• Home
 • Toitumine
 • Toidu ettevalmistamine on kaalulangetamise juures kõige tähtsam

Toidu ettevalmistamine on kaalulangetamise juures kõige tähtsam

Appi, kui raske oli pealkirja eesti keeles kirjutada. Inglise keeles kõlaks lause palju ilusamalt – “Foodprep is the key!”

See ei tule ilmselt enam kellelegi uudisena, et toitumine on vormi saamise puhul kõige tähtsam. Sa võid rassida tunde jõusaalis, joosta kümneid kilomeetreid, kuid toidulauda mitte korrigeerides on raske soovitud tulemusteni jõuda. “Abs are made in the kitchen,” nagu targad on öeldud.

Projektiga alustades teadsin, et toitumine saab kogu protsessi juures kõige raskem osa olema. Trenni teha mulle meeldib ja kui kindel treeningplaan ees, pole muud kui seda täita.

Kes seda blogi mõnda aega lugenud on, teavad, et toitumisega on mul minevikus väga keerulised lood olnud. Liigsest piiramisest õgimishoogudeni, kõik on tehtud. Sellepärast ma ka hullult kartsin, kuidas nüüd minema hakkab.

17571916_1654374451241085_842382492_o

Esimene ülesanne oli tekitada korralikud toidukorrad, süüa iga päev enam vähem samal ajal. See tähendas aga seda, et toitu tuli hakata kaasa tegema. Ei saanud enam poest midagi suvalist haarata või kooli sööklast praadi. Kõik söögikorrad oli vaja ette mõelda. Kus ja mis kell ma olen, kas saan kodus süüa või pean autos kiired ampsud tegema.

Söön viis korda päevas. Hommikusöök umbes 6.30, vahepala kell 11.10, lõuna u kell 14.00, vahepala kell 17.00 ja õhtusöök 20.00 paiku.

Hommikusöögi söön kodus. Näiteks täna jõuan ma koju u 20.30, mis tähendab, et võtsin kaasa kõik toidukorrad peale hommikusöögi.

17669046_1654374491241081_896962916_o

Olin alguses päris hädas. Mul ei olnud sobilikke karpe ega topse, mis kõik vajaliku ära mahutaks. Üks päev koperdasin aga sellise lehe otsa nagu locknlockshop.eu. Nende plastikust lõunasöögikarbid tundusid täpselt minu vajadustele sobivad – kindlalt kinnituvad, mikros kasutatavad, nõudepesumasinas pestavad ja kenad ka.

Kirjutasin neile ja sain nende valikul portsu erinevas suuruses anumaid. Olin pakki kätte saades nii elevil, Jander naeris ka, et kuidas sellised “lambised” asjad mulle nii palju rõõmu pakkusid. 😀 Aga no tõesti oli põnev, toidu ettevalmistamine ja kaasa võtmine muutus kohe palju lihtsamaks.

17692810_1654374477907749_802377877_o

Eriti meeldib mulle karp, milles on nö sahtlid. Mulle ei meeldi, kui erinevad asjad omavahel sassi lähevad. Lisaks säilituskarpidele sain ka ühe klaasist küpsetusnõu. Ma pole jõudnud seda veel kasutada, aga homme on plaanis õhtusöögiks juurikaid teha ja kuna ma pean homme õhtul ilmselt ainult endale süüa tegema, tundub see nõu täpselt paraja suurusega.

17622908_1654374504574413_435655031_o

Nende kodulehel on tegelikult veel palju huvitavaid asju. Minge ja uurige ka. Sain karbid küll tasuta proovimiseks, aga võin tõsimeeli öelda, et olen väga rahul. Eile oli mul karbiga kaasas kodujuustu salat, mis loksus igatpidi trennikotis kaasas. Mitte üks tilk ei tulnud kuskilt vahelt läbi.

Neil päevadel, kus kõik toidud kenasti kaasa tehtud on, on igasuguste ahvatlustega palju kergem hakkama saada. Täna on meil õpetajate toas pool päeva kook laual olnud, mina sõin aga vapralt oma õuna ja muud. Ja just sellepärast ongi oluline toit ettevalmistada. Ka siis, kui mul päeval peale tööd ja enne trenni natuke aega on, et kodus olla, kipun kappidesse piiluma ja vahel midagi näksima. Kui toit aga eelmisel õhtul või hommikul valmis tehtud on, suudan täpselt õigel teel olla.

Mismoodi teie oma toitumist kontrolli all hoiate? Millised on teie food-prepi nipid? 

