Spordiklubidest, kevadest ja jooksmisest.

Nädalavahetusel algab ametlikult kevad. Olgugi, et selleks päevaks lubab lund ja koledat ilma, on praegu kevadet juba tunda. Terviseradadel on rohkem inimesi, päike paitab põski ja üldine olek on palju rõõmsam.

Mis toimub spordiklubides kevade tulekuga? Kui peale aastavahetust täituvad saalid rahvaga, kas siis kevade tulekuga voolab rahvas välja sportima?

Ostsin omale eelmisel nädalal uue TÜSKi kuukaardi. Juba praegu on minus väike kahetsuseuss, sest tegelikult tahan ma seal käia ainult Elari BodyPumpi pärast. Muidugi saan lisaks treenida jõusaalis, aga üldiselt külastan ma enim just BP trenne. Ilmselt jääb see kuukaart selle hooaja viimaseks, vähemalt TÜSKis, I guess..

Tegelikult olen ma mõelnud ka klubi vahetamisele. Miks? Sest mulle tundub, et TÜSKi rühmatreeningute valik ja jõusaal ei ole minu jaoks piisav. Sain kvartaalkoolitusel aimu, millised on MyFitnessi treeningvõimalused ja mulle meeldis see, mida ma nägin! Lisaks meeldib mulle see, et MyF laseb oma liikmetel kasutada ka aeroobikasaale, kui seal parasjagu miskit muud ei toimu. Mul oleks väga lihtne oma BP-d harjutada. TÜSKis kahjuks selline võimalus puudub.

Ainuke asi, mis mind liitumisest eemal hoiab on raha. MyF-i kuukaart on minu jaoks päris kirves, aga no nii tahaks! Aga kas kevadel on üldse mõtet? Ilmselt ju ikka on, kui treeneriks saada tahan. Suve eel sobiks mulle eriti hästi kaart, mis lubaks treenida nii Tallinna kui Tartu klubides. Oeh.. Miks ei ole kuskil rahapuud?

Tulles nüüd aga pealkirjas mainitud jooksmise juurde, siis avasin ka mina täna uue jooksuhooaja. Võtsin eesmärgiks joosta vähemalt üks Anne kanali ring (u 1,8 km). Ma ei ole ju kunagi suur jooksja olnud. Veel aasta tagasi võttis poole km jooksmine mult silmanägemise ja kops oli koos. Mäletan hästi, kuidas eelmise suve hakul oma esimesed 3 km jooksin! Ma olin nii rõõmus! Minu rekord on siiani 6 km järjest joosta ja see tuli ka suure harjutamisega alles.

Iiiigatahes…

Panin mina end jooksuks valmis, lisaks vajalikule varustusele tegelesin oma vaimuga ja muudkui sisendasin endale, et saan selle ühe ringiga hakkama. Tänaseks tulemuseks sain lausa 4,23 km! Mõni suur spordi- ja jooksuhai naerab end siin ilmselt surnuks, aga minu jaoks on see väga suur asi! Esimest korda üle poole aasta taas jooksurajal ja ma jaksasin joosta! Tegelikult jäi veel täitsa arvestatav jõuvaru, nii et ma usun, et järgmisel korral jooksen ka 5 km ära! Tundub, et saalis tehtud trennid on üldist vormi ka ikka parandanud ja võhma juurde andnud.

Jooksin vist alles teist korda oma uute Asicsi jooksukatega ja need on nii mugavad! Korralik toss annab ikka nii palju juurde. Saaks nüüd korralikud jooksupüksid ka, oleks veel mugavam. Praegu pidin pükse kogu aeg üles sikutama. Aga enesetunne on nii hea, nii hea! 🙂

Aga mis teie minu olukorras teeksite? Vahetaksite klubi? Ei teeks üldse kuukaarti? Mis teie plaanid kevade saabudes on? Kuidas edasi treenida?


Eelmise nädala blogiküsitluse pani kinni Channing Tatum! 😀 On küll kuum mees, üldse ei vaidle vastu! Sel nädalal saate jätta arvamuse selle kohta, kas parem oli “50 shades of Grey” raamat või film. Tulistage! 😉

11039347_1049111358439506_574868781_n

Olge lahedad! L O V E

Laura.

13 kommentaari

 • Margot

  17. märts 2015 at 05:42

  Olin ka TYSKi liige ülikooli esimesel kahel aastal ja pean ütlema, et siis oli kava palju mitmekesisem ja valikuid oli ka palju rohkem. Ja kindlad treenerid kujunesid välja, nt kikkpoks Elina juhendamisel oli mu lemmik (ja üks su postitus oli ju ka Stripaeroobika kohta- enne oli seale NIII äge treener Kristiina) Paljud lemmikud trennid või treenerid on nüüdseks kas vähem või pole üldse. (Et käisin siis u 2011-2012 seal). Kahjuks kolisin siis teise ühikasse ja ei saanud seal käia ja trenni ka kahjuks 1,5 astat pmts ei jõudnud 🙁

  Nüüd kolisin siiapoole linna tagasi ja tahtsingi TYSKi tulla, aga kava vaadates lihtsalt mitte miski ei kutsunud mind sinna tagasi 🙁 Nt on hästi palju bodypumpi aga ma pole seal kunagi käinud. Liitusingi Myfitnessiga sõbrapäeva kampaania ajal, kuigi jah on kallim, aga kuna see aasta esimene semester aineid polnud, siis sain tööl käia ja nüüd kevadsemestril bakatöö kõrvalt käin ka natuke veel tööl. Ja ausalt, Myfitness hoopis teine asi. Jõusaal on nii mugav, nii avar, see läbi kahe korruse. Masinatest pole puudus, nt kodulinnas üks selline jõusaal, et kui ma tahaks nt 1,5 h kiirkõndi lindil teha, siis mind ilmselt mõrvatakse, sest seal ainult 2 linti ongi kokku. Selline halb tunne tekib, et äkki ei tohi nii kaua olla, et vb keegi teine tahab ka 😀 Ahjaa, telekad on ka Myfitnessis. Rääkimata siis tunniplaanist, kust alati leiab endale midagi sobivat nii tunni sisu kui kella poolest, samuti Lõunaka omas saab selle kaardiga käia. Treener on kõrgemal platvormi peal ning see ka äge, et treeningsaalis need värvilised tuled ääristavad saali. Igatahes ma olen niii rahul Myfitnessiga, kuigi olen liige alles napilt üle kuu olnud 😀

  Aga bodypumpi kohta sulle üks küsimus. Kunagi VÄGA ammu (pea 8- aastat tagasi?) u 2006 sai käidud seal viimati koos enda empsuga, olin väga noor siis, 15-16 veel :D. Mulle siis meeldis see küll, aga nüüd mul pole raskuste kohta enam õrna aimugi. Kui tahaksin minna sinna, kas peaks treenerit teavitama ja küsima temalt, mis raskusi võtta? Või millised raskused oleks sobivad, arvestades, et seda jõudu nagu pole. Ja kas need väljaasted pole kõige raskemad asjad terves maailmas? 😀

  50 shades of grey RAAMAT oli parem 🙂

  Vasta
 • Laura

  17. märts 2015 at 05:58

  Ossa, aitäh nii põhjaliku kommentaari eest! Aga nagu ma ütlesin siis mina sain Rocca MyFitnessis aimu, milline üks korralik spordiklubi olla võiks. Selle vastu mul pole muidugi midagi, et tunniplaanis on ainult BodyPump, aga hea meelega prooviks ka teisi LesMillsi trenne. Eks ma pean vaatama ja mõtlema ja oma rahakotiga aru pidama. Minu enese arenguks oleks MyF kindlasti kasulikum, ka tulevikku silmas pidades..

  Mis puudutab BodyPumpi, siis kõige mõistlikum on treenerile öelda, et oled esimest korda. Tema oskab sind siis juhendada ja aidata. Kindlasti mine esimesel korral kuskile esimestesse ridadesse ka. Kui sa pole varem jõutrenne kui selliseid teinud, sobib esimeseks korraks kangile mõlemale poole 1 kg ketas panna ja niimoodi terve trenn teha. Nii saad tehnikat vaadata ja ei tee omale liiga. Väljaasted oma keharaskusega (ka mina teen neid tihti nii) ja pole hullu midagi. 😀 Aga jaa, kindlasti anna treenerile märku, nii on kõige kindlam! 🙂

  Raamat oli detailsem ja põneva, aga filmil polnud minu meelest ka midagi viga. 😉

  Vasta
 • ...

