2018 | Eesmärkidega uude aastasse.

Esimene päev sellest aastast sai küll imekiiresti läbi. Alustasin hommikut MyFitnessi ja Valio ühisüritusega, mis tähendas kuut erinevat u 30-minutilist treeningut. Ütleme nii, et oli igavesti lahe ja higine värk. 😀 Põletasin 3 tunni jooksul 1300 kcal ja keha annab mõnusalt tunda. Täna puhkan ja kui jaksan (ilm lubab) lähen ehk jalutan niisama.

Aga tegelikult tahtsin ma tulla rääkima uusaasta lubadustest ja eesmärkidest. 2017. aastaks mul eesmärke või lubadusi polnud, varasemalt olen ikka mõne andnud. Üldiselt ma siiski suurtesse lubadustesse ja “homsest hakkan korralikuks” värkidesse ei usu, aga endale eesmärke seada on ikka oluline.

Istusime eile õhtul Jandriga maha, paber ja pliiats ees, ning panime kirja kõik mõtted, soovid ja eesmärgid, mida uue aasta jooksul saavutada tahame. Justnimelt eesmärgid, mitte lubadused! Arutasime läbi ka selle, kuidas me need täidame, et oleks selge plaan ja visioon. Mõtlesime läbi isiklikud soovid, tööalased sihid ja asjad, mida koos korda tahame saata.

Meie suurim eesmärk sel aastal on tegutseda eesmärgipäraselt. See tähendabki seda, et oleme enda jaoks läbi mõelnud, kuhu me jõuda tahame ja mida selleks tegema peame. Eks me tegelesime juba aasta lõpus oma huvidega, aga kuidagi oli nii, et tegime mõlemad mitut asja korraga ja nii ei jõudnudki konkreetselt kuhugi.

Minu eesmärgid 2018. aastaks on sellised:

   • õpin end rohkem armastama – tegelikult tegelesin ma sellega eelmisel aastal ja vahepeal läks päris hästi. Aasta lõpp läks natuke nihu, aga ma juba olen jälle sellel teel, et endaga hästi läbi saada. Alustan väikeste asjadega, näiteks ütlen endale iga päev peeglisse vaadates, et olen ilus, küll ma lõpuks seda siis uskuma ka hakkan. Fake it til you make it! 
   • olen vähem kriitiline enda suhtes ja kiidan end ka väikeste edusammude eest – ma olen üsna suure saavutusvajadusega inimene ja nõuan endalt alati hästi palju. See tähendab aga seda, et ma ei suuda märgata hetki, kui tegelikult midagi saavutanud olen. Luban end rohkem ka väikeste asjade eest kiita.
   • ei lase ebakindlusel end takistada – olen sellest vist lausa mitu korda kirjutanud, et kardan tihti mingeid samme astuda, sest äkki läheb pekki. Lisaks kahtlen endas palju ega näe oma tegelikku võimekust või väärtust. Noh umbes, et “mis mina ikka, kindlasti on keegi parem/tugevam/ilusam…”
   • astun tihedamini mugavustsoonist välja – läheb eelmise punktiga kokku, aga pean siin ka silmas seda, et võtan vastu erinevaid väljakutseid, olen “yes-man” ja lähen rohkemate seiklustega kaasa.
   • õpin/teen iga kuu midagi uut – olgu selleks mõni (online) kursus, uus harjutus trennisaalis või mõni uus retsept. Seda kõike selleks, et areneda!
   • õpin söögitegemist rohkem nautima – ma päriselt tahaksin köögis veidi asjalikum olla ja ma usun, et see on harjutamise küsimus. Tuleb katsetada ja küll siis minust ka ehk asja saab.
   • söön regulaarselt – kuna söögitegemine mulle siiani pigem vastumeelne on olnud, puuduvad mu päevast tihti just lõunasöögid. Kui ma hommikuks ja õhtuks teen alati söögi valmis, sest mehele ju ikka on viisakas süüa anda ja ise ju tahan ka, siis lõunal, kui ma üksi sööma pean, jätan ma selle tihti vahele. Ma lihtsalt ei taha süüa teha. Ilmselt on see ka mu kaalutõusu põhjuseks olnud – näksimine kogu päeva vältel.
   • treenin regulaarselt – loodan, et ei pea põlvevalude või muu häda pärast trenne ära jätma. Ikka selleks, et saavutada parem vorm, olla tugevam ja treenerina parem eeskuju. Arvan, et minu jaoks on mõistlik 3-4x nädalas trenni teha. Nii väldin ületreenimist ja vigastusi.
   • leian aega jooga jaoks – eelmisel aastal avastasin enda jaoks jooga võlud, aga siiani pole sellega soovitud viisil tegelenud. Tahan, et jooga oleks minu treeningutest üks osa ja ma seda regulaarselt (1x nädalas, 2x kuus) praktiseeriksin.
   • töökoht – kõik need eelmised punktid on ikka selleks, et jõuda minu suurima eesmärgini – töökoht treenerina. Olgu see koormus kui suur tahes, aga ka üks kindel tund tunniplaanis oleks minu jaoks juba eesmärgi täitumine.

Foto: Kairit Pajusalu

Siis on mul veel sellised veidi teistsugused ja kergemad eesmärgid:

 • vähem mindless scrollingut ja üleüldist ekraaniaega – ma tahaks öelda, et olukord on juba paremaks läinud, aga arenguruumi on. Kui tihti leian ma end näiteks Instagramis tuimalt scrollimas, ma isegi ei mõtle, mida ma vaatan. Ka youtube’i võin end unustada. See on aga tegelikult üks suur motivatsioonitapja ja raiskab aega.
 • loen rohkem raamatuid – ma panin omale kirja, et loen aasta jooksul 10 raamatut. Minu jaoks päris ambitsioonikas eesmärk, aga kui ma ekraaniaja lugemisega asendan, ei tohiks see üldse raske olla. Eelistan raamatuid, mis on seotud enesearenguga, mis õpetaks mulle midagi ja aitaksid mul parem inimene olla.
 • lähen hambaarsti juurde – oii, kui kaua ma seda edasi lükanud olen. Mu hambad on noorena nii palju vatti saanud, et nüüd väldin valu hirmus arste. Aga ilus naeratus on oluline!

Meie ühiste eesmärkide seas olid näiteks varasem ärkamine (mida mina juba eelmine nädal alustasin) ja suurem üleüldine aktiivsus (õhtused jalutamised, nädalavahetuse väljasõidud jms). Täna oleme mõlemad 6st üleval ja ma päriselt ka armastan just hommikuti toimetamist. Nimekiri meie ühistest eesmärkidest läheb muidugi edasi, aga need on ikka ainult meie jaoks. 🙂

Uuh, sai alles pikk nimekiri! Aga tegelikult tähendavad kõik need eesmärgid minu jaoks tööd iseendaga, et olla parem kui ma olin enne. Ikka selleks, et lõpuks oma unistusteni jõuda. Ma tahan areneda inimesena, kaaslasena ja treenerina. Kuna kõik eesmärgid said väga põhjalikult läbi mõeldud, usun ja loodan, et saan aasta kokkuvõtet kirjutades iga punkti taha linnukese märkida. Kõige rohkem soovin ma sooje suhteid iseendaga, et ma oleksin iseenda parim sõber, armastaksin oma keha ja hindaksin selle võimekust. Tahan toita oma keha ainult heade mõtetega ja lõpetada liigse muretsemise. Selleks peab iseendaga tööd tegema ja ma olen selleks valmis!

Kõigile neile, kes uuel aastal kaalu langetada soovivad ja tervislikud olla tahavad – võta asja rahulikult! Alusta väikeste muutustega: joo rohkem vett, kasuta lifti asemel treppe, muuda oma hommikusöök tervislikumaks jne. Liiga suuri muudatusi korraga tehes, tunned ilmselt üsna ruttu, et kõike on liiga palju ja seetõttu on lihtne oma eesmärk unustada ja alla anda.

Mõtle, et kõik need muutused, mis sa teed, oleksid sellised, mida sa suudad kogu elu teha. Keegi meist ei taha süüa igavesti ainult tatart ja kana või salateid, keegi meist ei kujuta ette, et mitte kunagi enam kooki/kommi/šokolaadi ei söö. Liigsed piirangud ei aita sind, usu mindbeen there done that!

Ma soovin teile imelist 2018. aastat! Palju õnnelikke hetki ja ilusaid emotsioone, unistuste täitumist ja kordaminekuid. Pidage meeles, et meie ise juhime kõike seda!

Usu endasse, näe vaeva ja kõik ongi päriselt võimalik! 🙂 

Laura

10 kommentaari

  • Laura

   2. jaan. 2018 at 04:07

   Ma ilmselt ette öelda ei oska, aga võin juba loetud raamatud küll kirja panna. 🙂

   Eelmine raamat mida just eelmine nädal lugesin, oli H. Elrodi “Imede hommik”, soovitan! Ja täna alustasin R. Harrise raamatuga “Ebakindluse lõhe”, paarkümmend lehekülge on loetud ja tundsin ennast juba esimestelt lehekülgedelt ära. Seega tundub hea.

   Kusjuures selliste raamatutuega ongi see jama, et jube kiiresti saavad läbi, sest ma unustan end lugema, põnev on. 😀

   Vasta
 • Katrina

  2. jaan. 2018 at 03:17

  Mina kartsin ka paaniliselt hambaarsti, aga ma soovitan sul minna Nordicu hambakliinikusse.Seal on tõesti nii head arstid ja sellist valu, mida olen kunagi pidanud tundma, ei olnud isegi siis, kui lõualuuse implantaadi jaoks kruvi puuriti. Kõige “valusam” oli selle juuures tuimestussüst 😀 Natuke kallim hinnakiri, kuid siiski väärt, et oma hirmudest üle saada 🙂

  Head uut aastat!

  Vasta
  • Laura

   2. jaan. 2018 at 04:08

   Eks see rahaline pool ole ka alati üks osa, miks hambaarsti vältida. Tegelt saaksin seda endale lubada küll, aga hirm noh, ei julge minna. Kas sa oskad konkreetset arsti ka soovitada sealt?

   Sullegi ilusat uut aastat! 🙂

   Vasta
 • Triin

  2. jaan. 2018 at 03:44

  Olen nõus- kõige alustamine korraga (trenn, toitumine) lõpeb üsna kiirelt ja valusalt. Ma näiteks ei tahtnud peale trennidega ülepingutamist Myfitnessi poole ka vaadata. Süda läks lihtsalt pahaks juba trenni mõttest. Pigem ikka tasa ja targu. Söömisega sama, kui liigselt piirad, sööd ikka murdudes kõik topelt tagasi.
  Tegelikult tahtsin kirjutada, et mul on üsna sarnased eesmärgid selleks aastaks-enesearengu kohapealt. Soov ennast arendada ning hoiduda mõttetust scrollimisest. Aga tahan ka hambaarsti juurde jõuda :D. Nii, et on põnev lugeda ning kaasa elada eesmärkide täitmisele!

  Vasta
  • Laura

   2. jaan. 2018 at 04:10

   Täpselt! Tasa ja targu, et kõik muutused ikka omaks võtta ja saaks enda üle hiljem uhke olla. 🙂

   Sa võid mulle siis aeg-ajalt kirjutada ka, et kuidas sujub nende eesmärkidega. 😀

   Edukat aastat sulle, Triin! 😉

   Vasta

Lisa kommentaar