Tänane päev + toitumine

Mõtlesin natuke niisama lobiseda ja hetkel toimuvast kirjutada.

Käisin eile perearsti vastuvõtul. Esiteks on mul juba kaks nädalat nohu ja teiseks kurtsin kõik muud hädad ära. Nohu vastu sain rohu, teiste hädade välja selgitamiseks käisin täna vereproovi andmas. Siiski jäi mulle arstil käigust kahtlane maik suhu. Mul oli tunne, et pean hirmus kiiresti kõik ära rääkima ja arsti vastused mind ka ei rahuldanud.

Vereprooviga uuritakse ainult põletikke, hemoglobiini ja kilpnääre oli vist ka. Minu väsimuse ja meeleolu muutuste põhjuseks pakkus arst hoopis depressiooni ja oli nõus vaat et kohe tabletid välja kirjutama. No ma ei tea, ise küll ei tunne, et depressioon oleks. Ja kas esimene ravi peaks sel juhul kohe tabletid olema?

Üldse on tunne, et selleks, et mingit korralikku abi ja uuringuid saada, peab neid lihtsalt järjepidevalt nõudma. Arst ise ei taha kuskile edasi saata. Kirjutame aga ravimeid ja vsjoo. Kui vereanalüüs nüüd midagi ei näita, mis edasi? Või kui ongi midagi veres valesti, siis ehk ikka saab asja edasi uurida. Eks ole näha, kui homme vastused saan.

Seega ei jäänud mul endiselt perearstist eriti head muljet. Ikka see sama tunne, et miks ma sinna ronisin ja ega mul ju polegi nagunii midagi viga, kannatan ära need valud, küll üle lähevad…

Võibolla turtsun ma täna sellepärast rohkem, et hambaarsti juures käisin. Ühe augu parandamise eest maksin 113 eurot! 1 1 3  e u r o t!! Ja ma saan veel üsna normaalset palka. Mis need inimesed teevad, kes miinimumi eest töötavad või lihtsalt palgast palka elavad? Oledki 40. eluaastaks hambutu, sest üür vajab maksmist ja süüa on ka nagu vaja? Üsna nukker. Ma ei kujuta ette, mis summad ma veel välja käima pean – röntgen, vanade plommide vahetus, veel üks auk (õnneks pidi väiksem olema). Jõhker! #vaene

Et midagi positiivset ka oleks siis.. mu toitumine on hetkel tublisti paigas. Meil on viie naisega mõnus kinnine grupp, kus me üksteist motiveerime ja kõik patud üles tunnistama peame. 😀 Tõesti on motiveeriv. Ja kui ma nüüd sellest nohust ja pidevast peavalust lahti saan, saan lõpuks trenni jälle teha. Järgmisest nädalast algavad taas võrkpallitrennid. Kui põlved lubavad, olen platsil!

Minu tänane toitumine:

 • hommikusöök – munapuder kodujuustu, spinati ja tomatiga
 • lõunasöök  jäi vahele, sõin banaani umbes kella 15 paiku, sest tuimestus oli kadumas ja hammas nii valutas
 • õhtusöök – oa-singisalat, õun
 • hiline õhtusöök – et kõik vajalik ikka söödud saaks, sõin lõunaks ette nähtud porgandi-suvikõrvitsa-kana “pastat” ja kõrvale võileiva + veel natuke õuna

Toidud on kõik pärit FitLapist. 

Muide, suvikõrvitsast tehtud pasta maitseb üliiiihästi, kindlasti minu uus lemmik ja nii ruttu saab sellega asjaliku söögi valmis teha.

Vot selline päev. Eks ma siis ikka annan teada, kui homme tervise osas targemaks saan.

Kuulmiseni!
Laura

6 kommentaari

  • Laura

   30. aug. 2016 at 09:01

   Mul on selline köögiviljakoorija, mille üks ots teeb neid ribasid. Googelda – julienne lõikur/koorija ja leiad, missugune see on. 🙂

   Vasta
 • maris

  30. aug. 2016 at 08:52

  Selline pisike suletud grupp on päris hea ja võib vägagi motiveeriv olla 😊

  Aga arsti koha pealt – see on suht õnne asi, et millise perearsti endale saad. Kahjuks neid, kes teeks ja uuriks, on vähemuses.

  Vasta
  • Laura

   30. aug. 2016 at 08:58

   Tõesti on motiveeriv! Nagu pisike pere, kes üksteisele hästi usinalt kaasa elavad – rõõmustame ja kurvastame koos. 🙂

   Mul just vahetus perearst, nüüd on selline nooremapoolsem arst ja ikka pole päris see. 🙁

   Vasta
 • Keiti

  30. aug. 2016 at 09:45

  Mul on olnud perearstiga sarnane olukord (tervis kehv – arst pakub meeleolu ravimeid). Minu doktoor ütles vereproovi palve peale: “alles kaks aastat tagasi tehti”.
  Käisin hiljem iseseisvalt psühhiaatri juures (hakkasin kahtlema – äkki ongi depressioon) ja sain sealt rohkem abi kui perearstilt mitme aasta peale kokku: kuulati, tehti vereproov (diferentsiaaldiagnostikaks), abistati.

  Toit on kena-värviline 🙂

  Vasta
  • Laura

   31. aug. 2016 at 08:59

   Ma sain täna vastused ka (kõik korras), aga ma olen nii pettunud selle suhtumise üle, mis ma sealt telefoni otsast sain. Pean nüüd ikkagi uurima ja vaatama tasulisi variante, sest tundub, et raha eest on võimalik päriselt abi saada. :/

   Vasta

Lisa kommentaar