Laura

Kui sa pole veel blogi Facebooki sõber, siis tule pane oma toetav Like SIIN. 🙂

locknlockshop.eu valikuga saate tutvuda nii nende kodulehel kui ka Facebookis.

Kasuta sooduskoodi “Laura15” ja saad ostult 15% all. Kood kehtib 16. aprillini. 🙂

Minule saadeti järgmised karbid:

12 kommentaari

 • MJ

  30. märts 2017 at 05:15

  Ma olen enne ka seda kommenteerinud 😀 Aga sa kirjutad küll toitumisest, aga mitte päris… Ma tahaks lugeda ka, MIDA sa siis lõppude lõpuks sõid ja sööd 😀 Ükskord ka küsisin, mis sa oma ostukorviga peale plaanid hakata, aga sa ei vastanud.

  Vasta
  • Laura

   30. märts 2017 at 08:56

   Mulle lihtsalt tundub, et ma söön nii random ja tavalisi asju, et keda see ikka huvitada võiks. 😀 Aga panen juba postituse mustandi hakkama, et siis lõppude lõpuks ikkagi kirja panna, mida ma tavaliselt söön. 🙂

   Vasta
 • Helen

  30. märts 2017 at 09:16

  ma tahaks ka huvi pärast teada, millised konkreetsed soovitused toitumiseks said…või milliseid põhireegleid hetkel jälgid? Toidud tunduvad ülinämmad 🙂 Väga tahaks seda kodujuustusalatid 😛
  Veel paar küsimust, mis mind isiklikust huvist köidavad:
  Kas see kui 20:30 koju jõuad tähendab, et pead õhtusöögi kell 20:00 kuskil teel koju sööma? Miks näiteks kell 20:30 või 21:00 ei või kodus süüa? kas sa ise tunned end kuidagi teistmoodi kui sööd nö valel kellaajal? kas sa ootad ikka alati õige kallaajani, kuigi kõht on juba varem tühi? või oled natuke häiritud kui sööd veidi hiljem?

  Vasta
  • Laura

   30. märts 2017 at 10:01

   Kellaajad on orienteeruvad. Kindlasti võin neid umbes tunni aja sees nihutada. Täna lõpetasin kell 20.00 trenni ja sõin kaasa võetud skyri kohe riietusruumis ära. Pärast sõin kodus veel ühe keedumuna. Tavaliselt pean autos sööma teist vahepala, seda kella 17st, sest liigun siis enda antavast trennist 18ks oma trenni. Keha on nüüd juba nende kellaaegadega harjunud ja lähebki umbes sel ajal tühjaks. Vahel tunnen pool tundi enne nö õiget söögi aega, et tahaks süüa, siis ikka pean vastu ja söön “õigel” ajal, lihtsalt sellepärast, et kütet jätkuks õhtusteks trennideks. Esimene vahepala on aga alati samal ajal, tööl lihtsalt muul ajal ei saa.

   Teen toitumise kohta postituse, kus teistele su küsimustele ka vastan. 🙂

   Vasta
 • Mari

  6. apr. 2017 at 12:08

  Mulle ka väga meeldivad sellise kaanega nõud. Mitte midagi ei tule neist läbi. Samas ei taha ma sooja toitu ja plastmassi kokku panna, seega mul on need nõud klaasist ja ainult kaas plastmassist. Kahjuks klaasist sellise jaotusega ei leia kuskilt. Nii tassi või toitu kaasa tööle terve koti täie taaraga 😀

  Vasta
  • Laura

   13. apr. 2017 at 08:30

   See tassimine on päris tüütu. Õnneks sõidan ma autoga ja väga raske pole. 😀 Lihtsalt endal on ka naljakas, kuidas kogu toidukraam karpidega kaasas on.

   Vasta
 • Regiina

  13. apr. 2017 at 03:43

  Kas päriselt pidas kodujuutu salati vastu ilma lekkimata? Mul viimane kord oli see õhuke kilekott ka ümber ja terve kott oli vedelikku täis 🙁 Igatahes tuleb ära proovida, sest mulle meeldib ka mõelda, et tööle minnes hakkan preppima 🙂 Ja sa näed ikka nii hea välja 🙂 Tubli tüdruk 🙂

  Vasta
  • Laura

   13. apr. 2017 at 08:18

   Jaa, väga korralikult pidas vastu, mitte midagi kuskilt ei lekkinud! Ka see ümmargune tops, mis on keeratava kaanega, ei lase midagi läbi. Sellepärast ma olengi väga sillas neist karpides, ei pea enam pablama. 😀

   Aitäh sulle! 🙂

   Vasta

Lisa kommentaar