Rasedana reisile

Päisepilt: Meie esimene ühine reis! Pariis oli meie vastu imeline!

Me lähme reisile!

#babymoon it is! Nagu võõramaalased moodsalt räägivad. 😀

Enne kui me üldse lapse peale mõtlema hakkasime, oli meil selleks kevadeks plaan Ameerika läänerannikut uudistama minna. Ma olen seal küll varem käinud, aga on mitmeid kohti, kuhu ma ei jõudnud ja kahenädalane rendiautoga ringi vuramine tundus meile hirmus lahe.

See oli muide lapse planeerimise juures üks argument ka, et kuidas selle reisiga siis jääb. Just Jandri jaoks, sest mina olen ju käinud. Jander arvas, et tegelikult pole see reis nii tähtis ja kindlasti jõuame tulevikus selle unistuse täide viia.

Aga reisida meile meeldib!

Euroopas on veel palju kohti, kus me kumbki käinud ei ole ja kõik ka piisavalt lähedal, et ka rasedana mõni uus sihtkoht ette võtta. Sellepärast tundus igati hea mõte planeerida II trimestrisse üks mõnus ühine puhkus. Praegu on mu enesetunne kõige parem, igasugused riskid kõige madalamad ja lennufirmad ka ei tohiks mures olla, et mu oma lendudele võtavad.

Mina pakkusin alguses välja Amsterdami (kus ma küll tegelikult käinud olen) ja siis Barcelona. Üks päev tuli Jander aga koju mõttega, et läheks hoopis Itaaliasse Rooma. A miks ei! Linnapuhkuseks ideaalne, sest kõik vaatamisväärsused mõnusasti jalutuskäikude kaugusel, äge arhitektuur ja muidugi Itaalia toit, mmmm!

Veebruar on minu meelest reisimiseks üks hea kuu ka. Lõuna-Euroopas on ikka veidi soojem, saab natuke kevade tunnet sisse ja siis jaksab meie enda kevadet veel oodata. Nii et järgmine nädal me igatahes lähme ja ka sõbrapäeva veedame seal.

Seekord otsustasime lausa viieks päevaks jääda. Ma küll olen kuulnud ja lugenud, et tegelikult piisaks ka kolmest päevast, aga kuna olen ikkagi rase, eksole, siis ilmselt ei jaksa ma korraga nii palju ringi vantsida kui tavaliselt. Seega jätsime endale mõnusalt aega, et jõuaks ringi vaadata, samas puhata ja lebotada ja head-paremat suust sisse ajada.

Eks ma natukene ikka pabistan, et kõik hästi läheks, just lendamine. Samas ütles ämmaemand, et kui tugisukad jalga ajan ja piisavalt vett joon, ei tohiks mingit probleemi olla. Õnneks lend piisavalt lühike ka.

Teine asi, mille ma veel välja uurima pean, on see, kas ja milline reisikindlustus vajalik on. Muidu oleme alati Swedbanki kuldkaardiga kaitstud olnud, aga kas see rasedale ka ikka kehtib, on veel küsimärgi all. Nii palju, kui ma teiste kogemustest kuulnud olen, siis kehtib, samas rääkis mulle Swedi kontoris see tädi, kes seal ees järjekorda haldab, et ei kehti. Samas ei tundunud ta üldse millestki aru saavat, nii et ma pole tema pädevuses kindel. Ta näiteks väitis, et keegi ju ei kindlusta rasedaid. Okk, ega rasedad polegi kunagi enne reisinud ju ja kõik lootnud, et ehk ei teki mingeid komplikatsioone. 😀

Siinkohal ma kuulakski kogemusi, kes rasedana reisinud on. Millised tugisukad head on? Kuidas selle kindlustusega teil olnud on? Kas olete eraldi end kindlustanud? Ja kõik muud toredad nipid, kuidas rasedana lennureis võimalikult mugavalt üle elada. 🙂 

Laura

Pilt: Kairit Pajusalu

12 kommentaari

  • Laura

   4. veebr. 2019 at 11:39

   Nädalad on igatahes määravad, ka lennufirmadel selles osas omad tingimused, millal on vaja tõendit arstilt jne. Aitäh kontakti eest. 🙂

   Vasta
 • Katrin

  4. veebr. 2019 at 11:57

  Saab ilmselt lisakaitse osta ka swedi kaudu. Vähemalt SEB-s oli nii. Mul oli kuldkliendi reisikindlustus ja ostsin lihtsalt lisakaitse, juurde tuli ca 10eur. Olime nädala Küprosel, kui olin umbes 20 nädalat rase. Teine trimester on kõige parem aeg reisimiseks 👌

  Vasta
  • Laura

   4. veebr. 2019 at 12:00

   Ma võtsin nüüd ikkagi ilusti kenasti swedi kodukalt tingimused lahti (oleks võinud muidugi kohe seda teha :D) ja sain aru, et rasedusega seotud kulud hüvitatakse siis, kui rasedus on väiksem kui 28 nädalat. Nii et mulle tundub, et olen kuldkaardiga ikkagi kindlustatud, aga igaks sajaks juhuks helistan ja küsin üle. Ehk pakuvadki mingit lisakaitset. Parem karta kui kahetseda. 🙂

   Vasta
 • Pille

  4. veebr. 2019 at 10:22

  Muidugi kasutage seda võimalust ja ärge ainult üle pingutage. Võin siinkohal rääkida, kuidas omal ajal mina rasedana reisisin. See oli nõukaajal ja kasutasime kallimaga raudteelase vabat sõidupiletit NSVL-i piires. Kavas oli sõita Riia kaudu Odessani ja sealt tagasi Moskva ja Peterburi kaudu. Asi kujunes aga minu tervise tõttu nii, et me ei saanudki Kiievist kaugemale. Sealt Moskvasse ja siis koju. Tol ajal olid kõik toidud sööklates valmistatud bosla-maslaga ehk rafineerimata päevalille õliga, mis haises vastikult. Minul aga oli tol ajal just see periood, kus ollakse igat sorti lõhnade suhtes eriti tundlik. Nii kui sööklasse läksin sisse siis sealt ka tagurpidi välja tulin ja esimese põõsa alla tuvisid toitma. Kaua sa siis lapseootel ikka söömata suudad olla, lõpuks hakkasin juba ka minestama. Kallim oli nii ehmunud, et viis mind ikka koju, vaatamata mu vastuväidetele.
  Aga teile soovin kogu südamest edu. Tänapäeval muidugi selliseid probleeme ette ei tule. Olge tublid!

  Vasta
  • Laura

   8. veebr. 2019 at 11:23

   Issand, mul juba mõttest nende lõhnade peale läks süda pahaks. 😀 Tänapäeval ikka lihtsam selles osas. Aga vaat, kus kogemus sul, siiani meeles.

   Aitäh heade soovide eest! 🙂

   Vasta
 • Reisihuviline

  4. veebr. 2019 at 10:23

  Palju õnne teile ja mõnusat eelootavat reisi! Plaanin ise lähiajal Amsterdami minna, oskad äkki mingeid ilusaid ja huvitavaid kohti soovitada?
  Tugisukkasid ja põlvikuid müüakse suuremates apteekides. Kesklinnas on kindlasti hea valik.

  Vasta
  • Laura

   8. veebr. 2019 at 11:25

   Aitäh! 🙂
   Tead, ega ma ei oska küll, sest ma käisin seal siis kui ma olin u 15a. Ehk et ma lihtsalt ei mäleta. Mäletangi seda, et mõnus linn, kõik need kanalid ja majad ja kogu vibe oli mõnus.

   Vasta

Lisa kommentaar