• Home
 • Reisimine
 • Kaks nädalat Ameerikas | Palju selline lõbu maksma läks?

Kaks nädalat Ameerikas | Palju selline lõbu maksma läks?

Hakkasime umbes jaanuaris reisi päriselt planeerima. See tähendas siis lennupiletite hindade uurimist ja hotellide otsimist. Ühel hetkel otsustasime, et kindlasti rendime auto ja kuna tegelikult oli hinnavahe nö tavalise auto ja kabrioleti vahel üsna väike, siis polnud kahtlustki, et kabrioleti omale broneerime.

Autorendiga oli see lugu, et kuna ma olen alla 25. aastane, pidin lisatasuna maksma üsna suure summa juurde. Auto oli meie kasutuses 72 tundi ja kokku läks see meile maksma u 400 eurot. Aga ma üldse ei põe, sest see oli tõesti mega kogemus ja andis reisile nii palju juurde. Muidu oleks auto lihtsalt transpordivahend olnud, nüüd oli see aga omaette elamus. Küte on USAs nii odav, et lausa lust oli tankimas käia. Sellesmõttes tasub rendiauto igati ära.

Hüppan nüüd tagasi lennupiletite juurde. H. hoidis väga pingsalt lennupiletite hindadel silma peal ja lõpuks need ka alla läksid. Oleksime kahele edasi-tagasi piletid liinil Tallinn-Helsingi-Miami-Helsingi-Tallinn saanud u 750 euroga. AGA.. krediitkaardi probleemi pärast ei saanud me sel päeval pileteid osta ja järgmisel päeval olid need juba läinud. Oiii, kui kurb ja kuri ma olin. Sealt edasi hakkasidki piletihinnad ainult tõusma ja üks hetk tekkis juba hirm, et jääme üldse piletitest ilma. Seega maksime lõpuks 1400 euri lennupiletite eest kokku.

Ehk et see on üks koht, kus on võimalik üsna palju säästa. Meie reisisime üsna halval ajal, mil polegi väga odavaid pileteid saada. Aga ma tean, et näiteks oktoobrisse või märtsikuusse on võimalik 350 euroga ühele edasi-tagasi pilet saada küll. Tasub erinevatel lehekülgedel silm peal hoida. Meie ostsime piletid läbi momondo.

Ööbimiseks vajasime kahte hotelli – ühte Miamisse ja teist Clearwaterisse. Ka hotelli leidmisel hoidis H. erinevatel lehtedel silma peal, uuris arvustusi, arvestas asukohaga jne. Miami hotelli võtsime bookingust ja Clearwateri oma priceline‘st. Mina jäin hotellidega väga rahule. Mõlemad olid apartment stiilis, väga suured ja hea asukohaga. Kahe hotelli peale kokku läks ka u 1400 eurot.

Miamis oli ühistransport üsna okei hinnaga. Ühe otsa pilet maksis 2,25 dollarit ja päevapilet 5,75. Clearwateris olid hinnad palju suuremad ja seal me kordagi bussiga ei sõitnud, polnud otsest vajadust ka.

Kõige mõistlikum viis USAs ringi liikuda tundub olevat Uber. Hind on mõistlik ja auto leidmine käib kiiresti, lisaks pole vaja sularaha või aadressi ütlemisega jännata. Kõik käib app’i kaudu. Tagasilennu päeval Miamis saime veel eriti hea pakkumise. Tipptunni ajal oli linna suunal 4 taalane pakkumine. Ehk et maksime sõidu eest, mis muidu maksaks u 15 dollarit, ainult 4. Üldse teeb Uber üsna palju pakkumisi, ringi liiguvad sooduskoodid jne. Sawgrassi shoppama minek oleks meile shuttle bussiga maksma läinud 60 dollarit, sõit oleks aega võtnud 2 tundi üks ots. Uberiga maksime 50 dollarit, sõit kestis 40 minutit ja saime uksest ukseni.

Shoppamine oli meil samuti plaanis. Selle jaoks olin ma ka korralikult raha kogunud ja teadsin kindlalt, et tahan omale osta Michael Korsi käe- või rahakoti (ostsin rahakoti). Guessist ostsin käekoti ja teksad näiteks. Guess on üldse seal nii naljakalt odav, umbes nagu meie jaoks H&M. Ostsin päris palju pesu, ka firma omasid, kaks väiksemat kotti, CK kleidi ja mantli. Ma ei ole muidu suur firmaasjade austaja, ostan asju ikka selle järgi, mis meeldib, aga hinnavahe on ikka päris korralik ja miks mitte osta siis ehk vähe kvaliteetsemaid asju.

Käisime üsna palju ka väljas söömas. Hommikuti sõime kodus, aga lõuna- või õhtusöögi sõime väljas. Hinnad olid üsna normaalsed. Keskmiselt läks väljas söömine meile maksma u 30-40 eurot kahele. Käisime ka Cheesecake Factory’s maiustamas ja H. tungival soovil ka Hootersis, kus olid muide vääääga head salatid. Süüa osta on kasulik ja odav ainult hulgi. Puuviljad ja juurviljad on kallid, jäätis odav (win!). 😀

Shoppamise, Uberi, transpordi, söögi-joogi ja muude lõbustuste peale läks meil kokku u 2000 eurot. Ei laristanud liialt, aga otseselt kokku ka ei hoidnud.

Kui nüüd kõik asjad kokku arvutada (nagu näha, siis ma ümardasin kõik summad), tuleb summaks 5200 eurot.

Alguses jäi ikka karp lahti. Selle raha eest oleks saanud autot upgrade’ida. 😀 Jõhkeeer!

Tegelikult oligi me eelarve u 5000 eurot ja kui lennupiletitega ebaõnne poleks olnud, oleks me ilusti eelarvesse mahtunund. Kuna kogu summat ei tulnud ju ka korraga välja maksta, ei tundunud asi nii hull.  Kindlasti on võimalik selline kahenädalane reis odavamalt saada. Üldiselt aga räägitakse, et keskmine summa, mis ühele kulub, on u 2000 eurot. Aga eks kõik olenebki inimese soovidest, plaanidest, hooajast jne.

Järgmine aasta meil igatahes mingit reisi plaanis pole. Nüüd tuleb autoraha koguma hakata. Sellepärast me tahtsimegi sellest reisist üsna viimast võtta, sest teadsime, et nüüd lähitulevikus selliseid reise omale lubada ei saa.

Olgu veel öeldud, et mina kogusin raha reaalselt eelmise aasta kevadest. Lõpetamiseks kingitud raha, sünnipäeva rahad, palga “ülejäägid” läksid kõik kõrvale. Elasime ikka üsna tagasihoidlikult siin sügisest kevadeni, ainult sellepärast, et saaks reisi nautida. Seda me ka tegime! Ma olen väga rahul!

Kui veel mingeid küsimusi tekkis, kirjutage need aga kommentaaridesse ja vastan hea meelega. 🙂

Laura

9 kommentaari

  • Laura

   11. juuli 2016 at 03:27

   Hihii, selline küsimus võib ilmselt paljudel tekkida. 😀 Ega ma üksinda seda summat ju maksnud, H. panust reisi eelarvesse ei maksa alahinnata. Käime mõlemad tööl, tema teenib natuke rohkem kui mina. Nagu kirjutasin, raha kogusin juba eelmisest kevadest (ma kogun kogu aeg raha, isegi kui otseselt midagi vaja pole vm). Kokkuhoidlikkus on ka muidugi võti. Elasime talvel ikka üsna tagasihoidlikult, sõime palju tatart. 😀 Ehk et, kui midagi ikka väga tahta, siis on kõik võimalik. 🙂

   Vasta
 • Gerli Pommer

  12. juuli 2016 at 01:19

  Olles ise USAs elanud ja 4x sinna reisinud (ja viies reis hetkel planeerimisel), ütlen, et 2000€ nägu on fine arvestada, aga nii lennupiletid, auto kui ka hotelli maksite räigelt üle.
  Ise lähen ka Miamisse septembris, kolmandat korda juba ja nt eelmisel korral oli mul 9 päeva auto 450$ga (olin ka alla 25 kusjuures), hotell 100€/öö on küll Miami üsna tavaline hind, aga seal on tohutult võimalusi saada odavamaid variante, minna mujale. Mujal Floridas ma tõmbaks hotellihinna lati ka kohe poole madalamale, Clearwateris näiteks maksin 45$/öö kahele. 1400€/kahele/2 nädalat aga tähendab, et teil oli iga jumala öö 100€ ja no seda on küll väga väga palju. Kirjutasid, et H. hoidis silma peal erinevatel lehtedel, ootasin, et saite siis hea hinnaga ka, aga ei saanud. Mul endal nt on 4 ööd Miamis hotell hetkel 260$/kahele. Ma pole kunagi isegi 100 dollarit öö maksnud, sajast eurost rääkimata.
  Aga üldse mitte halvaga, lihtsalt teistele edaspidi teadmiseks. Eks iga kord uuesti minnes olen ise ka targem.

  Vasta
  • Laura

   12. juuli 2016 at 04:49

   Lennupiletitest ma kirjutasingi, nendega läkski metsa, aga meil oli väga kindel aeg, mil reisile minna saime ja lõpuks polnud meil muud valikut kui maksta see 1400. Tegelikult pole juuni/juuli ka just põhiaeg, mil Floridat külastada. Märtsis või oktoobris minnes oleks me kindlasi reisi odavamalt saanud.

   Meie jaoks oli hotelle valides peamine kriteerium asukoht ja see paraku ka maksab. Meil polnud kindlasti mõtteski valida hotell kuskile kaugemale (või mujale), et vähem maksta. Lõpuks oleks transpordi peale ikka see raha ära kulunud. Vaatasin veelkord summad üle ja veits olen liiga kõrgeks asja tõesti ümardanud, ikka u 1300 läks ööbimine. Aga ise oleme oma valikutega rahul, asukohad olid ideaalsed ja hotellid korralikud. Aa, Clearwaterisse saadud hotelli pärishind oli 220 dollarit öö kahele, me saime 100-ga, meie jaoks hea diil.

   Mis puutub autorenti, siis minu meelest oli seal teema, et mida pikemaks ajaks võtad, seda odavam oli ööpäeva hind, 72 tundi pole just eriti pikk aeg. Kõik teemaksud, lisakindlustused jms tulid juurde ja nii see summa kokku tuligi. Ja eks autol ja autol ole vahe ka.

   Ehk et, eks inimesed olegi erinevad, soovid erinevad ja võimalused ka erinevad. 🙂 Kindlasti on võimalik palju odavamalt sama reis läbi teha, ma selles osas ei vaidle üldse vastu, aga meie oleme üldplaanis rahul (v.a lennupiletid).

   Vasta

Lisa kommentaar