Pillidest vaba: aasta hiljem

Aasta tagasi juulikuus lõpetasin pillide võtmise. See oli üsna ootamatult tekkinud otsus, kuid minu peas juba varem mõlkunud. Kogu asi sai alguse SELLEST postitusest.

Seekord ei taha ma arutleda teemal, kas pillid on head/halvad või miks neid peaks/ei peaks võtma. Tahan lihtsalt jagada oma kogemust.

PS! Kui sa ei taha lugeda päevadest, verehulgast ja muust sarnasest, siis jäta see postitust lihtsalt vahele.

Mis siis aastaga juhtunud on?

Minu kõige suurem hirm oli see, et mul kadus kontroll ja teadmine selle kohta, millal päevad hakkavad. Pille võttes teadsin ju täpselt, millal “külalisi” oodata on. Seega tulid esimesed päevad pillivabana veidi üllatusena, kuid tegelikult ajaliselt üsna täpselt.

Foto: Inca Ojamäe

Pille võttes oli verehulk väga minimaalne, pigem oli umbes kaks päeva lihtsalt määrimist. Ütleme nii, et ma polnud valmis jälle vererohketeks päevadeks. 😀 Tampoone pidi jälle kasutama hakkama ja muu sidememajandus tundus hirmus tüütu. Mäletan, et kõht krambitas ka ikka väga hullusti ja üldse oli veidi vastik olla. Esimene mõte oli küll, et miks seda vaja oli!

Hakkasin samal ajal kasutama ka Clue app’i ja praegu saan öelda, et see on üks väga hea abimees. Aastaga on ta juba asja nii käppa saanud, et ütleb päevatäpsusega ära, millal tsükkel algab. App’i saab märkida ka oma tujud, valud, enesetunde, une jms. Mulle üks asendamatu abiline ja nüüd suvel planeerisime isegi puhkust selles järgi, et mul ikka võimalikult mugav oleks. 😀

Iga kuu läks asi aga paremaks. Esimesel-teisel päeval on küll üsna ebameeldivad krambid, aga verehulk on pigem mõõdukas ja päevade kestvus läks ka lühemaks.

Pillide lõpetamisega muutus aga ka minu naha olukord. Näkku tekkis veidi rohkem punne, kuid suurem osa tekkis hoopis seljale. Punnidest ja krobelisest nahast seljal pole ma veel lahti saanud. Kindlasti mõjutab olukorda ka minu väga kehv toidulaud. Tervislik toitumine ja värske kraami söömine aitaks kindlasti kaasa.

Foto: Inca Ojamäe

Pillid asendasime kondoomiga ja kui ma alguses tundsin end kuidagi (täiesti põhjendamatult) süüdi, et sellise otsuse tegin, siis tegelikult polnud asi üldse nii halb. Kui ma oma tujudele mõtlen, siis ehk ma olen natuke rahulikum ja rõõmsam, aga eks ma ikka päevade ajal kipun torisema ka. 😀

Kaalu osas saan vaid seda öelda, et ma olen juurde võtnud. Aga kindlasti ei ole sel midagi pistmist pillidega. Minu menüü on lihtsalt erakordselt kehv, sest söögitegemine on mulle nii vastumeelseks muutunud. Isegi varasemad hommikusöögid on nüüd menüüst kadunud. Ma püüan end kindlasti selles osas parandada.

Seda, et pillide lõpetamine kuidagi mu trenne mõjutanud oleks, ma ei tunne. Jõudu on, taastun hästi ja enesetunne on hea.

Kokkuvõttena võin öelda, et mina oma otsust ei kahetse. Enestunne on hea, tsükkel ilusti regulaarne ja verehulk mõõdukas. Selline tunne on, et olen nüüd oma keha tagasi saanud. Ja kui ühel hetkel lapsesaamise soov tekib, on keha ka selleks loodetavasti ilusti valmis. 🙂

Kuiteil  tekkis veel mingeid küsimusi, siis ma hea meelega vastan. 

Nüüd hakkan aga asju pakkima, lähen annan veel viimased trennid ja siis on puhkuuuuuuus! 

Laura

Foto: Inca Ojamäe

PS! Postituses kasutatud pildid on illustreerivad ega ole kuidagi teemaga seotud. Tahtsin jagada miskipärast siiani jagamata jäänud pilte, mis armas Inca minust tegi. 🙂 

One Comment

  • Arra

    11. juuli 2018 at 07:50

    Ma ei võta enam aastaid pille (ei kleebi plaastreid tglt), seega väga täpselt ei mäleta meid muutusi. Põhiline edasiminek oli minu puhul peavalust vabanemine + koledaid plaastreid pole enam nahal. Miinusena vähenes minul peale igapäevasest hormoonitoosist loobumist aga seksiisu😃 Aga no ei peagi kogu aeg mingi duracelli jänku olema. Või siis peab mees rohkem vaeva nägema… See miinus võib olla ka hoopis stressi hulga suurenemisest tingitud vms. Plusse oli igal juhul rohkem kui miinuseid!

    Vasta

Lisa kommentaar

%d bloggers like this: