NRC Pop-Up: Hit The Streets

Need, kes on mu varasemaid postitusi lugenud ja/või jälgivad mind näiteks Facebookis teavad, et ma selle nädala kolmapäeval end kell 6 üles ajasin ja sammud kesklinna poole seadsin. Terve augustikuu toimub erinevates Eesti linnades Nike+ Run Club’i välitreeningud. Üheks ürituse eestvedajaks on armas Kristiina, kellega ma tutvusin oma BodyPumpi filmimisel ja kes on minu trenniellu palju uut toonud. Just sel põhjusel ei saanud ma tema kutsele avatreeningul osaleda ei öelda.

Ilmselgelt on suvel kell 6 ärkamine omaette katsumus. Õnneks oli kolmapäeva hommikul väga ilus ilm, mis tegi üles tõusmise üllatavalt kergeks. Trenn algas 7.30 Estonia kontserdimaja eest. Minu üllatuseks oli end kohale vedanud lausa 25 spordisõpra! Suur respekt neile tööinimestele, kes oma päeva hoopis trenniga alustasid. Mina sain ju peale trenni koju lebotama tagasi minna.

Kerge sörkjooks stardiga Estonia eest.

Ahjaa, MyFitnessi liikmed said riideid vahetada näiteks Solarise klubis, aga oli palju neid, kes otse kohale tulid. Seega, igaühe oma valik.

Olgu veel öeldud, et treeningud on KÕIGILE TASUTA! Lahe, eks? 🙂

Treenereid oli sel korral kaks: Erik ja Kristiina. U 55-minutit kestnud treening oli jagatud kahte ossa. Esimese osa viis läbi Erik. Alustasime Estonia eest kerge sörgiga jooksmist ja liikusime Harjumäele, Vabaduse samba taga olevasse parki. Kiire soojenduse järel rääkis Erik meile natukene jooksutehnikast, sageli esinevatest vigadest ja sellest, millele tuleks (kiiresti) joostes tähelepanu pöörata.

Treener Erik

Tegime Eriku juhendamisel erinevaid jooksuharjutusi: põlvetõstejooksu, sääretõstejooksu, päkkadel jooksu, sirgete jalgadega jooksu, hüppeid jm. Sealjuures tegi Erik vahepeal kokkuvõtteid ja rääkis peamistest vigadest. Näiteks kätega vehkimine, vale pea asend ja kehahoiak. Lõpuks saime paar kiiremat otsa ka teha.

Sprint
Mulle meeldis see teoreetiline osa. Sain päris palju nõuandeid, mis kõrva taha panna. Kas teie näiteks teadsite, et jooksutehnika parandamiseks pole tavalisel, koolis õpitud säärejooksul mingit väärtust ja sääretõstejooksu tuleb teha sarnaselt põlvetõstejooksuga, ainult, et kannad puudutavad sääri?

25 spordisõpra

Järgmise osa viis läbi Kristiina. Selleks sörkisime Vabaduse samba ees olevate treppide juurde. Kui ma arvasin, et jooksuharjutused võtsid võhmale, siis trepil tehtud harjutused olid muidugi omaette tase. Kükk-hüpped, väljaasted, ühe-jalajooks, kiirendusjooksud jms ja see kõik treppidel ja ühte harjutust ikka kaks ringi.

Vallutame treppe

Pulss tõusis ja jalad muutusid iga ringiga aina pehmemaks. Aga see fiiling.. 25 inimest keset Tallinna kesklinna, ümberringi tööle kiirustavad inimesed, päike ja higised kehad. Amazeballs! Nägin päris mitut inimest, kes peatus selleks, et meist pilti teha. Ega sellist asja ju iga päev ei näe!

Viimased pingutused

Lõpetasime oma trenni taas Estonia ees venitustega. Lisaks sai iga osaleja omale PULS Nutrition energiabatooni. 

Venitus

Imeline hommik, ma ütlen! Regulaarsed sportijad ilmselt teavad, millise enesetunde võib üks korralik trenn anda. Teha seda aga koos grupiga mujal kui trennisaalis, on veel võimsam. Mu päev oli kella 9ks hommikul korda läinud! Nägu säras, jalad olid töntsid, aga meel nii ergas. Super noh!

Imeline hommik

Kui ma nüüd ei tekitanud teis soovi ka ise mõnel treeningul osaleda, siis ma küll ei tea, kuidas seda teha.

Selleks, et järgmisel nädalal oma mugavustsoonist välja tulla ja proovida midagi teistsugust, vaadake ürituse Facebookile lehele SIIN ja leidke endale sobiv aeg ja koht. Järgmisel nädalal saab end taas kolmapäeva hommikul 7.30 Estonia ees ja neljapäeva õhtul kell 18.30 Nõmmel proovile panna, lisaks pühapäeva õhtul Viimsis. Tartlased pange ennast aga 20. augustil valmis, sest just siis on teie kord!

Võrrelge nüüd neid nägusid. Treenitav vs treener. 😀

Pildid tegi Raido Liiksmann

Trenn on kõigile jõukohane ja kedagi kuskile üksi maha ei jäeta. Seega ei maksa karta, et äkki ei saa hakkama või midagi. Kui sul on soov ja tahe end proovile panna, arendada ja hea emotsioon saada, siis BE THERE or BE THERE!!

Mina olen igatahes kolmapäeval kohal. Ma viskan kõigile isiklikult käppa, kes kohale tulevad ja mulle märku annavad, et just seda siin lugedes ka tahtmine proovida tuli! 😀

Kolmapäevani,
Laura.

2 kommentaari

Lisa kommentaar

%d bloggers like this: