised on teie nipid parema enesetunde saavutamiseks? Ehk on kellelgi veel mingeid häid soovitusi?
Parimat,
Laura.

Lisa kommentaar

%d bloggers like this: