• Home
 • Igapäev
 • Hall argipäev ehk kuidas mu päevad mööduvad.

Hall argipäev ehk kuidas mu päevad mööduvad.

Ma pole vist tõesti juba ammu oma igapäevastest tegemistest kirjutanud. Aga, et oleks ikka teada, et ma peale lõunauinakute ja hommikuste BodyPumpi trennide veel midagi teen, mõtlesin teile pisikese ülevaate oma igapäevastest toimetustest anda.

Kooligraafik on üsna lambine. See tähendab, et mõni nädal on mul 1-3 loengut, mõni nädal 5 või rohkem. Eelmisel nädalal oli mul näiteks ainult üks loeng, kuhu ma hommikuti alati hiljaks jään, sest ma ei suuda oma BP-d ohverdada, seega jooksen trennist otse loengusse. See nädal on näiteks väga totter. Veedan laupäeval ja pühapäeval pikad päevad koolis. Aga neljapäev ja reede on vabad. Totter! Näiteks teisipäevad on mul alati vabad, mis on minu jaoks ka üsna lamp.

Üldiselt on mul EAP-de järgi põhimõtteliselt täissemester ehk 27 EAP-d. Just üks päev kirjutasin ülesse kõik kodused tööd ja eksamiajad. Väga hirmus polegi, kui mitte arvestada seda, et bakaeksamiks õppimise aega pole. Ma tõesti ei kujuta ette, kust võtta see aeg, et lõpueksamiks ka veel õppida? Aga noh, loodetavasti ma muretsen üle ja eksam saab 3. juunil ikka kenasti sooritatud. (OMG, TÄPSELT KOLM KUUD ON JU JÄÄNUD!!)

Kui ma parasjagu loengus ei ole, käin ma last hoidmas. Enamasti tähendab see kahe tunnist jalutuskäiku Annekanali ääres, laps kenasti vankris magamas. Üsna ideaalne töö tudengi ja liikumist vajava noore inimese jaoks. Varsti-varsti peaks mul õhtused hoidmised ühes teises peres ka juurde tulema. Praegu käin keskmiselt 3x nädalas last hoidmas. See on minu väike viis tasku- ja söögiraha teenimiseks.

Esmaspäeva ja kolmapäeva hommikud on BodyPumpi päevad. Kuna äratus on neil päevadel juba 6.15, siis tavaliselt pean päeva jooksul mingi hetk väikse uinaku tegema, muidu lihtsalt ei pea vastu. Tihti juhtub, et ka peale neid pikki jalutuskäike lapsega viskan hetkeks pikali ja tukun tunnikese. Aga vaikselt üritan end sellest võõrutada ja õhtuti 22 voodisse minna. Keskmine ärkamise aeg on 8-9 aeg, kauem ma väga küll magada ei saa. (Tööinimesed kindlasti ohkavad ja mõtlevad, et mille üle ma virisen :D)

Nädalavahetustel on üldiselt ainuke aeg, kui me H.-ga koos olla saame. Vastavalt sellele, kas mul on koju vaja minna või ei, sõidan mina Tallinnasse või tema Tartusse. Aga see nädalavahetus jääb näiteks vahele. Jõuan neljapäeva õhtul küll vanemate koju, kuid peale reedest BP kvartaalkoolitust sõidan kohe jälle Tartusse tagasi, sest lisaks laupäevasele loengule on meil siis ka vaheeksam. Oo, happy day! 

Ühesõnaga on mu graafik selline väga hüplev ja seetõttu on raske ka mingit lisatööd (mida ma tegelikult väga tahaks) leida, sest mul on nii palju “agasid”, millega arvestama peab.

Liikumist on aga sellegipoolest palju. Kõik meie loengud asuvad Näituse tänava õppehoones ja sinna saamiseks pean ma igakord Lossi mäge (tartlased teavad) vallutama ja koju minnes mõned trepid ka läbima. Google maps näitab vahemaaks 1,7 km ja mõnel päeval saab seda vahemaad vähemalt kaks korda läbitud. Trenni minemiseks ja tulemiseks läbin kokku 2,6 km. Tahtsin täna ära mõõta pika maa ma last hoides maha jalutan, aga Endomondo ei tee minuga absoluutselt koostööd.  “Tööle” minemiseks ja tulemiseks kõnnin u 2,4 km. Lisaks tuleb ju vahel poes käia ja ega ma ei käi kodule kõige lähemas poes, ikka kõmbin kaugemale (ja odavamasse poodi). Nii et üldiselt kõnnin ma päeva jooksul miinimum 10 000 sammu ikka täis.

Trennidega on ka nii, et üldiselt mulle õhtused trennid ei sobi, aga olen nüüd viimasel ajal neis siiski käinud. Täna käisin jõusaalis aga juba päeval, sest siis on vähem rahvast ja palju mõnusam on toimetada. Kurb on see, et mu kuukaart saab homme läbi ja hetkel ei ole mul raha, et uus osta. 🙁 Loodetavasti tuleb tuludeklaratsiooni raha nädala lõpuks ära. Tulles aga tagasi trenniaegade juurde siis… Minul on õhtuti end ikka väga raske uksest välja ajada, eriti kui juba pimedaks on läinud. Hommikuti vara ärgata on minu jaoks palju lihtsam.

Kui tihedad teie päevad on? Millised treenijad teie olete, hommikused või õhtused? 

Laura.

Kuidagi jõle pikk tekst tuli, tubli kui lõpuni jõudsid. 😀

5 kommentaari

 • KARMEN

  4. märts 2015 at 11:46

  Asjalik noor inimene oled ikka. 🙂
  Minul käib pidev multitasking. Ärkan, teen süüa, laps potitada, sööme, mängime, peseme, koristame, koristame uuesti, jalutame, käime poes jne. Selline koduperenaise elu. Õhtuti kui on võimalik kellelgi last vaadata, siis käin rühmatrennides. Pigem olen hommikuinimene, kes tahaks madalstardist kohe kõike tegema hakata. 😀
  Laupäevad on tööpäevad, et saaksin veidigi rahaliselt paremini hakkama. Plaanin sügisel tervishoidu füsioteraapiat õppima saada mingi ime läbi. 😉

  Vasta
 • Arra

  4. märts 2015 at 05:51

  Kui vastata su postituse lõpuküsimusele, siis mina reeglina treenin kas hommikul enne sööki või õhtul enne magama minemist. Päevasel ajal ei tule trenni tegemine etiti välja isegi siis, kui selleks on aega. Jalutamas võin küll iga kellaga käia ja käin ka kui vähegi võimalust on (hetkel tähendab see seda, et kui vihma ei saja, olen kohe metsarajal :D). Aga trenni (st siis erinevaid jõuharjutusi enda keharaskusega jms, mida kodus teha saab, kui ainsaks abivahendiks on matt) teen hetkel minimaalselt kolm korda ja maksimaalselt neli korda nädalas ning iga kord umbes tunnikese.

  Vasta
 • H

  6. märts 2015 at 11:19

  Laura, saatsin Sulle e-maili 🙂

  Ise eelistan trenni teha hommikupoolikuti – siis on tehtud ja ei pea sellega rohkem ennast vaevama (loe: edasi lükkama). Õhtuti olen viimasel ajal teinud mõne HIIT treeningu siis, kui olen palju magusat söönud ja tahaks sugar rushi kuidagi ära rakendada 😛

  Vasta
 • H

  7. märts 2015 at 08:59

  Olen viimased paar kuud põhimõttliselt ainult ühe veebilehe kavasid teinud: http://www.fitnessblender.com.
  Seal on meeletu valik erinevaid trenne, tasuta pealekauba 🙂 Nüüd lisasid nad ka kalendri, kuhu saad oma workoute lisada – pärast on hea vaadata oma trennigraafikut; samuti on niimoodi hea treeninguid ette planeerida. Soovitan igatahes 🙂

  Vasta

Lisa kommentaar