• Home
  • Määratlemata
  • “Time to study no time to waste, I the great man must gain every second of the day.”

“Time to study no time to waste, I the great man must gain every second of the day.”

Mis asi see sess siis õigupoolest on ja miks me ma sellepärast nii palju virisen?

Eksamisess on põhimõtteliselt periood semestri lõpus, kus enamus üliõpilasi tarbib liiga palju kohvi/energiajooki, magab vähe ja unustab sotsiaalse elu. See on aeg, kus tuleb nii lühikese ajaga kui võimalik teha omale selgeks lehekülgede viisi huvitavat materjali.

Minul on siiani olnud keskmiselt kuus eksamit iga sess. Eksamite tegemiseks antakse tavaliselt 2-3 erinevat kuupäeva. Tark üliõpilane tahab need ära teha aga esimesel võimalusel. Nii võib aga juhtuda, et nädalas tuleb teha kaks, vahel ka lausa kolm eksamit.

Sessi ajal on raamatukogu noori ja entusiastlikke noori täis, kes proovivad endast kõik anda, et eksamid edukalt sooritatud saaks. See lause on muidugi poolenisti puhas pask. Jah, raamatukogu on täis, aga väga palju innukaid õppureid sealt ei leia, pigem neid, kes proovivad selgeks saada vaid nii palju materjali, kui läbimiseks miinimum on. Mina üks nende seas. (Ja kui ma siis eksami C saan, nutan ma üksinda ühikatoas ja mõtlen, et no miks ei võinud paremini minna. Nii juhtus neljapäeval, kui psühhopatoloogia eksamitulemuse sain, aga see selleks.)

Lisaks hakkad sa eksamiperioodil uskuma/lootma kõrgemaid jõude. Loodad ja palvetad, et keegi kuskil aitab eksameid sooritada.

Eksamiperiood on ka aeg, kus kõige ilusamad õppurid muutuvad täiesti tavalisteks inimesteks. Selga visatakse täiesti suvalised riided, meigist ja soengust pole mõtet rääkidagi. Minu sessitulemus see aasta on tumedad ja kottis silmaalused. Ega kui ikka 24st tunnist ööpäevas väheks jääb, ei ole midagi teha.

Sess on ka see aeg, kus sa mõtled uuele semestrile lootusrikka pilguga ja lubad endale, et hakkad kõikides loengutes kohal käima ja kaasa mõtlema. Ilmselgelt on see kõige hullem enesepetmine üldse. Aga lootus pidi ju lollide lohutus olema.

Aga kui sess üks kord oma lõpu leiab ja sa oled kõik eksamid enam-vähem tulemusele sooritanud, on esimene mõte, et maha tuleks pidada üks korralik pidu. Ennast tuleb premeerida. Siis saab natukene puhata ja aja enne uut semestrit maha võtta.

Aga tavaliselt elavad kõik selle õudse perioodi üle ja elavad õnnelikku üliõpilaspõlve edasi.

Küsige küsimusi ASK FMis ja olge muidu rõõmsad, mina nüüd lõpetan.

Lisa kommentaar

%d bloggers like this: