Palju erinevaid mõtteid

Tänane päev on nii mõnusalt alanud, et kohe tuli tahtmine täitsa niisama lobiseda ja erinevaid mõtteid kirja panna.

– Olen sel nädalal neli trenni kirja saanud. Põlvevalu annab järele ja juba kannatab rohkem trennitada. Väljaasted on küll veel pigem no-go, aga aeglased ja rahulikud kükid on tehtavad. Liiga palju hüppeid jms ma ka ei tee. Üks päev tegin jõusaalis jõutõmbeid ja puusatõsteid raskustega ja vot see oli mõnna, ei koormanud põlvi, aga tuhar sai tuld.

– Kolm hommikut järjest käisin NTC-s. See nädal oli Mobility nädal, mis tähendas, et peamiselt pöörati tähelepanu just liikuvusele. Tean, et paljude jaoks ei ole need lemmikud, sest on pigem rahulikumad ja sellist hullu kütmist ehk ei ole. Ma tahan aga öelda, et liikuvuse arendamine on väga oluline, et oma treeningutes parimaid tulemusi saada. Pidage kasvõi seda meeles, et minu põlvehädad on kehva hüppeliigese liikuvuse süü, nii et vigastustest hoidumiseks on oluline oma liigeste liikuvusele tähelepanu pöörata.

02Arig-09-190912

Foto: Priit Grepp

Kaal on küll täiesti teisejärguliseks muutunud ja tunnen end aina paremini oma kehas. Mõni päev vaatan küll, et kõht on liiga ümar (miskipärast mõõdan oma “saledust” alati just kõhu järgi) ja pehme, aga siis mõtlen jälle, et nooo tegelt pole hullu midagi. Six pack mind õnnelikuks ei tee ja lõpuks ometi olen toiduga ka paremaks sõbraks saamas. Söön jälle kolm korralikku toidukorda, aga luban endale ka šokolaadi ja muud head, kui isu on. Nii on elu täitsa stressivaba. 

Oma keha näeme me üldse hoopis teistmoodi kui teised. Mina vaatan oma reisi ja olen tihti kurb, sest mulle tunduvad need nii suured ja see “jõnks” ei luba mul paljusid riideid kanda. Samas olen ma väga mitu korda saanud kommentaare, et just on lahe, et mul on sellised tugevad reied ja naiselik keha. Võta siis kinni, eksole. Nii et ilmselgelt on kõige mõistlikum oma keha just sellisena armastada nagu see on. 🙂

– Erinevaid “kaalust alla” viise olen samuti palju kriitilisemalt vaatama hakanud. Muidugi kiidan inimesi, kes suudavad maiustustest ja “halvast” toidust eemale hoida, aga tegelikult on mul natukene kurb ka. Kõik need piirangud, mis me endale seame, ei ole ju tervislikud. Tegelikult pole olemas tervislikku ja ebatervislikku või halba ja head toitu. Erinevate toiduainete toiteväärtus on erinev, see kui kauaks ja hästi miski meie kõhtu täidab, on erinev, aga kõik need sildid oleme söögile ise juurde andnud. Minu maailm muutus küll hetkest, kui ma kõik need sildid ära kaotasin. Muidugi ma mõistan, et päev läbi kommi süüa pole tervislik, aga loodetavasti saite mu mõttest aru.

Laura_street_veeb-15

Foto: Maike Tubin

Minu sünnipäevakuu on käes! Suur ja tähtis 25! Tähistan seda seekord veidi teistmoodi ja olen hirmus põnevil.

– Järgmine nädal saan jälle mugavustsoonist välja. Asendan teisipäeva õhtul Arigatos BodyPumpi, veits olen ärevil aga tegelikult ootan väga. Loodetavasti saab järgmisel nädalal uusi samme ka Nike treeneriks saamise suunas teha. 🙂

Ma olen nii tänulik selle elu eest, mida ma praegu elada saan. Kui hea on öelda, et elan stressivaba elu, et naudin oma tegemisi ja püüan end igapäevaselt arendada. Lõpuks olen julgem ega jäta asju hirmust tegemata. Mõtestan nüüd asjad rohkem lahti ja naudin seda, mis elu pakub. Nüüd saan aru, kui oluline on leida oma kirg ja tegutseda selle nimel. Kui palju paremaks läheb elu, kui silmad säravad ja hommikuti ärgates elevus sees on.

– Täiesti random asi, aga ma sain eile Jyskist talveteemalise voodipesu ja see on niii ilus. Ma juba ootan jõule (kõigepealt muidugi sünnipäeva ja siis saab jõule edasi oodata), sest saame neid esimest korda oma kodus tähistada. Tahaks juba kaunistama hakata, kõik tuledesse panna ja kuuse võiks ka tuppa tuua. 😀

23423799_1813848798644260_1455840779_o

Foto: Kairit Pajusalu

Nüüd vist sai küll päris palju erinevaid mõtteid kirja. Mõnusat eesootavat nädalavahetust!

PS! Kui sa veel Lauriita Facebooki sõber ei ole, siis ole hea ja tee seda. Klõpsa siin!

Tsauki,
Laura

Lisa kommentaar