• Home
 • Toitumine
 • 5 muutust, mis aitavad sul oma lubadused täide viia!

5 muutust, mis aitavad sul oma lubadused täide viia!

Uus aasta hooga käima tõmmatud ja inimesed oma eesmärke jahtimas!

Käisime eile hommikul Jandriga koos trennis. Hurraa, ma juba pikalt olen unistanud, et saaks elukaaslasega koos trennitada ja nüüd see siis õnnestus. Ega ta enam ei pääse, nüüd ta lihtsalt peab regulaarselt minuga koos treenima. 😉

Jõusaal oli 7.30 hommikul inimesi paksult täis – uusaasta lubadused, I guess! Väga vahva, kui uut aastat tõesti uuelt lehelt alustada tahetakse ja oma vanade harjumuste küüsist vabanetakse. Küll aga hirmutab mind see, kui paljud neist inimestest päriselt vastu peavad ja oma eesmärke ära ei unusta. Kui palju rahvast jääb alles veebruariks?

Olen ka erinevates facebooki gruppides, kus inimesed suure hurraaga tervislikult toituma on hakanud. Lahe! AGA.. kui kauaks see entusiasm püsib? Näen neid imeväikseid portsjoneid ja küsimusi stiilis, kas x või y ikka hommikusöögiks sobib. Inimesed mõtlevad üle, kogu asi tehakse kohe algusest peale nii keeruliseks, et on täiesti arusaadav, miks jaanuari lõpuks võhm väljas ja eesmärgid meelest läinud on.

Kui sinu soov on 2018. aastal elada tervislikumalt ja ka kaalust alla võtta, mõtle esmalt hästi täpselt läbi, MIKS sa seda teed? Mis muutub, kui sa alla võttad? Kuidas sa ennast tunned, kui tervislikult toituma hakkad? Millised raskused võivad ette tulla? Miks see teekond on sulle tähtis?

Kui neile küsimustele vastused saanud oled, mõtle KUIDAS oma eesmärke täide viia? Mida teha selleks, et uutest harjumustest saaks sinu igapäeva loomulik osa, et sa naudiksid kõike seda?

Mina soovitan sul alustada üks samm korraga. 

 1. Joo rohkem vett – vee joomine on tähtis ja seda teavad vist nüüd juba küll kõik. Usu mind, sinu enesetunne muutub juba sellest, kui nädal aega korralikult vett tarbid. Nädalaga peaks keha sellega ka ära harjuma ja pidev tualetikülastamine ära jääma. Jätka sellega ka edaspidi!
 2. Kõnni rohkem jala – vee joomine on sul nüüd selge, edasi hakka end rohkem liigutama. Ei, sa ei pea minema kohe jõusaali rassima ja hullu panema. Alusta sellest, et liigud rohkem jala – jäta auto poeparkla tagumisse otsa, kõnni paar bussipeatust jala, kasuta lifti asemel treppe jne jne. Usu mind, ka see on juba muutus, mis sind sinu eesmärkide poole viib.
 3. Muuda üks toidukord päevas tervislikumaks – oled harjunud hommikuti mitte sööma või õhtusöögiks ainult näksima? Alusta sellest, et söö hommikusöök, mis annaks sulle kogu päevaks energiat ja hea enesetunde. Minu lemmikud on puder, omlett/muna või smuuti. Kui sa pole harjunud hommikuti üldse sööma, on smuuti hea variant. Kui sinu probleem on õhtusöök, siis ei – sa ei pea nüüd ja igavesti ainult tatart ja kana sööma. Võid alustada ka näiteks sellest, et vahetad tavalised nisumakaronid täistera omade vastu. Üks samm korraga, eks!
 4. Ära mõtle üle! – Jah, sa võid aeg-ajalt kommi suhu pista või sünnipäevalauas kooki süüa. Mõtle, et sinu uued harjumused peavad olema sellised, mida sa suudaksid terve oma ülejäänud elu teha. Suure ülekaalu puhul on tõesti alguses ehk vaja veidi kriitilisem olla, kuid ka siis ei maksa hulluks minna. Naudi protsessi ja võta asja mõistusega. Sa saad hakkama ja pea meeles, et kui ülekaal on tulnud aastatega, ei peagi ega saagi see sõrmenipsust kaduda. Kõik võtab aega, aga tulemused on seda väärt. Sellepärast ongi tähtis alustada rahulikult, samm-sammu haaval, et tulemused oleksid püsivad ja sa tunneksid, et ei jää millestki ilma.
 5. Leia enda lemmik! – Kui sa oled vee joomise selgeks saanud, sa liigud rohkem jala, oled vaadanud üle oma toidulaua ja teinud seal muudatusi, oled asja juures kogu südame aga ka mõistusega, on aeg leida omale lemmiktrenn. Treening on suurepärane viis hea enesetunde saavutamiseks. Selleks, et sa treeningust päriselt mõnu tunneksid, tuleb leida endale sobiv. Proovi erinevaid võimalusi ja leia see, mis sulle sobib. Usu mind, sul on palju lihtsam end trenni vedada, kui see sulle päriselt meeldib ja sa ei tee seda sellepärast, et peab.

Foto: Margit Partei

BOONUS.

Kuidas trenni jõuda?

 • Alusta päeva trenniga – kui paljud meist tunnevad end peale tööpäeva super energilistena? Seda ma arvasingi. Selleks, et päeva toimetused sinu motivatsiooni tappa ei jõuaks, käi trennis hommikuti. Saad terveks päevaks mõnusa energialaksu ja võid peale tööd rahumeeli puhata.
 • Paki trennikott juba õhtul – selleks, et end hommikul kergemini uksest välja saada, paki trennikott juba õhtul. Nii sead sa oma mõtted juba aegsasti selleks valmis, et hommikul trennisaali astuda ja oma eesmärke püüda.
 • Võta sõber kaasa – koos on alati lõbusam. Leia keegi, kellega koos trennis käia. Kui olete aja kokku leppinud, on raske mitte minna. Kes see ikka sõpra alt vedada tahab. Nii olete mõlemad distsiplineeritud ja saate üksteise peale loota.
 • Ära pane hullu! – Kui sa pole aastaid trenni teinud, ei pea sa kohe 6x nädalas jõusaalis rühkima. Alusta rahulikult. Ka üks trenn nädalas on juba edasiminek, 2 trenni väga hea ja 3 suurepärane. See on sulle piisav, usu mind! Nii ei teki ületreenimise ohtu ja sina saad päriselt iga trenni nautida.

Ma loodan, et said sellest postitusest veidi abi ja julgustust! Sa saad kindlasti hakkama, kui oled eesmärgid põhjalikult läbi mõelnud ja plaani paika pannud. Tee seekord nii, et oled tahtejõudu ja motivatsiooni täis ka märtsis, augustis ja novembris. Muuda teekond põnevaks, võta kõike mõistusega ja naudi! Sa teed midagi selleks, et oma elu ja enesetunnet parandada. See on suur samm ja sa oled õigel teel! 

Hoian kõigile alustajatele pöialt ja kuulan hea meelega ka teie mõtteid, kuidas uue ja tervislikuma enda juurde teed alustada. 🙂

Laura

Lõppu üks võrdluspilt minust.
90 kg vs u 70 kg
2012 vs 2017 (kõik võtab aega!)
Sain mina hakkama, saad sina ka! 🙂

 

2 kommentaari

 • Liisbeth

  5. jaan. 2018 at 10:53

  Väga hea postitus! Isegi mõtlen tihti, et nüüd peaks hakkama tervislikult toituma ja trenni minema, aga see tundub alati nii suur samm, mida ette võtta. Tulekski alustada ju väikestest sammudest. Seega aitäh sulle selle postituse eest!

  Mida sa muidu teed? Saan aru, et hommikuti käid trennis ja mõnikord annad trenne ka, aga niisama päeval sa ju ometi kodus ei passi? 🙂 St kas käid kuskil praegu koolis, tööl ka? Vabandust, kui liiga isiklik teema. Inimlik uudishimu. 🙂

  Vasta
  • Laura

   5. jaan. 2018 at 11:03

   Juhuu! Mul on hea meel, et see postitus sind aitas! 🙂
   Tegelikult ongi nii, et ei käi ma hetkel koolis ega tööl. Tegelen enda arendamisega ja oma pisikeste (ja natuke suuremate) unistuste täide viimisega. Kodus passimist on vähe, ikka on kogu aeg midagi teha. 🙂

   Vasta

Lisa kommentaar