Kuidas ma esimest korda strippaeroobikas käisin

Mu jalad on eilsest bodypump’ist nii valusad ja ma käin ringi nagu part. Käisin hommikul last hoidmas, mis tähendas 2-tunnist jalutuskäiku Anne kanali ääres. Siis ei saanud ma veel nii täpselt arugi, et jalad läbi on, aga niipea, kui olin lapse emale üle andnud ja ise kodu poole sammuma hakkasin, ei liikunud jalad enam absull all. Tavaliselt kõnnin ma üsna tempokalt, aga täna loivasin ja vedasin jalgu järgi.

Tänaseks oli mul plaanis üks jõusaalitrenn teha, aga jalgadele puhkust anda ja ülakeha treenida. TÜSK-i tunniplaanis jäi mulle aga silma strippaeroobika. Ma polnud selles varem kunagi käinud ja miskipärast teeb ainuüksi sõna “stripp” mu veidi kohmetuks. Lugesin tunnikirjeldust, mille kohaselt peaks trenn sobima kõigile, kel raskusi oma keha armastamisega. Well.. see ju täitsa mina. Yolotasin ja panin ennast kirja.

Enda üllatuseks meeldis mulle tund väga. Mu tantsugeenikene polegi veel päris ära kadunud (võimlesin ju kunagi 7 aastat) ja sammud jäid kõik kenasti meelde. Mida aeg edasi, seda mugavamalt ma end tundsin ja keha liikuma sain. Armsaks saanud kangi kasutasime ka. Minu meelest oli tegemist päris intensiivse kardiotrenniga. Higi võttis korralikult lahti, naeratuse tuli näole ja tegelikult tundsin ma ennast päris seksikalt seal neid samme tehe. Mis sa hing veel tahad ja ilmselt lähen ma sinna neljapäeval jälle.

Jõudsin TÜSKi natuke varem ja läksin kaesin jõusaali üle. Alustasin 15-minutiga rattal, sest nii sain natuke uurida, mis kus asub. Kuna jalad olid juba piisavalt vatti saanud, tegin õlgu. 3×15 side raise‘e (2x2kg hantel) ja 3×10 õlatõmbeid 20 kg kangiga. Biitseps curl‘e 20 kg kangiga 3×10 ja lõppu kätekõverdusi. Siis oli aeg strippima minna.

Kui ma siis peale 60-minutilist higistamist riietusruumi jõudsin, keerasin ma põhimõtteliselt kohe ümber. No ei viitsinud mina seal oma koha eest võidelda ja pesemise jaoks oleks ma pidanud ka ilmselt kolm aastat ootama. Läksin hoopis jõusaali tagasi. Tammusin 10 minutit crosstraineril, tegin 3×10 triitsepsit 5 kg hantliga, 3×10 seljatõmmet 24 kg kangiga, 10 clean&pressi otsa. Lõpetasin trenni kõhulihaste ja venitustega. NII MÕNUS OLI! (Mitte et ma praeguseks täielik sült oleks.)

Raskus seisneb aga rühmatrennide “töö”- ja kooliplaanidesse sättimises, sest paljud trennid on just neil aegadel, mis mulle ei sobi. Homme hommikul ka BP-sse minna ei saa, sest pean 8.15 koolis olema ja te ilmselt ei kujuta ette kui kurb ma olen. See on Elari viimane trenn ka, sest vaeseke peab opile minema ja seetõttu on mõned nädalad trennist eemal. 🙁 Lähen hoopis õhtussesse BP-sse suurest kurvastusest.

Aga ehk ongi aeg end mõnes muus rühmatrennis ka proovile panna?

Mis teie lemmiktrenn on?

Laura.

11 kommentaari

  • Laura

   10. veebr. 2015 at 11:16

   Vaatasin täna MyFitnessi hinnakirja just sellepärast, et seal trennidevalik eriti suur, aga mu rahakott ei hakka sellele peale. 🙁
   Muidu prooviks kõik järgi.

   Vasta
  • Margit Partei

   11. veebr. 2015 at 12:01

   Ahjaa, TYSKi trennidest soovitan veel lihashooldust, YogaFunCi, Jooks Jõud Venitust, Fitness+’i, Fitness Intervalli. BootCampi kiidetakse ka kogu aeg, aga ma ise pole sinna veel sattunud.

   Vasta
   • Laura

    11. veebr. 2015 at 07:23

    Pulsikella ei kasuta, aga aina enam tunnen sellest puudust. Aga nii palju kui ma vaadanud olen, siis korralikud pulsikellad maksavad päris palju ja mu rahakotile see peale ei hakka (praegu).
    Ma kogu aeg vaatan seda hommikust YogaFunc’i, aga pole kordagi julgenud minna 😀 Ma pole kunagi joogat või midagi sellesarnast teinud, aga tuleb vist ikka ära proovida.

    Vasta
    • HelMel

     12. veebr. 2015 at 07:26

     Oeh, sul ei ole seal joogas midagi karta. Isegi mina(puuhobune nagu ma olen) jäin ellu 😀 Treener on ka super, talle jäi juba kaugelt silma, kui mõni asend vale oli, tuli ja vaikselt aitas õigesse asendisse ennast kohendada.

     Vasta
 • kristeeeel

  11. veebr. 2015 at 02:34

  Mulle meeldis TYSKis peale Margiti mainitute veel Fitness Intervall Poksisaalis- võiks arvata, et sama asi, aga tegelt oli suur vahe sees 😀 ma muidugi ei tea, kas seda enam on tunniplaanis, aga kui on, soovitan järele proovida. Boot Camp on päris rets uhamine, aga kui eesmärgiks on selline piiri peal hüppamine ja kardio, siis täidab eesmärki väga hästi.
  Ja su lohutuseks võin öelda, et MyFitis need trennid tunduvad variatiivsed, aga tegelt on suht samad, mis TYSKis, vb teiste nimedega ainult 😉 Kunagi kirjutan sellest lähemalt ka, läheb mu teemadelisti 😀 Mina käin kogu aeg ainult ühtedes trennides MyFitis ja JJV-st tunnen ikka väga puudust.
  Lihtne variant on ka kõik trennid läbi proovida, mis ajaliselt sobivad – midagi kaotada nagunii pole 🙂

  Vasta
  • Laura

   11. veebr. 2015 at 06:08

   Ma vist sinna Boot Campi ei julge minna, vähemalt veel mitte. 😀 Aga seda Fitness Intervalli poksisaalis juhtusin eile mööda kõndides nägema. Selle peaks ära proovima, saab end jälle proovile panna.
   Ilmselt jään ma Tyskile truuks, sest asukoht ja hind on minu jaoks sobilikud ja tegelikult leiab trenne ka. 🙂

   Vasta
 • Mannu

  12. veebr. 2015 at 12:07

  Okei, seljatõmbest (24kg) saaks veel aru,, aga biceps curl 20kg?? omg, sa oled rambo vä 😀

  Proovi muidugi erinevaid rühmatrenne, muutub see eluke muidu väga üksluiseks 🙂

  Vasta

Lisa kommentaar