Minust saab eripedagoog ehk mis ained ma sel semestril võtan.

  1. Neuroloogia – raske aine, aga siga põnev ka. Esmaspäeval oli meil praktikum. Käisime mööda Maarjamõisa haiglat ringi ja nägime kohti, kuhu tavainimesed naljalt ei satu. Eksam on näiteks suuline, see tundub natuke hirmus, aga ehk saab ikka ilusti hakkama. Õppejõud on ka meeldiv naisterahvas, kes küll räägib turbokiirusel, mõte ei jõua järgi nii kiiresti.
  2. Eesti keele foneetika ja fonoloogia – järjekordne eesti keele aine, mis on kohustuslik ja mille peab üle elama. Õnneks on õppejõud tore ja kui ükskord praktikumid hakkavad, ehk saavad asjad selgemaks ka.
  3. Viipekeel – muhe õppejõud, muhedad loengud/seminarid ja ehk jääb ikka külge ka. Erinevaid keeli peab ju oskama. 🙂
  4. Õpetaja kõnehääle arendamine ja häälehoid – tänases loengus me näiteks pool aega võimlesime. Õpime oma häält õigesti kasutama, häält hoidma ja üldse paremini esinema. Mulle väga meeldib. Olin selles aines pikalt järjekorras, aga õnneks sain ikka koha ja olen väga rahul. Ma usun, et see aine tuleb edaspidises elus igati kasuks. Ainuke jama on see, et see hakkab hommikul kell 8.
  5. Kõnetegevuse psühholoogia – härra õppejõud on 75-aastane mees. Aine on raske, mahukas ja tähelepanu on raske hoida. Igaks korraks peame tegema ka koduseid töid. Eelmiste aastate tagasisidet vaadates tekkis minul küll hirm. Paljud kukuvad läbi ja kui seda ainet läbi ei saa, venib baka automaatselt nelja aasta peale. Palun teeme nii, et ma saan selle esimese korraga tehtud!
  6. Sissejuhatus koolipsühholoogiasse – esimene loeng oli küll sisukas ja asjalik. Tegelikult on see kolmanda aasta aine, aga teen selle ette ära, et siis järgmine aasta lihtsam oleks. Tundub tore aine. 🙂
  7. Erivajaduste identifitseerimine – tegemist e-õppega, mis tähendab, et enamus aine materjalist tuleb iseseisvalt omandada ja lõpus eksam teha. Vaatab, mis sellest saab.
  8. Sissejuhatus sotsiaalpedagoogikasse – samuti e-aine. Iga nädal tuleb erinevad ülesanded ja testid täita ja lõpus on eksam ka.
  9. Eripedagoogide kutse-eetika – see aine on mul esimest korda alles reedel, seega ei oska ma sellest veel midagi rääkida. Loodan, et on asjalik ja kasulik ka.
  10. Draamapedagoogika – selle aine loenguid on kokku vist ainult neli tükki ja need alles aprillis, kui ma õiesti mäletan. Kirjelduse järgi põnev aine, eks ole näha, mis see endast tegelikult kujutab.
Vot sellised põnevad ained. Kui kõnetegevuse psühholoogiat ei oleks, oleks see semester eriti nauditav. Kõik teised ained on igati mõnusad. Aga mu motivatsioon on täitsa olemas veel ja loodame, et kevad tuleb ruttu.
Kuna homme on vaba päev, peaks täna retrole tantsima minema. Woop-woop!
Laura.

EDIT: Tegin 100 kõhulihast täna!!!!!!!

Lisa kommentaar