  17. märts 2015 at 11:32

  Võib-olla tõesti ei ole TÜSK-is kõiki viimase moe masinaid jõusaalides või telekatega jooksulinte, aga sul on terve suur kergejõustikuhall, kus võid hommikust õhtuni joosta. Kolmel korrusel on piisavalt võimalusi ja vahendeid, et näiteks ise oma keharaskusega teha funktsionaalseid harjutusi, mis arendavad sind kindlasti edasi, võib-olla isegi rohkem kui lihtsalt ühekülgne masinal treenimine. Sinu postitusi lugedes oleks sul seda ka väga vaja! Kui inimene on füüsiliselt nii nõrk, et ei suuda tõesti joosta 30 min järjest, siis tegelikult peaks ta mööda vaatama kõikidest Les Millsi trennidest ja alustama just sealt kergejõustikuhallist või kui ei jõua endale spordiklubi lubada, siis on just nüüd kevadel ja suvel piisavalt võimalusi ka väljas treenimiseks.
  Oled sa üldse käinud TÜSK-i teistes rühmatrennides lisaks BP-le? Need trennid on eelkõige ülesehitatud funktsionaalsusele, et treening oleks võimalikult mitmekülgne. Sul on endal alati võimalus ise see raskemaks muuta, kui tehnika on paigas. TÜSK-l on oma kindel põhimõte treeningute osas, näiteks miks seal ei ole rohkem Les Millsi tunde.
  Väljavõte Tartu Ülikooli Akadeemilise Spordiklubi fitnessklubi facebooki lehelt:
  Tere, vastan siinkohal Les Mills programmi tundide kohta, et meil ei ole plaanis neid tunniplaani lisada mitmel põhjusel, kuid eelkõige sel põhjusel, et meil on haridusega treenerid, kes tegelikult juba annavad sarnase sisuga treeninguid, kuid jah, mis ei kanna LesMills-i kaubamärki. Näiteks Body Attack ja Grit on tunniplaanis võrreldavad autoritundidega nagu Boot Camp ja Fitness Intervall, samuti Fitness + tund. Body Balance ilusa muusikaga tundi meil tõesti ei ole, kuid see eest on meil ühele stiilile keskendunud Pilatese, jooga, võimlemise ja seljatreeningud treenerite juhendamise all, kes on õppinud seda konkreetse ala spetsialistidelt või on ise konkreetse ala spetsialistid nagu Kaja Hermlin, Luule Märtin jt. Olles Tartu Ülikooli Akadeemiline Spordiklubi on meie südamest tulev soov panna kõiki harrastajaid mõtlema sellele, mille nimel ja kuidas treenitakse, milline on kaugem eesmärk ning eelkõige püüame panustada teadlikku treeningusse ning ka tunniplaani koostame mõttega selles suunas.
  Ja kui see sulle ei sobi, siis palun mine ja otsi endale uus klubi, kus oma teekonda jätkata!

  Vasta
 • Kristel

  18. märts 2015 at 10:12

  Mul on praegu täpselt see olukord, et olen nii TYSKis kui MyFitis Tartus piisavalt aega veetnud ja minu jaoks on TYSK niiiii palju parem. Üks peamine põhjus on see, et mind ei huvita eriti need LesMillsi trennid, mis on kogu aeg täpselt samad, kuigi ilmselt mõjusad. Ma olen nii suur fänn trennidel, mida sain TYSKis teha ja mida MyFitis pole lihtsalt olemaski – Funktsionaalne treening kas Ivika või Kristi Möldriga, Fitness Intervall Poksisaalis, kus ma käisin andunult igal nädalal ja mis oli alati selline, et pigistas viimsegi piisa välja; Kikkpoks oli väga väga lahe, ma ei tea, kas seda enam on muidugi, samuti on minu arvates jooga (vähemalt Ivika juhendamisel) palju paremal tasemel kui MyFitis kõik joogaflow’d ja asjad on olnud, sest inimesi saalis on vähe ja treener saab päriselt vaadata ja kontrollida, mida sa teed. Minu suur rõõm oli seal muidugi ka JJV, aga ma ei tea, kui väga see sulle peale läheks, kui jooksuga pole kõige paremad lood. MyFit on täis jõusaalimasinaid, mis mulle endale üldse huvi ei paku kahjuks, kuigi kesklinna uuendatud spordiklubi näeb tõesti parem välja. Mina suvel jätkan klubikaarti ka, aga ainult selle tõttu, et ma saan selle niivõrd hea hinnaga. Kui sa tahad ainult Elari trennis käia, siis ehk on mõistlikum 10x kaart osta? Vanasti oli vist sama hinnaga, aga pikema perioodi jaoks. Suvel on ju nii palju variante väljas aktiivne olla, kes seal higises ja umbses saalis ikka olla tahab 🙂
  (läks vähe pikale, vabandust 😀 )

  Vasta
  • Laura

   18. märts 2015 at 10:20

   Pikad vastused on ägedad! 😀

   Mulle jälle just need LM trennid huvi pakuvadki ja just need originaalid, mitte sarnased alternatiivid, mida TÜSK pakub. Jõusaali masinate üle ma muidugi väga kurta ei oska, ega minu jaoks polegi oluline, et need mingid üliuued ja läikivad ja ilusad oleks. Aga see 10x kaart oleks ilmselt tõesti päris mõistlik lahendus, eks ma siis saan edasi mõelda, mida ja kuidas ja kus. Suvel panustaks ma küll jah pigem õuetreeningutele – jalgratas, jooksmine, rannavolle ja jõuharjutusi jms saab ju ka tegelikult väljas teha. Ja eks ole näha, kus ma sügisel omadega olen ja kus jätkata saan. 🙂

   Vasta
 • Helen

  18. märts 2015 at 10:27

  Mind kisub ka õue – viimastel päikselistel päevadel on lausa raske end tubastesse trennidess vedada. Teil seal Tartus jõujaamadega terviseradasid pole? Mulle jättis Sparta SuveVormi trenn eelmisel aastal megahea mulje – oli ringtreeningu vormis üles ehitatud ja sai teha kardiot ja jõuharjutusi. Tegin sügiselgi kodukandis 2 kg hantlitega kõndi (ja vahepeal siis erinevaid harjutusi).

  Igaljuhul oleks lahe, kui sa leiaks selle hea ja kuldse kesktee, et ikka oma BP treeneri litsents ära teha. Nii suur töö tehtud juba ju – kahju oleks raisku lasta. Mõnda väiksemat klubi ei ole silmapiiril, millega kokkulepe teha harjutamise, soodsa kuukaardi ja trenniandmise osas? Ma meie klubis näen ühte umbes sinuvanust noort inimest niimoodi arenemas, et lausa lust vaadata – alustas korra nädalas BP trennide andmisega, peagi juba teine lisaks, tegi meile ülilaheda ringtreeningu lisaks ja praegu õpib Combati treeneriks ka. Oli selline otsinguil noor mees ja tundub, et nüüd on leidnud ala, mis teda huvitab, milles ta on hea ja mis teda arendab. Lubas, et isegi kui mujal ka trenne hakkab andma, siis meid ta juba maha ei jäta – väike klubi oli hea stardikas ja meie peal on hea igasuguseid hullusi testida, sest me anname kohe head tagasisidet. “win-win” olukord 🙂

  Vasta
 • Mannu

  18. märts 2015 at 04:33

  Olen nüüd kolmandat kevadet järjest spordiklubis ja saan öelda, et kevadel ei jookse saalid tühjaks, vastupidi, pärast esimese päikese ilmutamist tavaliselt meenub rannahooaeg ja tullakse just saali viimast võtma, et rannas ilus olla saaks 😀

  Mis klubi vahetamisse puutub, siis eks keegi ei taha tunnistada, et ta sitas klubis käib ja kiidab ikka enda valikut. Mina samuti, sest minu jaoks on oluline interjööri värskus, mingis peldikus ei taha ju oma vaba aega veeta. Samuti loeb treeningvahendite olemasolu, olen neid lugusid küll kuulnud kuidas nt Revali pumpis pead megaraskustega tegema, sest kõik väiksemad kettad on juba teiste poolt hõivatud 😀 😀 😀 Ka loeb erinevate trennide küllus, see, et kui nt Virus ei sobi ajad või trennid täis, saan minna Solarisse, Kristiinesse või Lasnamäele, kasvõi Roccasse 🙂 Seda enam, et ma töötan Lasnamäel, elan kesklinnas ja kooli käin Kristiine kaudu 🙂
  Meil pealinnas hinnaklassid ka üsna samasse auku, loeb vaid asukoht.. või see, kui paljusid erinevasid klubisid/trenne külastada saab 😀

  Vasta
  • Laura

   18. märts 2015 at 08:59

   Ahaa, selle peale ma ei tulnudki, et nüüd hakatakse rannahooajaks valmistuma. 😀

   Kuna ma ilmselt peale kooli lõppu ikka enamus aja vast Tallinna kandis olen, tundub MyFit juba praegu mõistlik otsus. Käin oma TYSKi kuukaardi lõpuni ja vaatan siis, mis saama hakkab. Eriti ideaalne oleks, kui mul oleks piisavalt ressurssi et võtta pakett, mis mul igas linnas lubaks treenida, aga will see. 🙂

   Vasta
 • Margot

  18. märts 2015 at 09:27

  Tartu Ülikooli üliõpilasele üliõpilaspileti ette näitamisel on kergejõustikuhalli kasutamine tasuta iga päev kuni kella 13ni (kella 13ks peaks treeningtegevus selle võimalusel korral olema lõppenud).

  Et ainult kergejõustikuhalli pärast pole seal mõtet maksta 😀 (see kirjutatud pigem vastusena sellele kommentaarile, kes väga kergejõustikuhalli soovitas, seal saab niisama ka käia)

  Vasta
  • Laura

   18. märts 2015 at 09:29

   Ma olen seal kergejõustikuhallis näiteks joosta proovinud, aga no üldse ei sobinud. See ringiratast samas kohas jooksmine pole minu jaoks. Aga täpselt, see võimalus on TÜ üliõpilasena nagunii. 🙂

   Vasta

Lisa kommentaar

%d bloggers like this: