Soolaleivapidu | Mida pakkuda?

Üks päev järjekordsest õppesessioonist on möödas. Ma valetaks, kui ma ütleks, et ma pole väsinud. Äratus oli väga vara, bussisõit Tartusse tüütu, loengud pikad ja vaheeksam raske. Aga üle sai see päev elatud. Ainult kolm päeva veel! Homme näiteks 8-19.30ni, nii vahva, eksole!?

Selleks, et oma mõtted millelgi toredal hoida, hakkasin meie järgmise nädala soolaleivapidusid korraldama. Mul on vaimusilmas nii vahva ettekujutus, kuidas ma valmistan ette lahedaid suupisteid ja kasutan lahedaid kaunistusi.

Täna Pinterestis surfates hakkasin ma siis vaikselt ideid koguma. Midagi leidsin ka, aga kuidagi mingit teemat ma välja leida ei suutnud. Suupisted võiksid muidugi olla kergesti valmistatavad, sest aega ettevalmistusteks pole mul just väga palju. Üks pidudest toimub reede õhtul, mis tähendab, et inimesed tulevad töölt ja tahavad ilmselt ikka süüa ka. Järelikult tuleks midagi kõhtu-täitvamat pakkuda, aga vot ei tea, mis see oleks.

Mul oli paar nädalat tagasi nii mitu lahedat mõtet, mida lauale panna. Hüppasid need ideed mulle facebooki feedi, aga loomulikult ei pannud ma neid kirja ja sinna need ka kadusid.

Ja ma pole ju üldse nikerdaja ja ma pole varem sellist pidu ise korraldada saanud ja see tundub nii põnev ja ma tahaks Tigeri poest igasuguseid lahedaid kõrsi ja karpe ja asju ostma minna… ja.. ma olen mega õhinas. :D

Ühesõnaga, siit minu üleskutse. Jagage oma lahedaid suupistete retsepte, lahedaid joogiretspete ja muid mõtteid. Kes on soolaleivapidusid korraldanud? Mis pakkusite?

housewarming-party-food-bar
Pilt: http://www.homedit.com/housewarming-party/housewarming-party-food-bar/

Laura.

10 mõtteid “Soolaleivapidu | Mida pakkuda?

 1. Leidsin enda blogist kaks koogiretsepti ja samuti kaks soolasema toidu retsepti, mida mina pakuksin külalistele.
  1. Kohupiimakook: http://myhealthyandbeautifullife.blogspot.com.ee/2015/09/lihtne-ja-maitsev-kohupiimakook.html
  2. Toorjuustukook: http://myhealthyandbeautifullife.blogspot.com.ee/2014/08/uheteistkumnes-paev.html
  3. Lavašširullid: http://myhealthyandbeautifullife.blogspot.com.ee/2014/08/kahekumne-viies-paev.html
  4. Tortillapõhjal pitsa: http://myhealthyandbeautifullife.blogspot.com.ee/2015/09/toidupostitus-tortillapohjal-pitsa.html
  Kõik need toidud valmivad kiirelt ja lihtsalt :)

 2. Tee vinkupirukaid. Osta poest lehttainast, tavalised rakvere viinerid. Lõikad taignast ristkülikud, keerad selle vinku ümber ja ahju. Lihtne ja kiire. Minul süüakse need alati väga väledalt ära :)

 3. Jaaa, lavaširullid on ülihead ja ülilihtne teha neid!
  Lavašš, toor- või sulatatud juust, sink, salatilehed ja miskit veel maitseks ning olemas. Jõudu! :)

 4. Poe leht/pärmilehtteaignast mini pitsarullid näiteks. Vahele ketšupit, pitsamaiteainet, sinki ja juustu. Rulli ja juppideks, 10-15 min ahjus ja valmis. Meie soolaleival läksid väga hästi peale, olenemata lihtsusest. Kui juba lehttainast ostad, tee nt kaneelirulle sama põhimõttega, vahele kaneeli-suhkru segu.
  Oleneb kui suured munasõbrad teie seltskonnas on, aga näiteks munavõiga leivakoorikud läksid kaa päris hästi, aga olenes seltskonnast. Võid ka munavõi-kiluleibu teha, kui tulemas on inimesed, kes voskavad kilu hinnata, mina ise ei oska, niiet kilu jäi ära :D

  1. Mu perekonna meesliin hindaks kilu ilmselt päris hästi. :D Mina ise pole ka suur kilu sõber! Aga lehttainas on üks hea asi, sellest vist saaks lõpmatult ükskõik, mida teha. :)

Leave a Reply