Nädalavahetus Vihula mõisas

Alustasime liikumist natuke peale ühte laupäeval. Ilm oli nii mõnus, natuke jaheda võitu, aga vähemalt oli päike. Suund oli meil enam-vähem teada, aga ega me päris täpselt ju ei teadnud kuhu minema peame. GPS oli ka omadega ummikus vahepeal ja sellepärast sõitsime me umbes 5 km õigest teeotsast mööda. Käisime tee peal veel mingis suvalises burgeriputkas, sest Andri oli hommikuse söögiga ja kuna meil oli plaan õhtul natuke toekam söök võtta, siis lõuna peale väga ei kulutanud. Natuke enne Vihulat sõitsime mööda ka Sagadi mõisast ja kuna ilm oli ju ilus, jalutasime ka selle mõisa hoovis.

Koduleht kirjutab Vihula mõisa kohta aga nii:
Kõik suuremad vaatamisväärsused asuvad Vihula mõisa läheduses: 3 km kaugusel on liivarand, 5 km kaugusel ajalooline Altja kaluriküla, 6 km kaugusel Sagadi mõis, 14 km kaugusel Palmse mõis, 20 km kaugusel Käsmu koos ainulaadse meremuuseumiga ning 25 km kaugusel Rakvere, mis on ka Lääne-Virumaa keskuseks.
Elegantne 16. sajandist pärit mõis pakub täiuslikku vaheldust linnaelu askeldustest ning luksuslikku peatuskohta – nii puhkuseks, loominguliseks tööalaseks väljasõiduks kui kõige erinevamate seltskondlike pidustuse läbiviimiseks.

Eelkõige paelub Vihula mõis oma õhustikuga ja piltilusa asukohaga. Aeglase vooluga Mustoja jõgi lookleb ümber suursuguste vanade puude ja mahlaka rohelusega mõisapargi, misjärel laieneb vesiroosidega kaetud, väikeste saarekeste ja romantiliste kaarsildadega tiigiks. Kõige kaugemas tiigisopis on vana veskiveski ja tamm, kus avaneb maaliline vaatepilt tiigilt peegelduvale mõisakompleksile, taustaks lakkamatu veskitammi veekohin…

Tõesti on ilus koht, erinevad hooned, tiik ja kosk. Meie saime omale toa hoonesse, mille nimi oli Pesuköök. Ilus tuba, vannituba mullivanniga. Mõnsa. Sättisime end enam-vähem sisse, proovisime vanni ära, mis oli muidu see tavaline kitsas vann, aga saime hakkama.

Paketi sees oli ka aurusauna ja basseini kasutus. Selle koha üheks miinuseks ongi see, et kõik asjad on erinevates majades. Suvel ilmselt lihtsam liikuda, aga me pidime ju kogu aeg riidesse toppima. Aga saime ka ujumas käidud ja peale seda olime mõlemad näljased.  Valida oli kahe koha vahel, kas restoran La Boheme või kõrts Kaval-Ants. Kuna restoran oli üsna täis ja tundus liiga fancy, otsustasime kõrtsu kasuks. See asus jääkeldris, maa all ja oli väga mõnus hubane koht, lisaks sai hea söögi ka.
Kui veel üks miinus tuua, siis toas oli kaks üheinimese voodit kokku pandud. Loomulikult nihkusid voodid kogu aeg paigast, aga tavaliselt me magamegi Andriga eri voodi otsades, nii et saime hakkama.

Pidime muidugi veel vannimõnusid nautima, juhtus aga see, et me uputasime vannitoa vahuga ära. Terve vannituba vahutas, aga meil on vahva.
Ega me kaua üleval polnudki, Andri kustus üsna varakult ära, eks ta oli väsinud ka.

Hommikusöök oli väga mõnus. Sõime ikka korralikult, nii et tegelikult polnud kõht veel õhtulgi päris tühi. Kell 12 oli aeg ära minna. Kuna Rakvere on Vihulale lähedal, otsustasime sealt ka läbi sõita. Tee peale jäi veel ka Põhjakeskus, kus me lootusetult mulle uusi saapaid otsisime. Rakveres käisime linnuse juures ja olime niisama laheda. Ja siis oli aeg kodu poole liikuma hakata. Jõudsime tagasi umbes poole viie aeg. Nii kahju, et see, mida sa väga ootad, saab nii ruttu läbi. Aga see oli üks mõnus nädalavahetus igatahes. Õnnelik tüdruk nagu ma olen. 🙂

Kodus ootas mind aga reaalsus, füsioloogia&anatoomia töö konspekt. Olin üsna meeleheitel, kõik tundus nii keeruline ja ma ei tahtnud sellest toredast idüllist, mis nädalavahetusel oli, välja tulla. Täna sain selle töö aga tehtud, läks enam-vähem hästi.

Tegin natuke pilte ka. Ei midagi erilist aga siiski.

Sagadi mõis

Vihula mõis, peahoone

Lisa kommentaar

%d bloggers like this: