BodyPump’i koolitus Riias | “Believe that you can!”

Igavesti nõme on haige olla. Täna enam nii kõrget palavikku ei ole, aga kerge suremise tunne on ikka. Seda postitust kirjutada on juba üsna korralik katsumus, aga ma nii tahan oma kogemusest teile kirjutada.

Koolitus oli AMAZING, nagu arvata võib. Ilmselgelt põdesin ma üle ja kartsin palju palju hullemat. Tegelikult oli kogu õhkkond chill ja koolitaja väga lahe.

Sõitsin Riiga koos ühe teise eesti tüdrukuga juba reedel. Nii saime end hotelli rahulikult sisse seada ja hommikul rahulikult ärgata ja õigeks ajaks kohale jõuda. Ööbisime Dodo hotellis, mis asus kesklinnale väga lähedal ja oli oma hinda sajaga väärt.

Aga see selleks, räägiks ikka koolitusest eksole. 😀

Esimesel päeval rääkisime üsna palju teooriast, tegime ühe täispika trenni ja päeva lõpus pidime juba ühte lugu juhendama. Mina sain omale triitsepsiloo. Ilmselgelt on mu käed kõige nõrgemad ja korraks tekkis hirm, et kuidas ma ikka hakkama saan. Nagu ikka, mõtlesin üle! Tegelikult oli kõik väga okei, sain treenerilt vaid kiidusõnu ja lubas mul õhtul puhata, sest “sul on tehnika ja koreograafia selge”.

Teiseks päevaks tuli ettevalmistada ka teine lugu. Minu jaoks tähendas see biitsepsit. Mulle hullult meeldib 92. kava biitsepsilugu. 😀 Aga oma trennides ma alati suren seda tehes, sest, again, mu käed on mega nõrgad.

Kõige rohkem kartsin ma saada õlalugu, sest siis oleks ma ilmselt otsad andnud, aga sellega läks õnneks.

Teist päeva alustasime kohe täispika pump’iga, mida juhendaja filmis. Hiljem vaatasime kõik videod läbi ja kuulasime kommentaare. Mulle meeldis meie treener, sest ta kiitis alati kõiki, aga tõi välja ka puudused ja asjad, mida parandama peaks. Noh, minu videoklippi kommenteeris ta üsna lühidalt. Vaatas mulle sügavalt silma ja ütles: “You are really good, believe it!” Teistele ikka rääkis pikemalt, mida ja kuidas, aga mulle see üks lause. No vot, eks ma siis proovin endasse uskuda.

Kui teise päeva lõpus nö viimane hindamine oli ja kava täispikkuses läbi tegime, elasime lõpuks juba kõigile kaasa, sest lihased andsid korralikult tunda. Mina püüdsin ka asja nautida ja mitte mõelda sellele, et mind hinnatakse. Oma lugusid lõpetades tuli treener mu juurde, viskas plaksu ja ütles: “Väga hea, nüüd sa oled endas kindel ja naudid seda, väga tubli!” Olgu öeldud, et kellelegi teisele ta nii ei teinud. (Hull eneseupitamine tundub, eks, aga päriselt oli ka nii.)

Ja tammtaraa, sain oma PASS-i kätte ja olen selle üle väga rõõmus! Nüüd on mul kolm kuud aega, et teha litsentsivideo ja siis olen ma täieõiguslik BP-instruktor. Aga juba praegu võin ma rühma ette minna, mis on mega awesome!

Mul on nii hea meel, et Elari minus potensiaali nägi ja mind nii kaua tagant utsitas, kuni ma end koolitusele ära registreerisin. Ma ise olen enda kõige suurem vaenlane. Ma ei usu endasse piisavalt, kahtlen ja mõtlen kõik palju hullemaks! Aga ma pean ütlema, et peale neid koolitaja sõnu.. ma vist ikka olen päris hea selles! Noh, Elari ütles ka muidugi mitu korda, et “ma ju räääkisin sulle,” aga mina ei tahtnud uskuda. Millal see enesekindlus täielikult olemas on, kes teab, aga ma teen edusamme!

Ühesõnaga, see kogemus oli sigalahe ja täiesti vabalt võib öelda, et see on jälle üks elumuutev samm. Minust saab treener! How f*cking awesome is that?

Ühesõnaga, tänks Elari, et sa minusse usud, tänks tädi, tänu kellele ma seda koolitust endale lubada üldse sain, tänks H, et sa nii toetav oled, ja mega suur tänks mu armsad sõbrad, kes mu tegemistele kaasa elavad!

10921788_966892009989336_988250503_n

 

Laura!

12 kommentaari

 • Mai

  27. jaan. 2015 at 05:41

  Väga tubli! Õnnitlused! Mind huvitab selle koolituse kontseptsioon ja tase- kas kõik, kes kohale olid tulnud, olid silmnähatavalt suure potentsiaaliga saada treeneriks või jäeti ka keegi litsenseerimata?
  Samuti huvitab see rahastuse pool, kas koolitus tuli oma kuludega katta ja kui jah, siis mis summaga tuleks arvestada?
  Edu treeneri rollis!

  Vasta
 • Laura

  27. jaan. 2015 at 05:46

  Mina tundsin end kohale jõudes üsna.. vähetreenituna. Kõigil olid üsna silmapaistvad lihased ja kõigil oli mingisugune kogemus treenerina juba olemas. Tegelikult ei mänginud see suurt mingit rolli, ikka tehnika pidi õige olema. Meid oli kokku 9 ja kõik said läbi. Ühte tüüpi poleks ma küll läbi lasknud, samas on ta mitu aastat juba personaaltreener olnud, seega sai ka tema läbi, aga koolitaja palus tal ikka enne rahva ette minemist harjutada.

  Raha sööb see koolitus kindlasti. Mina maksin kõik ise. Ma ei tea, kuidas on lugu siis, kui sa oled näiteks tegevtreener kuskil klubis ja soovid lisa litsentsi vm. Arvestada tuleks umbes 300-350 euroga. Minule lisandus sinna veel transport, ööbimine ja söök ka. Vahel on neid koolitusi ka Tallinnas, mis hoiab kulusid kokku.

  Aitäh! 🙂

  Vasta
 • Karmen

  27. jaan. 2015 at 06:49

  Lihtsalt niiiii-niii äge! Super tubli oled, nüüd peaks vaikselt enesekindlust lisanduma, sest said paljude ihaldatud PASS-i kätte! Ma ei ütle, et ma kade oleksin (just väga hea meel, et tehtud said), kuid treeneripaberit sooviksin saavutada küll oma elus. Rahulikku taastumist! 🙂

  Vasta
 • Laura

  27. jaan. 2015 at 07:20

  Aitäh!
  Minu suur viga ongi see, et ma ei usu oma võimetesse. Aga olgu ma näiteks, et kõik on võimalik! Nii, et kui sul on see eesmärk, siis pole ju üldse välistatud, et see ükskord täide läheb. 🙂

  Tundub jaa, et keha andis suurele pingele alla. Palavik tõuseb jälle ja pea tahab lõhkeda. Aga küll ma järgmisest nädalast jälle rajal olen! 🙂

  Vasta
 • Tiina

  27. jaan. 2015 at 09:30

  Ja kuhu Su edasised mõtted liiguvad ka? 🙂
  On juba varasemalt läbi räägitud mõne klubi tähtsama isikuga, et asendustrenne saada või hetkel action plaan puudub? Aga väga-väga tubli ikka!

  Vasta
 • Kati

  28. jaan. 2015 at 06:04

  Tubli tüdruk! Ja palju õnne! Sa oled seda väärt :)!

  Mul aga tekkis küsimus: olen kuskilt nagu kuulnud, et spordiklubi maksab koolitused kinni? Või on see vaid siis nö tegevatel treeneritel? Et kui minna lihtdalt litsentsi tegema, maksad ise ja saad valida kuhu tööle lähed?

  See trenn, mida ma annan, on täiesti enda rahakoti peal ja annab täieliku iseseisvuse- st et klubi ei saa mulle ettekirjutusi teha. Samas, kui Eestist üks treener seda sama litsetsi läks tegema, ütles ta mulle, et LM kavade puhul saadab spordiklubi ta koolitustele ja maksab need kinni ja siis oled klubiga seotud ja kinni.

  Ja sp ma olengi veits Sinu maksmisest segaduses 😀

  Vasta
 • Helen

  28. jaan. 2015 at 09:19

  Lihtsalt super! Nii positiivne ja mul on lihtsalt siiras rõõm sinu pärast! Peaks tihedamini meie Tartu kontorisse asja tegema ja trenniasjad autosse viskama.

  Vasta
 • Laura

  30. jaan. 2015 at 04:41

  Aitäh! 🙂

  Mina ju läksin täiesti tühja koha pealt koolitusele, sellepärast maksingi kõik ise. Ilmselt jaa, kui oled tegevtreener ja tahad täiendada vm, siis ehk klubi toetab, aga ega ma väga kursis pole ausalt öeldes. Kui sa oled LM-i litsensiga ja töötad klubis, siis need vahepealsed koolitused, kui uued kavad tulevad neli korda aastas, siis need maksab klubi kinni. Peaks nii olema minu meelest. Keeeruline igatahes. 😀

  Vasta

Lisa kommentaar