Pikk nädalalõpp Pariisis

https://youtu.be/0YrO78GtUIk

Pange kvaliteet ikka põhja, eksole. 😉

Mäletate, me käisime veebruaris Pariisis? 😀

See oli vist oktoobris või novembris, kui otsustasime, et väike ühine puhkus oleks hirmus tore. Kuna minul on puhkuse saamine natuke keerulisem, siis just minu järgi sai ka nädalavahetus valitud. Meil oli koolis sel ajal vaheaeg ja seetõttu ka töölt puudumine kergem, 24. veebruar oli vaba nagunii.

Lendasime AirBalticuga ja ööbimise võtsime läbi Airbnb. Korteri asukoht oli väga hea. Triumfikaar oli ümber nurga ja Eiffel jalutuskäigu kaugusel. Meie mõte oli liikuda võimalikult palju jala ja see meil ka õnnestus.

20170224_125724

Jõudsime Pariisi neljapäeva hommikul kell 10, kuid ööbimiskohta saime alles kella 14st. Esmalt tuli meil võtta rong, et linna jõuda. Kõige lahedam hetk oligi see, kui metroopeatusest maa peale tulime ja esimese asjana kohe Triumfikaar oma täies hiilguses vastu vaatas. Väga lahe hetk!

Koduks saanud korter oli täpselt selline nagu piltidel ja sobis meile väga hästi. Ühetoaline korter köögi, korraliku vannitoa ja rõduga. Hommikusöögid valmistasime ja sõime kodus, ka mõned õhtusöögid tegime ise (jee, pasta!).

IMG_7012

Esimese päeva molutasimegi maha. Äratus oli väga varajane olnud ja lõunauinaku tegemine tundus ainuõige valik. Õhtul käisime poes ja varusime natuke head sööki/jooki. Üleval olime lõpuks päris pikalt, arutasime maailma asju ja nautisime üksteise seltskonda.

IMG_7046

Reede oli meil ettenähtud tõsiseks turistipäevaks. Ees ootas Eiffeli torn, Notre Dame, Flame of Liberty, Louvre ja ülejäänud linn oma võimsa arhitektuuriga.

Eiffeli torni saamiseks pidime läbima kaks turvakontrolli. Pilet liftiga päris üles välja maksis 17 eurot, kuni 24-aastastele 15 eurot. Torn on ikka jõõõõõhkralt suur, nii et mu jalad hakkasid juba maa  peal värisema. Vaade ülevalt oli aga muidugi võimas ja kohustuslikud pildid said tehtud. Kõrgust ma ei karda, aga see liftisõit oli minu jaoks veidi ärev.

IMG_6927

Järgmisel päeval vaatasime üle Moulin Rouge’i, Montmartre’i ja Sacré-Cœuri kiriku. Õhtul käisime päikeseloojangu ajal Triumfikaare otsas. I-m-e-l-i-n-e! Mina soovitan kindlasti just õhtusel ajal Triumfi kaart külastada. Sel ajal süttib Eiffeli torn tuledesse ja kogu linn on niii ilus.

20170225_181815

Peale suurt turistitamist võtsime viimased poolteist päeva vabamalt. Käisime jalutamas, natukene shoppamas ja söömas. Sellepärast on ka video lõpp veidi järsk.

Tagasi lendasime esmaspäeva õhtul. Enne jäime ikka korraliku paduvihma kätte. Lennujaama tualetis kuivatasin puhuri all saapaid ja lennusõidu ajal enam nii märg tunne polnud.

20170224_140348

Igatahes oli väga mõnus linnapuhkus ja ma olen täiesti valmis järgmisteks seiklusteks.

New York, here we come! 

Laura

4 kommentaari

 • Riin

  29. mai 2017 at 10:37

  Hari rumalat: mis peen riistapuu see on, mille küljes sul telefon filmimise ajal on? Terve video on telefoniga filmitud?

  Vasta
  • Laura

   30. mai 2017 at 06:03

   Telefon oli selfie-sticki küljes. See on see asi, millega kahekesi reisides hea ühiseid pilte teha on. Video on filmitud GOPRO-ga. 🙂

   Vasta
 • K

  29. mai 2017 at 10:42

  Hei,
  Kas viitsiksid umbes lisada juurde hinnad, et palju siuke reisike kahele maksaks? Airbnb kaudu ööbimiskoht, lennupiletid ja uknes vaatamisväärsuste sissepääsud? 🙂
  Tegime ka siukse nädalalõpu eemal aga Peterburis ja jäime rahule. Tahaks ka nagu miskit muud avastada :).
  Loodan, et oled nõus vastama mulle.

  Vasta
  • Laura

   30. mai 2017 at 06:13

   Ma tean, et Airbnb läks meil umbes 280 eurot, Eiffeli torni pilet oli 17 eurot, Triumfikaare pilet 12 eurot. Aga seda, palju lennupiletid läksid, ma küll ei mäleta. Äkki oli midagi sellist et 150 eurot nägu edasi-tagasi? Louvre’s sees me ei käinud, kuigi selle piletihind ei olnud ka midagi väga hullu. Me lihtsalt polnud nii suured huvilised seekord. Väljas söömine on seal üsna kulukas. Rong lennujaamast linna oli 10 eurot nägu. Rohkem ei meenugi, et millegi peale hull summa oleks läinud.
   Ehk oli see vastus piisav. 🙂

   Me jäime igatahes reisiga väga rahule!

   Vasta

Lisa kommentaar