Reede

Ma ootasin tänast päeva nii kaua. Tervelt viis päeva. 😀 On ikka õnnis tunne küll, kui tead, et homme kella peale ärkama ei pea ja saab ükskõik kui kaua voodis lebotada.

Õppeaasta saab kohe läbi ja see tähendab tunnistuste kirjutamist, millega ma püüan ikkagi nädalavahetusel alustada. Aga siiski olen ma oma aja peremees ja saab natuke hinge tõmmata.

Ma näen, et lapsed on juba väsinud ja ma ise ka. Tuleks see lõpp ometi kiiresti. Tegelikult ongi veel ainult järgmine nädal tunnid ja viimasel nädalal müttame mööda ilma ringi. Uskumatu, et ma olengi selle esimese aasta üle elanud. Üle kivide ja kändude, aga elus.. Pikema kokkuvõtte oma esimesest õpetaja-aastast teen ehk siis, kui lapsed on vaheajale saadetud.

Selleks, et nädala raskust seljalt raputada, lähme sõbrannadega täna tantsima. Kui on üks asi, mida mulle lõbutsemiseks ja pingete maandamiseks teha meeldib (trenn v.a), on see klubitümpsu järgi tantsimine. Lihtsalt lähed ja tantsid ja ongi hea olla. Kuigi mul see tuju väga harva peale tuleb. Kodus lebotada ja telekat vahtida on ka päris lõõgastav.

Ma küll viimasel ajal imestan, kui “hukas on noorus”. Miks nad tahavad end täis juua? Miks nad lagastavad? Miks nad räuskavad? Miks üldse juua vaja on, kui nagunii piiri hoida ei osata?

Kui mõnus on ärgata peale peoõhtut hea enesetundega. Ei mingit pohmakat või muud jama.

No olgu, ülikooli esimesel aastal sai väljas käidud ja natuke ikka alkoholi ka tarbitud. Aga ühel hetkel muutus see minu jaoks nii ebavajalikuks. Jah, üks pokaal veini või üks kokteil, aga rohkem küll vaja pole. Alkoholivabad kokteilid maitsevad vaat et pareminigi ja tegelikult kõlbab janukustutamiseks ka tavaline vesi.

Milline teie suhe alkoholiga on? Käib see iga poe juurde? Iga reede juurde? Või pigem mitte?

Aga ma nüüd tõmban otsad kokku. Pikutan veidi, et õhtul ikka jaksu oleks.

Tuli teine nüüd ikka väga suvaline lobapostitus, aga mis seal ikka. Mõne mõtte sain jagatud.

PS! Kui sa pole veel häält oma lemmikblogijatele andnud, tee seda SIIN. Minu blogi leiab endiselt tervise- ja kaalublogide alt – lauriita.eu. 🙂

Ilusat nädalavahetust!

Laura.

DSC_0346

Aasta tagasi. 🙂

10 kommentaari

 • Merlin Saretok

  20. mai 2016 at 04:35

  Sa oled ikka nii tubli 😉 Varsti varsti saate puhata kõik, meie pere ootab ka koolivaheaega niii hullult…

  Mina tunnistan, et tarbin alkoholi, armastan veini…Kuid püüan seda vähem teha, ja kuna ma suvel taas maratonile, siis ma arvan, et varsti jätan üldse dringitamise ära, no et ikka terve ja värskena minna sinna 🙂

  Mõnusat reedet 😉

  Vasta
  • Laura

   22. mai 2016 at 06:59

   Ma olen hästi tihti ka autoga, nii et mul väga pole nagu võimalustki juua. Kodus teleka ees dringitamine ei tule ka mõttesse. Kui midagi juua tahan, joon vett või teed. Ei tunne alkoholist üldse puudust.

   Puhkus ei ole tõesti õnneks enam kaugel! 🙂

   Vasta
 • Aili

  20. mai 2016 at 05:22

  Nüüd vanema ja targemana mõtlen küll, et millllleks oli vaja aastaid tagasi nii palju alkoholi tarbida. Öööööudne lausa mõelda nendele kogustele. Samas eks see oli osaliselt seltskonna värk ka, kõik jõid, mina ka. Mitte, et keegi mind sundinud oleks või tahtsin “lahe” olla. Eks ilmselt meeldis maitse ja ka see “vabam olek”. Kui kunagi oli ehk alkoholiga julgem tunne, siiiiis nüüd tean, et olen ka ilma selleta julge. Ja noh, see vabandus on ammu lollus, et alkoholiga on pidu lõbusam.
  Üleüldse hakkasin ma pidudel käima ja alkoholi tarbima alles pärast täisealiseks saamist. Ülikooli esimene aasta oli vist kõige metsikumate kogustega. Ehket kokku 4 aastat minu elust 😀
  Eks nüüd on mul ka hoooopis teistmoodi elu. Alkoholist loobusin eelmise aasta suve alguses. Lihtsalt sellel põhjusel, et ma ei tunne selleks vajadust.
  Lisaks sellele ei saa ma endale enam mingeid pohmakaid lubada. Pidu võib ju eelneval õhtul alkoholiga tore olla, aga järgmisel päeval pean ma ikkagi enda lapsega tegelema ja tema jaoks 100% olemas olema. Siin võib muidugi mõni inimene väita, et “lapsel on ju ka isa”, aga ma tõesti ei taha, et mu laps mind nii näeb.
  No ja lisaks sellele on alkoholist loobumine aidanud mul palju kergemini ja kiiremini paremasse füüsilisse vormi saada. Vähemalt kui võrdlen varajasemaid treenimisi kui veel tarbisin alkoholi.

