• Home
 • Igapäev
 • Pool aastat ehk kuidas ma oma rekordi jooksin.

Pool aastat ehk kuidas ma oma rekordi jooksin.

Aeg vist tõesti lendab, sest reedel tähistasime H.-ga oma kuuendat kuud koos. Tegelikult on tunne nagu oleks juba terve igaviku koos olnud. Mõnus!

Käisime reedel kinos filmi “Vehkleja” vaatamas. Mul on täielik nõrkus Märt Avandi vastu ja ka sel korral ei lasknud ta endas pettuda. Mulle film meeldis, sai nii nutta kui naerda. H. jaoks oli see esimene Eesti film, mida ta kinos vaatamas käinud on, sest “nagunii tuleb kohe etv-sse”. 😀

Peale filmi plaanisime kuskil mõnusas kohas istuda ja niisama teineteise seltskonda nautida, aga kõht oli popkornist täis ja polnudki nagu tahtmist miskit süüa/juua. Lõpuks jalutasime natuke lihtsalt linna peal ja kui kell hakkas 22le lähenema, tahtsin mina magama saada. Nii korralikult oli unereziim paigas, et isegi reede õhtul ei suutnud kauem üleval olla. Aga tore oli sellegipoolest! (Kellakeeramine mõjus mulle kohutavalt!)

Laupäeval käisime Lõunakeskuses, sain omale pikad jooksupüksid ja need oli vaja ju kohe ära katsetada. Olgugi, et ilm oli kehv ja esimesed sammud väljas ei soosinud absull mingit jooksutunnet, siis lõppes üritus mega hästi. Võtsime algseks eesmärgiks joosta vähemalt 3 km. See oleks koleda ilma juures päris mõnus väike sörgike olnud. Kui me olime umbes 25 minutit jooksnud ja 4 km oli kohe täis saamas, tegi H. ettepaneku joosta TUND AEGA JÄRJEST! Ma alguses tahtsin ta muidugi välja naerda, turtsatasin korraks ja lubasin siis vähemalt proovida.

Ma tõesti pole kunagi nii palju järjest jooksnud. Ma vihkasin ju jooksmist. Aga laupäeval koos oli kuidagi nii mõnus ja kerge. Üsna märkamatult saigi tund aega täis ja läbitud vahemaaks 7,84 km. Tempo ei olnud muidugi tappev, aga minu jaoks oli oluline see, et ma nii kaua vastu pidasin. Minu esimene tund, minu esimesed 7+ km! Maijooksu distants sai läbitud, tuleb ikka ära registreerida vist.

Ma olin peale jooksu vist terve õhtu nagu väike laps, kes oleks just millegi imetabasega hakkama saanud! Ma olen palju võimsam, kui ma ise arvasin. Halleluuja, nii vähe on õnneks vaja! 🙂

Pühapäeval sain oma Tartu ratta taas siia. Nüüd on hea kiire kooli-trenni-koju rallida. Selline retro-ratas sobib Tartusse ju ideaalselt!

11082718_1060101657340476_1122664102_n


Homme ootab mind ees aga esimene trenn MyFitnessis. Täna oli ametlikult minu viimane BP TYSKis ja selle puhul tegi Elari 92-st kava, minu kava! No nii mõnus oli, pingutasin ja nautisin, aga kurb oli ikka ka. Nii omaks olid need hommikused trennid ja inimesed saanud, et tõesti on kahju lahkuda. Uutele võimalustele mõeldes olen ma aga väga elevil ja võimaluse korral külastan Elari hommikusi trenne mõne korra ehk ikka veel.


Eelmise nädala küsitluse võitsid koerainimesed. See oli siiani ka kõige populaarsem küsitlus, millele vastas 64 inimest. Sellel nädalal soovin ma aga teada, kas eelistate vaadata komöödia- või draamafilme?

Olge tublid ja ilusat nädala algust!

Laura

PS! Mu võimetel pole piire. – Tervitan Liiset! 😀 (Said, mis tahtsid!)

8 kommentaari

 • Margot

  30. märts 2015 at 06:34

  Kusjuures paljud asjad on mõtlemises kinni 😀 Ükskord ringtreeningul ma vaatasin, et nii suured kettad olid ühel masinal ja tundsin, et kui raske see on ja et ma ei jõua kätt tõmmata, aga kui ma nägin et kettad oli ainult 5 kg kokku ja ma aru sain, et see oleks peaaegu nagu käekoti tõmbamine, siis reaalselt ei olnud enam raske 😀 Aju nagu tahaks veenda, et ei jõua/saa.

  Äge, et myfitness 😀 Kui näen, siis tulen tere ütlema 😀

  Vasta
  • Laura

   30. märts 2015 at 06:57

   No täpselt! Ma olen endale kogu aeg sisendanud, et no mina küll joosta ei jaksa, pean ikka tasa ja targu võtma. Tutkit, jaksan ikka küll! 😀

   Tule muidugi tere ütlema! 😀

   Vasta
 • Helen

  30. märts 2015 at 09:36

  Laura, äkki räägiksid mulle Fitlapist lähemalt? Olen aru saanud, et sealt saab mitmekesisemat ja huvitavamat menüüd kui oli nt. kaalustalla.-ees. Kui palju raha söögi peale kulub, näiteks nädala kaupa?
  Ja kiidan su blogi, Sa oled nii tore ja energiline! 🙂

  Vasta
  • Laura

   30. märts 2015 at 09:41

   FitLapis on menüü valik tõesti suurem, kui kaalustalla.ee-s. Lisaks on FitLapis retsepti siseselt teha mitmeid vahetusi. Makaronide asemel riis, banaani asemel õun jne, vastavalt sellele, mida ise soovid või mis kodus olemas on. Sellest tulenevalt on võimalik ka rahaliselt mängida. Retseptide juurde on märgitud ka selle söögikorra maksumus umbes. Saad valida odavamaid retsepte ja toiduained, kõika vastavalt oma võimalustele. Ma päris täpselt ei oska öelda palju nädala peale kulub. Kui kuivained kodus olemas, läheb vähem. Ma ütles, et suurusjärk jääb 15-25 euro juurde. Vastavalt sellele, mis toidud valinud olen. Vahel tahaks ju midagi teistsugust ja siis proovingi “kallemaid” asju jne.
   Ühesõnaga, ise saab väga palju reguleerida kogu värki. 🙂
   Kui on veel küsimusi, tulista aga!

   Aitäh! 🙂

   Vasta
 • Margit Partei

  30. märts 2015 at 10:35

  Väga tubli! Jookse ikka edasi, aga kindlasti jälgi enesetunnet. Vabalt võid teha ka vaheldumisi jooksu ja kõndi, sobib algajale hästi, et võhma arendada ja anda liigestele-lihastele aega jooksmisega harjuda.

  Vasta
  • Laura

   31. märts 2015 at 07:53

   Kindlasti jooksen edasi! Enesetunne oli sel korral ikka väga hea ja mõnus, aga minu puhul see jookse&kõnni variant ei sobi. Nii kui seisma jään, kaob rütm ära ja uuesti jooksma hakata on raske. Pigem jooksengi rahulikus tempos (km aeg oli keskmiselt u 7.26min), aga kauem. Väga mõnus igatahes. 🙂

   Vasta

Lisa kommentaar

%d bloggers like this: