Meigita nägu on ilus?

Mul pole suvel miskipärast üldse tuju, et arvuti kätte võtta ja midagi kirja panna. Olgugi, et reisipostitused koputavad kuklas, pole ma vastu tahtmist kirjutama tulnud. Kui ei ole tuju, siis ei ole. Juhtub!

Täna mul see tuju siiski tuli, aga natuke teisel teemal.

Mind ajendas seda postitust kirjutama lihtne tõsiasi, et ma täna kõik oma toimetused niimoodi korda saatsin, et näkku mitte grammigi meiki ei pannud. Ma olen muidu ka üsna väike meigikandja ja igapäevaselt kuulub mu meigirutiini vaid ripsmetušš ja kui liiga pikk vahe kulmudes käimisega jääb, siis võõpan kulmud ka õrnalt üle. Aga tihti võib mind kohata päris ilma meigita.

Ma võin ilma meigita käia poes, trennis, sõbrannaga kokku saada või neid enda juures võõrustada, no ühesõnaga – minu jaoks on okei käia ringi ilma meigita.

Ma ei ütleks, et ma mingisugune üüberiludus oleks, kes loomulikult väga kaunis on, aga ma olen õppinud end ilma meigita hästi tundma. Selline ma olengi, see ongi minu nägu. Milleks seda siis häbeneda või meigikihi all varjata?

Muidugi ma ei ütle, et meikimine on paha ja kole ja mis iganes. Sugugi mitte, vaatan tihti ilusa meigiga inimesi ja kadestan, et ise nii ilusat tulemust kunagi ei saavuta. Aga ma ise ei viitsiks igal hommikul nii palju vaeva näha. Veel vähem viitsin ma õhtuti selle kihi maha võtmiseks aega kulutada. Laisk noh. 😀

Mäletan, et Jandriga deitima hakates ei teinud ma ka erilisi pingutusi ja jäin tavapärase ripsmetušš-kulmud juurde ja leidsin, et kui ma talle sellisena ei meeldi, siis on see tema viga. Aga noh, me oleme koos ja meil on ühine kodu jne, mul ilmselgelt joppas. 😀 Jander ütleb mulle tihti, et talle väga meeldib minu puhas nägu. Tema meelest olen ma kena ka siis, kui koduste riiete ja sassis juustega ringi käin, nii et võibolla on tema arvamus veits metsa poole, aga noh, ma meeldin talle sellisena nagu ma olen ja see on lahe! 😉

Kui tantsimisega esinemas käime, siis peab ikka korralik lavameik näos olema, sest nii on meid lihtsalt palju ilusam vaadata. Eks ma siis ikka poosetan peegli ees ja mõtlen, kui kaunis ma olen. Aga kui seda kõike peale esinemist maha võtma hakkan, kirun igakord, et “niiiiii tüüüüütuuu”. Jandrile ei meeldi mu “esinemisnägu” aga põhimõtteliselt üldse. 😀

Trennis käin ikka ka vahel oma kulmud-ripsmed meigiga, aga seda enamasti siis, kui näiteks peale tööd trenni läksin või päeval mõni tore tegevus on olnud. Kui ma aga lihtsalt kodust trenni lähen, olen enamasti ikka ilma meigita. Pole mul vaja seal kellelegi ju muljet avaldada. Vahel ma muidugi mõtlen, et äkki ikka peaks veits ilusamaks end ka trenni jaoks tegema, sest mõni ehk tunneb mu ära ja ehmatab ära. 😀

Aga ma panen siia endast pildi, kus on minu täiesti puhas ja ilma meigita nägu. Et kui järgmine kord minuga kokku põrkate, siis äkki päris kreepsu ei saa.

Trennisaalis näeb muidugi väga erinevaid naisi – on meigiga, on meigita, on kerge päevameigiga ja on natuke tugevama meigiga. Mõni teeb tõsist trenni, mõni teeb lihtsalt aega parajaks.

Ma tahan nüüd teada, et kuidas teil meigiga lood on? Kas julgete kodust ilma meigita välja minna? Trennis kuidas käite? Öelge, et ma pole ainuke imelik, kes end igapäevaselt ei meigi. 😀

Laura

10 kommentaari

 • Grete

  18. juuli 2017 at 08:31

  Sa oled nii ilus tüdruk, et meiki polegi vaja. Tõsi, kerge meik annab sära juurde ja toob üldiselt silmad paremini esile ja annab ehk naisele endale nats enesekindlust juurde, aga kindlasti pole see alati vajalik.
  Ka mina meigin ennast vähe. Kui vaja veidi üles lüüa, siis kerge jumestuskreem, ripsmekas, kulmud korda ja veidi põsepuna ja voilaaa. Igapäevaselt ei meigi ja trennidega samuti nagu Sul – kui on miskit varem olnud ja meik tehtud, siis ta on, aga trenni jaoks üles ei löö.
  Minu arust oma kaasaga ongi nii, et neile meeldib meigimata ja naturaalne neiu. Kui üritus on, siis muidugi meik käib asja juurde, aga üldiselt mingit hullu meiki ei laigi.

  Vasta
 • Mariliis

  18. juuli 2017 at 09:12

  Minu meigikotis ongi ainult ripsmetušš ja BB-kreem. Kulmud saavad vahel kerget kitkumist, kuid ei värvi neid üldse. Kui niisama lapsega jalutama lähen, siis ei meigi, aga kui lähen toidupoodi, siis viskan ripsmetušši küll peale. Trenni minnes meiki ei tee, kuid mõnikord on tõesti nii, et olen enne kusagil käinud ja siis ekstra maha võtma ei hakka enne trenni.

  Vasta
 • Aili

  18. juuli 2017 at 09:28

  Mina olen alles nüüd seda päris-päris meikimist enda jaoks avastamas. Seda aga sellel lihtsal põhjusel, et tahangi enda klientidele pakkida võimalust ka fotomeiki saada pildistama tulles… ja harjutada on ju vaja 😀
  Mul ei ole aga mingi probleem käia ringi ilma meigita, sest kui end meigin, siis pigem sellepärast, et mulle meeldib see kogu protsess. Meeldib katsetada erinevaid värve ja tõesti naudin meigi tegemist.
  Enam ei mõtle ma ammugi sellele, et mida keegi arvab mu näost. Olgu see siis meigita ja ma ei tea mis iluvigadega või full glam (ja rohin).

  Vasta
 • Liis

  18. juuli 2017 at 09:50

  Mina end igapäevaselt ei meigi, ka mitte ripsmeid, täiesti 0. Erilisema päeva puhul värvin ripsmed, kerge jumekas peale ja värvin ka huuled. Rohkem tavaari ei taha ostagi kui aus olla. Meigoasjad on päris kallid ja need kaotavad enne kehtivuse kui mul midagi otsa saab.

  Vasta
 • Tuuli

  18. juuli 2017 at 10:39

  Minul on ripsmeduššiga olnud alati see teema, et kui need värvimata on, siis tunnen end justkui alasti 😀 Ripsmedušs toob silmad kuidagi hästi esile ja annab sära juurde. Viimasel ajal olen aga hakanud ripsmeid ka harvem värvima, tegelikult on mulle juba loodusepoolt antud pikad ja tumedad ripsmed niiet saab ka ilma. Täismeiki mulle meeldib samuti teha ning eks kaunis meik ning veatu jume annab ikka ka enesekindlust juurde, kuid samas kirun end alati samamoodi, kui õhtul väsinuna kogu kremplit maha võtma hakkan.. et oli nüüd vaja siis! 😀 Samuti mõtlen, et kui iga päev kauni meigiga ringi jalutada, ning siis ükspäev meikimata jätta, vot see võib küll inimesed ära ehmatada, kui koguaeg ollakse harjunud nägema meigitud nägu, siis võib see meigita nägu küll veidi hirmus ehk tunduda, niivõrd suur kontrast lihtsalt. Pikk jutt aga lühidalt kokku võttes kõlaks selliselt, et kodus olles ma end enamasti ei meigi, ka poes käin sageli ilma meigita. Aga igapäeva rutiini juurde kuulub mul siiski ripsmedušš, kulmugeel ning natuke jumestuskreemi, kuna põsed kipuvad muidu õhetama ja kui ma tunnen, et peedistuma hakkan näost, siis kisub see nägu veel punasemaks ning vot see on juba ebamugav küll 😀
  Aga sina oled minumeelest küll oma naturaalse meigivaba näoga väga kaunis, päris ausalt! 🙂 Ja lisan veel juurde, et meigita või meigiga, iga inimene peaks seda otsustama ika oma vajadustest lähtudes, mitte kellegi survel end meikima, kui teistel on probleem meikimata olekuga, siis on see ka nende teiste probleem! 😀

  Vasta
 • Neiu

  19. juuli 2017 at 09:45

  Äkki nad ei tee mitte lihtsalt aega parajaks, vaid on alles algajad? Sorri, aga väga häirima jäi… Ma ise ka alles alustan trenni/jõusaaliga ja ilmselt võib paljudele trennihuntidele tunduda, et ma peesitan seal niisama..

  Vasta
  • Laura

   20. juuli 2017 at 09:22

   Oii, üldse ei tahtnud sellist tunnet tekitada. Mu meelest on see ikka hästi aru saada, kes mis eesmärgil trennisaalis on. Algajad tunneb minu meelest ka ikkagi üsne kergelt ära, sest siis ollakse pigem lihtsalt segaduses olekuga. Ma usun, et kui sa ise mõnda aega saalis käid, hakkad ka erinevusi märkama.

   Sulle aga põnevaid avastusi trennisaalis ja ära teiste pärast saalis küll muretse. Tee oma asja ja naudi. 🙂

   Vasta
 • minajamuud.ee

  2. aug. 2017 at 11:42

  Ma ei suudaks küll jõusaalis trenni teha kui mu näos oleks meik. Ahistav tunne.

  95% ajast olen täiesti ilma meigita. Nüüd hikjutu proovisin nii, et natukene justkui lisan “miskit” kiirelt näkku enne tööpäeva algust 😀 aga koju jõudes pesen kohe meigi maha.

  Vasta
 • Egle

  9. aug. 2017 at 03:54

  Mina kuulun ka nende naiste hulka, kes ennast igapäevaselt ei meigi. Minu jaoks kaoks meikimise võlu nii ära 🙂 Ma vist ausalt öeldes ei oskagi endale mingit eriliselt ilusat meiki teha. Kui peole lähen, teen ka need tavalised asjad, mis ikka – jumestuskreem, ripsmetušš ja kulmud ka üle ja ongi kõik üldiselt 😀
  Mul kunagi ammu oli üks toanaaber ühikas, kes ei lahkunud enne toast ka, kui juuksed olid sirgendatud ja korralik peomeik näos. Ma ikka alati mõtlesin, et kuidas ta küll viitsib sellepärast tund aega varem hommikul üles tulla 😀 Minu jaoks on uni vist ikka nii tähtis 😀 Aga jah, eelistan loomulikku ennast 🙂

  Vasta
  • Laura

   14. aug. 2017 at 02:23

   Minu meelest võtab ka meigi tegemine nii palju aega, et ma never ei viitsiks hommikuti sellepärast varem ärgata. 😀

   Vasta

Lisa kommentaar