  Vasta
  • Laura

   22. mai 2016 at 07:02

   Mina suudan ka ilma alkoholita olla vaba ja julge. See on kummaline, kui paljud tegid suuri silmi, kui klubis teatasin, et tulingi lihtsalt tantsima, olen autoga ja alkoholi ei tarbi. Uskumatu küll, aga mul oli vääääga lõbus. Pole mingeid tühje kaloreid vaja lõbutsemiseks ja hommikul on kerge ärgata. Pohmakas raiskab järgmise päeva täielikult ära, mõttetu.

   Sa oled hirrmus tubli ja kindlasti väga tubli lapsevanem! 🙂

   Vasta
 • Sirly

  20. mai 2016 at 05:28

  Väga tubli oled ja jõuad nii palju. Ma ikka jube laisk ja seega imetlen,kui tubli sa oled 🙂

  Meie pere on ka koolist nii väsinud. Lapsed ei taha hommiku ärgata ja ootavad suve. Ma ise ootan ka väga,siis ei pea hirmuga stuudiumisse vaatama,mitu märkust pojal on jne.

  Alkohologa on nii,et ma olen kasvanud peres,kus seda tarvitati liigsetes kogustes. Seega olen suht alkoholi vastane. Kui joon siis piisab siidrikesest ja isu pikaks ajaks kadunud.

  Kaunist reedet ja lustakat jalga 🙂

  Vasta
  • Laura

   22. mai 2016 at 07:04

   Vaid kaks nädalat ongi jäänud! Peame ikka lõpuni vastu, kas või hambad ristis, hihii! 😉

   Mina võtan ka aeg-ajalt ehk klaasikese veini ja saan ka isu pikaks ajaks täis.

   Oli tõesti väga tore reede ja jalad lustakad! 🙂

   Vasta
 • Mirell

  20. mai 2016 at 09:47

  Ma olen see imelik noor kes tüdines alkoholist väga kiirelt ära. Olen 21 ja tarbin nüüdseks väga harva alkoholi. Näiteks mingi sündmuse puhul veini. Või okei uusaastal sai sõbranna pidutsetud korralikult. Pole nagu reaalselt otsust võtnud, et ma nüüd karsklane olen ja üldse kunagi ei kavatse tarbida enam aga ma nagu ei näe alkoholi juures enda jaoks mingeid võlusid ka. Naljakas asi on aga selle juures see, et inimesed käivad nii tihti mulle närvidele sp et ma ei joo. Pakuvad mitmeid kordi ja noo et pliis tee ikka minuga paar drinki vms. Ma ei saaaa aru sellest miks üldse kedagi kotib kas ma joon või mitte 😀 Nagu sesuhtes, et ma ei saa aru mis läheb neil elus nüüd seetõttu halvemaks, et lausa paluma peab et ma jooks. 😀 Teine asi on see et hakatakse küsimusi esitama, kas autoga, kas rase, kas alkoga probleeme jne ja ma vastan järjest et ei ma lihtsalt ei taha. Selline tunne, et kui ei joo siis on kas ampull pepsis järelikult või rase. Inimesed on naljakad 😀

  Vasta
  • Laura

   22. mai 2016 at 07:11

   Mu sõbrad on õnneks väga mõistlikud olnud ja teavad, et minuga on niisama ka väga lõbus, pole mulle mingit alkoholi vaja, oskan lõbutseda ka ilma joogita. Aga tõesti, mis see teiste asi on, kas sa jood või mitte. See on tõesti kummaline, et mitte-joomisel peab kindlasti mingi ekstra põhjus olema. Lihtsalt ei taha ega joo! Punkt!

   Mulle meeldib kaine olla ka juba seepärast, et nii hea on olla täie teadvuse juures, oma käitumisest teadlik ja tajuda asju täpselt nii nagu need on. Alkohol muudab meid, aga mulle meeldib olla mina ise.

   Vasta
 • Kaili

  21. mai 2016 at 09:08

  Minu suhe alkoholiga on täiesti olematu. Kunagi ammu ammu käisin peol ja jõin ka rohkem, aga nüüd praktiliselt üldse mitte. 😀 Vahel harva(kord paari kuu jooksul äkki?!?) võtan klaasi veini/vahuveini ja sellest täiesti piisab, et mulle pähe hakkaks :D. Igasugused siidrid ja kokteilid on täiesti välistatud, mõttetud kaloripommid ja panevad kõhu valutama ;(. Klubis/peol pole ma käinud juba umbes 6(!!) aastat :D. Uskumatu, olen alles 25-aastane ja selline vanamutt, hehe. Eelistan iga kell vaikset õhtut üksi kodus :).

  Vasta
  • Laura

   22. mai 2016 at 07:13

   Minul on nüüd ka see lugu, et pokaalist veinist piisab, rohkem ei kannatagi ja hakkab pähe. Kluppi minemise tuju tuleb mul hooti, vahel tuleb tahtmine ja tuju lihtsalt tantsima minna ning end tantsupõrandal välja elada. Aga sügisel/talvel polnud mul mingit tahtmist kuskile välja minna, kodus oli ikka kõige parem tõesti. 🙂 Päikese ja soojade ilmadega on natuke rohkem tahtmist liikuda ja kodust välja saada.

   Vasta

Lisa kommentaar