Saan siis BodyPumpi instruktoriks või ei?

Alles oli detsember, siis jaanuar ja nüüd on mul ainult napilt üle kuu jäänud, et oma litsentsivideo valmis teha ja ära saata.

Pean ütlema, et ma arvasin, et see video tegemine saab lihtsam olema. Tegelikult pea[ksi]n ma päris palju kodus iseseisvat tööd tegema ja tundide viisi harjutama enne, kui filmima saan hakata.

Miks see protsess siis nii keeruline on?

*Esiteks pole mul lihtsalt kogemust. Pean lisaks tempo ja koreograafia juhendamisele ka tehnikat õpetama, suutma inimesi motiveerida ning neile midagi innustuseks ütlema. Praegu on see minu jaoks täiesti võõras maa ja ma lihtsalt ei oska seda. Muidugi ei pea ma litsentsivideos olema üks äärmiselt energiline ja hüplev super-treener, kelle naeratus on nakkav ja sõnad powerit täis, aga päris vaikuses ei viitsi ka keegi trenni teha ju.

*Teiseks olen ma nõrk. Kõik muu suudan ma ära teha üsna arvestatavate raskustega, aga kätekõverdused on mu komistuskivi. Kuidas ma suudan kõik vajalikud kätekad päkkadel ära teha? Olgugi, et ma olen arenenud ja jaksan tunduvalt rohkem päkkadel teha, kui alguses. Ilmselgelt peaks minu kodune ülesanne olema iga päev nende harjutamine, aga see pole kerge!

*AEG! Enne filmimist peaksin ma saama asja Elari ja ehk mõne sõbra ees harjutada. Aga kuidas leida aeg, mis kõigile sobiks, lisaks ruum? See nädalavahetus pidin saama kahele BP litsentsiga treenerile ette teha, aga minu seljavigastuse ja saja muu halva kokkulangevuse tõttu jäi see ära. Kust see kogemuski siis tulla saab?! 🙁

*Tegelikult ma ka kardan kohutavalt. Kas ja kuidas ma ikkagi hakkama saan? Kas minus ikka on piisavalt potentsiaali, et treeneriks saada? Miks ma endasse ei usu, vot ei tea.

Õnneks on mõni asi ikka hästi ka. Näiteks ennetamine tuleb mul täitsa normaalselt välja, mis on üsna suur osa koreograafia juhendamisest. Lisaks mulle ju tegelikult meeldib “esineda” ja inimeste ees olla. Seega, kui natuke harjutada saab ja kava ilusti selge, peaks asi siiski tehtud saama!?

Täna peale hommikust kohustuslikku trenni jäime Elariga veel kauemaks saali ja proovisin juhendada. No sellest ei tulnud suurt midagi välja, sest ma polnud selleks valmistunud. Mind lööb hullult verest välja, kui ma midagi ootamatult tegema pean. Samas oli see ka heaks õppetunniks, et kui kava selge pole, ei tohi seisma jääda ja tuleb improviseerida. Samuti oskus, mida endas arendama pean.

Tegelikult olen ma aga üsna kindel, et kogu see asi saab tehtud! Allaandja ma pole ja isegi, kui kogu asi peaks üsna viimasele minutile jääma, kavatsen ma selle litsentsi kätte saada ja ehk õnnestub siis ka kiirelt rahva ette saada. 🙂 (Järsku tuli enesekindlus? :D)

10921788_966892009989336_988250503_n

Ilmestagu seda postitust koolitusel saadud toetavad sõnad ja vägev kogemus!

Kui te mu trenni kunagi nõus olete tulema, siis andke teada. 😀

Laura.

 

16 kommentaari

 • Hanna

  16. märts 2015 at 10:23

  tead, ma isegi ei käi mitte üheski trennis, veel vähem bodypumpis (ma pole lihtsalt trenniinimene), aga kui sa kunagi trenne hakkad andma, siis julgen ja tahan isegi mina kohale tulla! : )

  Vasta
 • Mannu

  17. märts 2015 at 09:54

  Oh kui äge, et peale söögi millestki muust ka kirjutad :DDD

  “Näiteks ennetamine tuleb mul täitsa normaalselt välja, mis on üsna suur osa koreograafia juhendamisest. ” Mida sa selle ennetamise all siin mõtled, jäi mulle selgusetuks? 🙂

  Vasta
  • Laura

   17. märts 2015 at 09:56

   Püüan oma trennidest rohkem kirjutada. 🙂 Aga ennetamine tähendab põhimõtteliselt seda, et kui harjutus hakkab muutuma, pean ma seda ütlema enne, kui eelmine harjutus on läbi saanud. Makes sense? Et kui soojenduses on aeglane clean&press ja kohe läheb tempoks üle, siis viimase aeglase ajal ütlen juba, et “ole valmis, tempo” or smth. 🙂

   Vasta
 • Milleks?

  17. märts 2015 at 07:38

  Tundub, et sa pole suutnud kogu seda asja enda jaoks läbi mõelda.
  Kirjutad, et sul jääb kogemusest puudu. Tõepoolest, sa ju alustasid BP ja üleüldse spordiklubi treeningutega alles novembris ja juba jaanuaris läbisid koolituse??? Kus on loogika?! MIKS sa üldse tegid seda?
  Kas sa tõesti arvad, et nüüd hakkab pakkumisi uksest-aknast sisse sadama ja üleöö said kõik vajalikud oskused-teadmised?
  Ütlen ausalt, et minul (ning paljudel teistelgi) puudub igasugune soov minna sellise “treeneri” trennidesse, kel on vastavat tüüpi trenni tegemise kogemust ainult mõni kuu ning treeneriharidusest ja -kogemusest on läbinud vaid 2-päevase LM baaskoolituse, rääkimata siis kehakultuuri või füsioteraapia kraadist. Ehk siis igasugune erialane haridus on täiesti null. Selline treener, kes kas või tugielundkonna anatoomiast-füsioloogiast midagi ei jaga, on ohtlik kõigile saalis viibijatele.
  Paberilipakas, mis LM koolituselt said, ei anna sulle vastavaid teadmisi ja oskusi, et olla õige treener, see kõik tuleb ainult kogemusega. Ma ei räägi siin paarist või isegi kuuest kuust, vaid aastatest.
  Oled sa üldse kursis, mida see unistuste amet endast tegelikult kujutab? See, et sul on sõber, kes on samuti BP’d vaid paar aastakest teinud ning ligi sama pikalt on ka “ametis” olnud, ei ole mingi näitaja. Oled mõelnud, milline vastutus sul seal saali ees olles on?
  Loogiline ja tegelikult ka üsna ainuõige järjekord oleks siiski esiteks korralik trennikogemus -> kehakultuuri või füsioloogia vähemalt baka, kui mitte magister -> treeneri baaskoolitus (ja edasised tasemed) -> kõik muud koolitused, sh LM jms.
  Treenerit saali ees peaks siiski saama selles mõttes usaldada, et ta reaalselt teab ja suudab iseendale ning vajadusel ka teistele põhjendada, mida ta teeb ja miks ta seda teeb.

  Vasta
  • Täpselt nii!

   17. märts 2015 at 08:09

   Olen eelmise kommentaatoriga nõus. Muidugi oled tubli, et oled palju kg kaotanud ja vaeva näinud, kuid tõesti, treeneriks olemisest on sellest veel vähe. Soovitan samuti pigem enne läbida treeneri baaskoolitused jms. Ma olen ise tahtnud ka treeneripabereid teha. Siiski, kui ma näen, palju mul veel õppida ja areneda on ning mida treeneritelt oodatakse/nõutakse, lükkan koolituste jms tegemise edasi. Ja mina olen teinud palju ja raskeid trenne juba aastaid! See pole kerge amet ning nõudmised on suured, sest vastutatakse kõikide inimeste eest, kes trennis on.

   Üks asi, mis hakkab silma, on see aspekt, et su trenn on väga ühekülgne. Üheks hea treeneri omaduseks on see, kui ta on mitmekülgne ning suudab anda mitmeid trenne. Suudad sa teha body attacki või combatit või anda mõnda klassikalist rühmatreeningut nagu aeroburn või step? Samuti on treeneri ülesanne ennetada trennis olijate vigastusi või anda nõu, kuidas neid üle saada. Mida oskad sa rääkida vigastustest, mis võivad juhtuda trenni käigus? Eelneva tõin välja seetõttu, et need on VÄGA OLULISED aspektid treeneriks olemise puhul. Tegelikkuses vajaks Elari ka nendel kõikidel aladel arenemist. Ta on ka veel noor ning vajaks kogemusi ning koolitusi. Ka tema on tubli, et on nii kaugele jõudnud, kuid sellest ei piisa.

   Mis puudutab body pumbi treeneriks olemist, siis kindlasti peaksid veel pigem aastaid seda ise tegema enne, kui asud teisi õpetama. Kui sa ise ei suuda kõiki asju max raskustel teha, siis kuidas sa motiveerid teisi? Samuti kui sa vigastad ennast, sest sa ei suuda oma tehnikat paigas hoida, siis see pole ka ju hea eeskuju.

   Eelnevaga ei soovinud ma sind kuidagi solvata, vaid anda soovitusi, sest hetkel tundub, et oled võtnud endale eesmärgi (mis on küll teostatav ja realistlik), kuid jätad väga palju ja olulisi etappe vahele.

   Soovin edaspidiseks edu!

   Vasta

Lisa kommentaar

%d bloggers like this: