Ettevalmistused beebi tulekuks

Kui me kaks aastat tagasi korteri ostsime, arvasin ma, et siia korterisse küll laps ei mahu. Meil on 3-toaline korter: elutuba, magamistuba ja hobituba. Hobitoas on Jandri suur arvutilaud ja kitarrid, minu väike lauake, suur riidekapp, raamaturiiul ja kummut. Magamistuba tundus ka hirmus väike, sest olime mööbli veits halvasti paigutanud. Ehk siis ma arvasin, et meil küll siin korteris lapse jaoks ruumi pole. 😀

Ühel hetkel tõstsime magamistoa veidi ringi ja nii palju ruumi tekkis. Aga endiselt on see, et lapsetuba me siit välja ei pressi.  Hobitoast lastetuba küll pole võimalik teha, sest noh, Jandril on nii palju kraami seal, mida poleks mitte kuskile mujale panna. Seega ma oma ideaalses maailmas loodan, et umbes kolme aasta jooksul suudame me omale maja osta. Ma juba praegu hoian pidevalt kuulutustel silma peal, aga meie unistuste maja pole veel müügis olnud.

Igatahes on meil nüüd magamistoas mõnusalt ruumi, kuhu oleme beebi jaoks vajalikud asjad juba paigutanud. Õppetund missugune: paiguta mööbel õigesti ja voilaa.

Beebivoodi saime soodsalt mu tuttavalt ja see juba ootab. Iga hommik vaatan ja unistan ja ootan meie pisikest! Lisaks vajasime kummutit, millest beebiasjade panipaik saaks. Üks selle korteri viga on ka see, et siin on vähe panigapaiga ruumi. Kummutit käisime Läti Ikeast toomas. Otsisin Eestist ka, aga kõik vähegi okeid kummutid maksid 300+ eurot, Ikea kummut maksis 69 eurot ja on samast seeriast nagu me öökapid ja riidekapp. Isegi sõiduga Riiga ja tagasi saime kummuti palju odavamalt kui Eestist ostes.

Kummuti peale on vaja mähkimisalust. Ainuke jama on see, et kõik need alused on veidi suuremad kui kummutipind, vähemalt ma pole ühtegi kitsamat varianti leidnud. Seega peab välja mõtlema, kuidas see veidi laiem alus kummuti külge kinnitada. Nüüd vaatan, et kummuti peale seinale võiks ühe riiuli tekitada.

Meie vankrisaagast olen ma juba kirjutanud. Vankrit meil veel pole, aga ilmselt oleme oma valiku ikkagi teinud. Ma pean ikka veidi seedima veel ja noh, aega on ka. 😀

Nädalavahetusel ostsime ära turvahälli. Esimene suurem ost ja niii imelik ärevus tekkis, kui me seal kassas hälli eest maksime. Selline “shit just got real” tunne tuli. Aga samas nii põnev! Nüüd me saame vähemalt beebi haiglast koju tuua, jeee!

Beebiriietega olen ma nüüd hulluma hakanud. Suutsin väga kaua end tagasi hoida, aga nüüd näpud ikka sügelevad. Saime küll tuttavatelt päris palju riideid, aga ise osta on ikka teine tera. Sel nädalal peaksin kaks tellimust kätte saama ja siis vast mõneks ajaks aitab ka, nii peaks esmavajalik enam-vähem olemas olema. Ilmselt saame kingituseks ka riideid, nii et ma püüan ikka mõistlikuks jääda.

Puudu on veel näiteks beebivann ja apteegikraam, aga nendega on aega. Katsikukingiks palusin vanematelt Babybjörni lamamistooli.

Üks asi, mille vajalikkuses ei ole ma veel päris kindel, on beebipesa. Need on nii nunnud ja toredad asjad, aga kas päriselt ka vajalik. Samas mõtlen, et kuna meil on koer, oleks ehk ikkagi hea, kui me saaks beebi diivanile just pesaga panna, oleks natuke turvalisem. Jällegi – diivanipatjadest/pleedidest saab samamoodi pesa tekitada. Ühesõnaga, ma tahaks beebipesa, aga ma pole kindel, kas on mõtet. Ja tegelikult saame me mu vennalt moosese hälli, mida ma plaaningi elutoas hoida.

Tellida tahan veel Tula beebitekid, ootan neile mingit soodukat. Ise heegeldan ka ühte beebitekki, loodan, et saan ikka valmis, ma nii aeglane ja kehv käsitööline, aga ma vähemalt üritan.

Rohkem mul ei tulegi miskit suuremat meelde. Kuna me suvebeebi saame, ei pea me kohe mingite soojakottide, kombekate või lambanahkade peale mõtlema. Aga kas suvel ka vankrikorvi põhja mingi kate pannakse? Või lina?

Praegu seda kirjutades tundub, et tegelikult kõik hädavajalik on olemas, aga teistpidi on tunne, et üldse pole valmis. Homsest hakkab kolmas trimester ja tähtajani on 12 nädalat! Siiani on küll aeg nii kiiresti läinud, et veidi on ikka hirmutav, kui vähe on jäänud.

Kui kellelgi soovitusi, mis veel kindlasti enne beebitulekut varuma peaks või mida tegema peaks, siis ma alati loen suure huviga. Täiesti uus maailm minu jaoks, aga pagana põneeeev! 🙂 Ja kõik küsimused ja muud mõtted on ka alati oodatud.

Laura

10 kommentaari

 • Mairit

  11. märts 2019 at 12:39

  Vankrikorvi soovitaks panna niiskuskindla lina ja selle peale mingi linakese, et õnnetuste puhul (toidu tagasiheide, lekkiv mähe) madrats kohe niiskeks ei saaks. Samamoodi lapse voodisse, isegi enda voodisse (samas sellega pole ilmselt kiiret, pigem vaadata, kuidas lapsel nt tagasiheitega ja endal piima lekkimisega on jne). Paljud kasutavad ka suvel vankris lambanahka, kuid näiteks meie lapse esimeste kuude üsna suure toidu tagasiheite puhul ei kujuta ette, mis sellest lambanahast järgi oleks jäänud või kuidas puhtaks saanud 🙂

  Suurematest-kallimatest asjadest veel on mugav asi ergonoomiline kõhukott/kandelina. Osad ei soovita seda ette osta, eriti kui Tallinnas peaks saama laenutada, et proovida, kas üldse sobib ja beebile seal meeldib. Samas ei kujuta hästi ette, miks ei peaks beebile seal meeldima, kui saab mõnusalt turvaliselt emme/issi vastas olla 🙂 Saab kasutada nii koduste toimetuste tegemiseks ja lihtsalt käte puhkamiseks süles hoidmisest, kui ka õues jalutamiseks, kiirelt poes käimiseks jne.

  Väikestest asjadest soovitaks natuke varuda ka musliin/marlilappe – head näitks toidu tagasiheite jms kuivatamiseks, pepule õhuvanni tegemisel alla/peale panekuks jne.

  Muide, mähkimisaluse asukoha suhtes soovitan mõelda, et kus te mähkimist tegelikkuses põhiliselt tegema hakkate. Isiklikult minu jaoks on mähkimisalus magamistoas mõttetu, kuna kaka puhul pesen last kraani all ja esimestel kuudel tuleb seda teha ikka tihti. Nii et toast vannituppa tassida oleks jama. Muidugi niiskete salfadega toimetades saab küllap toas ka.

  Aga kaaluge, äkki saab mähkimisaluse hoopis näiteks vannituppa pesumasina peale panna – see ei pea 100% üleni pinnale toetuma. Meil on tavalises mõõdus pesumasin (40x60cm vms), tavaliss mõõdus mähkimisalus (50x70cm) ja see on siis kahest küljest ~10cm üle ääre ja see on väga okei ja stabiilne. Vannitoas minu arvates ikka palju mugavam toimetada, saab ka ise kohe käsi pesta jms.

  Mõnusat ootust ja asjade valimist-varumist! 😉

  Vasta
  • Laura

   11. märts 2019 at 08:26

   Ohh! Aitäh nii asjaliku ja põhjaliku kommentaari eest!

   Kõhukoti/kandelina peale olen küll mõelnud jaa, see jäigi postitusse kirjutamata. Ma väga tahaks beebit rinnal kanda, aga ilmselt tõesti seda enne ostma ei hakka, kui beebi käes ja saab erinevaid enne ostu proovida (minu meelest kuskile Tallinnas Telliskivis peakski saame, olene seal lapsekandmise grupis FB-s).

   Seda mähkimisaluse pesumasina peale panemist oleme ka tegelikult kaalunud ja nüüd veel mõeldes, siis ilmselt see tegelikult mõistlikum variant olekski.

   Aga veelkord aitäh heade soovituste eest! 🙂

   Vasta
 • HL

  11. märts 2019 at 05:08

  Hehee! Mulle tundus raseduse ajal titevoodi väga-väga tähtsa asjana, aga pärast lapse sündi sain ma kohe aru, et füüsiliselt ja vaimselt on väga raske beebist nii kaugel magada – kaisus on ikka kõige parem ja pealegi sööb ta ju esimestel kuudel öösel päris tihti, nii et tundus tülikas teda muudkui edasi-tagasi tõsta. Võtsime võrekal ühe seina maha ja nihutasime meie voodi külge, nii et nüüdseks aastane laps uinub küll enda “poole” peal, aga öösel tuleb ikka kaissu. Aga lähedusevajadus on muidugi hästi individuaalne asi, mõnele sobib jällegi teistmoodi paremini.

  Vasta
  • Laura

   11. märts 2019 at 08:28

   Meil tegelikult on sama plaan, et üks külg maha ja beebivoodi meie voodi vastu. Just sel samal põhjusel, et ei peaks öösel ise püsti tõusma ja oleks mugav beebit toita. Eks see paista, kui kaisukaks beebi saab, minul selle vastu iseenesest ka midagi pole. 🙂 Samas on meil ikkagi ainult 140cm voodi ja Jander hull laiutaja, nii et ainult meie voodist ei piisaks ja see “tasku”, mille võrevoodiga tekitada saame, tundubki ideaalne.

   Vasta
 • Kaidi

  12. märts 2019 at 09:27

  Minul oli asendamatuks asjaks päeval beebipesa. Kuna ta alguses palju magab, siis kus iganes toas ma parajasti polnud sai ta seal magada. Tavaluselt oli beebipesa põrandal. Sikutasin teda sellega kööki nt kui süüa tegin ja siis elutuppa. 😀 Kussutasin teda seal magama liigutades pesa edasi ja tagasi. Samuti sai end beebipesa kõrvale pikali heita ja imetamise ära teha. Seega kui tuttu jäi ei pidanud teda kuhugi väntsutama. 😀 Öösel magas meie voodis kui päris titt oli, kui imetamist vähemsks jäi, siis samuti meie kõrval võrevoodis magab. 😊 Soovitan osta turvahällile ekstra teki ja katte, et ei peaks beebit väga palju riietama. Et oleks mugav minna poodi,autosse ja mujale (saab selle pealt lahti võtta), et beebil kuum ei hakkaks või ta tuult ei saaks. 😊

  Vasta
 • Mairit

  12. märts 2019 at 10:52

  Üks teema meenus veel, ei ole küll otseselt asjade varumisega seotud, aga soovitan vaadata seda videot:
  https://youtu.be/crdQy8zliZw

  Ehk siis beebi rahustamiseks ja rahulikumaks uneks tasub proovida näiteks white noise’i ja sissemässimist (meil toimisid väga hästi).

  Sissemähkimist saab esialgu proovida mõne olemasoleva tekiga, aga sobivuse korral soovitan täitsa eraldi tekikest selleks. Näiteks selline:
  https://www.babycity.ee/ee/epood/hooldus-ja-hugieen/mahkmed-niisked-lapid/mahkmed/mothercare-maehkimislina-birds-essential-722073-5021467220737/p214242
  Suvebeebile see just parajalt õhuke ja mõnusalt pehme ja veniv, et beebi sinna mugavalt sisse pakkida 🙂

  Vasta
  • Laura

   20. märts 2019 at 09:39

   Aitäh soovituse eest! Olen seda sissemässimist just USA instagrammerite ja youtuberite seas näinud. Uurin kindlasti. 🙂

   Vasta
   • Kerli

    20. märts 2019 at 11:40

    Mina mässin enda kaheksakuust beebit siiani tula teki sisse(ootan ka soodukat!!!😀), et polekski vaja mingit spets tekki kui tulat osta plaanid. Samas ma ei tea ka, nii pisikest äkki parem spets teki sisse panna. Ma selle mässimise avastasin alles hiljem kahjuks ja nüüd ainult nii magabki. Veel üks asi mis ma hiljuti avastasin, on kaameraga beebimonitor, tellisin odavalt aliexpressist, nüüd saan rahulikult teises toas toimetada kui beebi magab, ei pea koguaeg kõrv kikkis olema ja pidevalt kontrollimas käima. Ta suudab nii vaikselt ärgata ja kõhuli keerata, et tavaline monitor seda ei tuvasta😀

    Vasta
    • Laura

     21. märts 2019 at 10:13

     Ma pole beebimonitori peale üldse mõelnud, kuidagi ebavajalik tundub korterisse ja õue magama pole mul ka nagunii võimalik beebit jätta. 😀 Samas see ongi vast selline asi, et saab ka siis muretseda, kui tekib vajadus.

     Ma tahan Tula tekke jaa, loodan, et ehk emadepäeval ikka soodukas tuleb. Euroopa leht ei taha üldse teha väga neid soodukaid. 😀

     Vasta

Lisa kommentaar