Miks ma söön?

Tänase päeva hulluses võtsin omale veidi aega, et natuke jälle söömisest kirjutada.

Ma ei tea täpselt kuidas ja miks, aga eile märkasin üsna täpselt neid hetki, kui end jälle söömas leidsin. Analüüsisin olukordi ja leidsin päris mitu põhjust, miks ma söön või lihtsalt näksin. Siin nad on:

  1. Mul on nälg. Ilmselt üks põhilisi põhjusi, miks üldse süüa. Toit on kütus ja seda on liikumiseks vaja. Lihtne!
  2. Ma olen kurb/vihane/stressis. Emotsioonid löövad pea kohal kokku ja ma otsin toidust lohutust. Peale seda, kui olen omale šokolaaditahvli sisse ajanud, tunnen end miskipärast paremini. Kahjuks kestab see “õnnetunne” lühikest aega.
  3. Ma olen väsinud. See tähendab, et selle asemel, et asuda vaaritama korralikku toidukorda, ma näksin ja söön suvalisi asju. Kuna väsimus on nii suur, tundub kokkamine üüratult raske ja diivanil kommide sisse ajamine palju lihtsam.
  4. Mul on igav! See on üks peamisi põhjusi, miks ma suvalisel ajal söön. “Ah, midagi pole teha.. oo, küpsised.. maitsev.” Ma ei vaja sel hetkel toitu, üldiselt olen ma mõni hetk tagasi söönud korraliku toidukorra, olen end diivanile visanud ja.. tahaks nokkida, sest muidu on ju lihtsalt…igav.

On väga oluline endale selgeks teha, et toit peakski ainult kütus olema. Me vajame kütust, et liikuda, et elada, et meil oleks energiat päevatoimetustega hakkama saada, et oleks jõudu trennis endast parim anda jne. Toit ei tohiks olla lohutus või viis igavust peletada. Igavuse peletamiseks aitaks ka näiteks jalutuskäik väljas, raamatu lugemine või vestlus sõbraga…

Panete tähele, et ma olen teoorias jõle osav. Ma tean ju seda kõike eelnevat, aga ometi olen mina see, kes stressiolukorras külmkapiust kulutab või lihtsalt igavusest näksima hakkab. Aga samas on ikka ja jälle oluline, et ma seda tarkust omale meelde tuletan.

Tegelikult läheb mul praegu toitumise osas üsna hästi. Enamasti tervislikud valikud, sekka mitte nii tervislikke. Midagi endale otseselt ei keela (nisujahu küll väldin, sest see tegi mu kõhule liiga) ja püüan asja vaba(ma)lt võtta. Piilun ikka aeg-ajalt kaalule ja peale mõningast seisakut oli see tänaseks siiski ka langenud. Tasa ja targu!

Kütan praegu üsna korralikult trennidega. Sel nädalal samas rütmis nagu SIIN kirjutasin. Täna lausa kaks trenni – 1,5 h võrkpalli ja hiljem veel tantsu ka u 1,5-2 tundi.

Ja spagaati üritan ka maha saada, iga päev ikka venitan ja minu meelest polegi enam palju jäänud. Suveks on kindlasti maas. 🙂

12822658_1212677875410747_475162989_o

Laura.

4 kommentaari

Lisa kommentaar